Kriptopénz-szabályozás Kínában
Szia, itt Qadir A.K, a Crypto szerelmese és a Kutatási Oszlopos.
Ez az írósorozat elképesztő élményt nyújtott a sorban az ötödikkel, utoljára Indiában írták elő a szabályozásokat.
Ma bemutatom neked a „The Cryptocurrency Breakthrough: 2020 – Synopsis 5” következő kiadásomat
Kriptopénz-szabályozás Kínában
Kínát az egyik legnagyobb szereplőnek tartják a Bitcoin térben. A kormány mindig „szeretet-gyűlölet kapcsolatot” tartott fenn a kriptovalutával és a mögötte álló technológiával.
Az az ország, amely nagy szerepet játszik a bitcoiniparban, ugyanakkor kompromisszumok nélküli szabályozásokat és korlátozásokat vezetett be a kriptográfia terén a világon. Ebben az időpontban Kína betiltotta a kriptotevékenységet Kínában, és szigorúan saját szabályozott kriptovaluta fejlesztését tűzte ki célul..
Kína kormánya a kriptovalutáról
Kína nagyon bonyolult kapcsolatban áll a kriptovalutákkal. Még 2008-ban fejlesztették a Bitcoin-ot, jövőre pedig 2009-ben jött létre az első tranzakció. A Bitcoin csak 2011-ben ismerte meg jobban Kínában, de a tudás hiánya miatt kevésbé népszerű a nyilvánosság körében. Az egész azzal kezdődött, hogy egy civil szervezet adományként fogadta el a bitcoinokat, és a bitcoin üzlet hulláma nem volt kedvében rendezni.
Amikor a bitcoin annyira népszerű volt, mi vezetett a tiltáshoz??
A tiltás fő oka vélhetően az kriptovaluták kiterjedt bányászata, amelyek e-hulladékot termelnek és hihetetlen mennyiségű áramot fogyasztanak. A kriptográfia kérdése szintén törvénytelenné vált, ami veszélyeztette a monetáris rendszert.
Kripto bányászat – nagyszerű üzlet!!!
A kínai kriptográfia uralta az egész világ tranzakcióinak 2/3-át. A számítógépek teljesítményének mintegy 66% -át irányította a világ minden tájáról, amelyet „hashrate” néven ismernek. A hasrátus diktálja a számítógép azon képességét, hogy új érméket állítson elő. Ezen kívül a Bányászati chip éjjel-nappal munkákat gyárt, hogy még erősebb processzorokat fejlesszen ki. Teljesen nyilvánvaló, hogy minél erősebb a processzor, az áramfogyasztás is nagy. Körülbelül 73,12 TWh áram szükséges évente.
A Bitcoin másodpercenként 7 tranzakciót hajt végre, és minden egyes tranzakcióhoz körülbelül 308 KG CO2 kerül kibocsátásra. Ez minden tranzakcióhoz hozzávetőlegesen 4000 kád van széndioxiddal feltöltve, ami elég hatalmas összeg. Ezen kívül az új gépeket a régiek helyettesítik. Ez számos hulladékhoz vezet, mivel ezeket nem újrahasznosítják.
Kriptopénz szabályozások Kínában
Kína szabályozó testületei nem ismerték el a kriptovalutákat törvényes fizetőeszközként vagy a lakossági fizetések eszközeként. Egyik kínai bankrendszer sem fogad el létező kriptovalutákat, és nem nyújt számukra megfelelő szolgáltatásokat.
A kriptovalutákra vonatkozó szabályozási intézkedések
A kezdeti érmeajánlatok (ICO) betiltása
Az ICO-n keresztüli pénzgyűjtés gyakorlata Kínában teljesen tilos. A tiltást közösen bevezető kínai kormányszabályozók közé tartozik,
- Kínai Népi Bank (PBOC)
- Kína Cyberspace Administration (CAC)
- Ipari és Informatikai Minisztérium (MIIT)
- Ipari és Kereskedelmi Államigazgatás (SAIC)
- A kínai banki szabályozási bizottság (CBRC)
- A Kínai Értékpapír-szabályozási Bizottság (CSRC)
- A kínai biztosítási szabályozó bizottság (CIRC)
Az ICO szabályai szerint tilos a kriptopénzek előállítása olyan zsetonok szabálytalan értékesítése és forgalmazása révén, amelyek hivatalos engedély nélküli állami finanszírozást nyernek. Az ICO-kban részt vevő kriptovalutákat nem az ország monetáris hatósága bocsátja ki, és ezért nem kötelezően elfogadják törvényes fizetőeszközként, és nem is egyenlő státusszal rendelkeznek. fiat pénznemek. Ezeket nem szabad felhasználni és forgalmazni a piacon. Az ICO szabályai figyelmeztetnek az esetleges pénzügyi bűncselekményekre is, például a zsetonok vagy értékpapírok kibocsátásának illegális módjaira, az illegális pénzeszközök behajtására, pénzügyi csalásokra vagy bármilyen piramisértékesítésre..
Korlátozások a kriptovaluta kereskedési platformokon
A kialakított ICO-szabályok korlátozásokat hoztak a kriptovaluta kereskedési platformok elsődleges üzleti tevékenységére is. Az ICO szabályai szerint a kereskedési platformoknak tilos,
- A törvényes fizetőeszköz átalakítása kriptovalutákká vagy fordítva.
- Kriptopénzek vásárlása vagy eladása
- A kriptovaluták árainak meghatározása
- Egyéb kapcsolódó ügynöki szolgáltatások nyújtása
A kormányzati hatóságok leállíthatják azokat a webhelyeket vagy mobilalkalmazásokat, amelyek nem tartják be ezeket a szabályokat, vagy akár felfüggeszthetik a kereskedelem engedélyét.
A pénzügyi intézményekre vonatkozó követelmények
Az ICO szabályai megtiltják a pénzügyi intézményeknek és a nem banki fizetési intézményeknek, hogy közvetlenül vagy közvetve szolgáltatást nyújtsanak az ICO és a kriptovaluták számára. Ezek magukban foglalják a bankszámlák megnyitását vagy a nyilvántartási, kereskedési, elszámolási vagy felszámolási szolgáltatások nyújtását. A biztosítási szolgáltatásokat is tiltották.
Állítsa le a Bitcoin Mininget
A China Financial Risks Remediation csoport, az ország legfelsõbb internetes pénzügyi szabályozója felszólítást küldött az összes helyi önkormányzatnak az összes bitcoin bányászati vállalat rendezett kilépésének feldolgozására. Azt is javasolták, hogy megtehessék úgy, hogy eltörlik a vállalatok számára a villamos energia árával, adókkal vagy földhasználattal kapcsolatos jelenlegi politikákat.
Kriptopénz adózás
Kína nem ismeri el a kriptovalutákat törvényes pályázatokként, ezért nem tartoznak semmilyen adózási ernyő alá.
Eseménysorozat
2020-02-04:- A bitcoin bányászok Kínában súlyos szabályozással néznek szembe. A kormány azt tervezi, hogy a valutákat a hagyományos bankokon és a monetáris rendszeren keresztül osztja majd el. Ez az egész folyamatot centralizáltá tenné, és ellentmondana a decentralizálandó kriptovaluta alapvető természetének.
10-01-2020:- A Kínai Népi Bank közölte, hogy befejezte a legfelső szintű tervezést, a szabványos megfogalmazást és a funkcionális kutatásokat & a digitális jüan érme fejlesztése. Kezdetben az érmét csak a Shenzhen és a Suzhou bankokban forgalmazzák. A felhasználók regisztrálhatnak a bank pénztárcáján. A megjelenés dátumát azonban még nem közölték.
2019-12-22:- A Kínai Népi Bank digitális jüanért felelős tisztviselője feltárja a digitális valuta jellegét számolt be a Shanghai Securities News által. Kijelentette, hogy a Bitcoinnal ellentétben ez nem igényel semmilyen devizaalapot. Mu Changchun, a Kínai Népi Bank digitális pénzintézetének vezetője elmondta,
„A pénznem nem spekuláció. Ez különbözik a bitcointól vagy a stabil tokenektől, amelyek felhasználhatók spekulációkhoz, vagy valutakosár támogatására van szükségük. “
2019-08-09:- Egy friss jelentés feltárta a kriptovaluták elosztási terveit a hét entitás között. Ide tartoznak a Bank of China, a kínai ipari és kereskedelmi bank, a China Agricultural Bank, a technológiai vállalatok, mint az Alibaba, a Tencent, az Union Pay és a kínai bankok szövetsége.
“A jegybank digitális pénzneme ugyanolyan egyszerűen forgalmazható, mint a készpénz, ami elősegíti a renminbi forgalmát és nemzetközivé válását” – mondta Mu Changchun, a Kínai Népi Bank (PBOC) fizetési részlegének igazgatóhelyettese és az új vezető Kína kriptovaluta-kutató laboratóriuma.
2019-04-12:- A Nemzeti Fejlesztési és Kutatási Bizottságnak (NDRC), az állam által tervezett, a kínai gazdaságot igazgató szervnek 450 pazarló és veszélyes tevékenysége volt. Javasolták a kriptovaluta-bányászat felvételét a listába, és azt is ajánlották, hogy teljesen megszüntessék azokat. A végrehajtás után a kormány emelné az áram árát, így a bányavállalatok kénytelenek leszállni vagy áttelepülni.
A részletes jelentéshez kattintson a gombra ITT.
2018-08-24:- A kínai szabályozók közzétett szigorú figyelmeztetések tiltott pénzeszközök beszerzésére a kriptográfok zsetonjainak értékesítése és kereskedelme révén.
2018-08-17:- A Kínai Nemzeti Fintech Kockázat-elhárítási Iroda 124 tengerentúli valutaváltót azonosított, amelyek elérhetők voltak az országon belül. Kína azt tervezi, hogy az országon belül blokkolja a hozzáférést ezekhez a platformokhoz.
Kína bezárta a blokklánc hírfiókokat a WeChat közösségi alkalmazásban, és megtiltotta a szállodák számára a kriptovaluta-események lebonyolítását is.
2018-06-28:- Kína Hangcsou városának bírósága hivatalos ítélet, elmondta, hogy a blockchain technológiával hitelesített bizonyítékok bizonyítékként előállíthatók eseti alapon.
A bíró megjegyezte:
„A bíróság úgy véli, hogy nyitott és semleges álláspontot kell fenntartania a blockchain használatával az egyes esetek elemzéséhez. Nem zárhatjuk ki csak azért, mert ez egy összetett technológia. Nem csökkenthetjük a színvonalat csak azért, mert szabotázsbiztos és nyomon követhető. … Ebben az esetben egy harmadik fél által biztosított, összeférhetetlenség nélkül megbízható blockchain platform használata biztosítja a jogi alapot a szellemi jogsértés bizonyításához. ”
2018-03-29:- Fan Yifei, a jegybank alelnöke elmondta, hogy a kormány jelentést tett közzé, amelyben kimondta tervét, hogy 2018-ban megindítja az összes típusú virtuális valuta elleni küzdelmet. A kormányfő-helyettes kijelentette, hogy elő fogja mozdítani saját digitális digitális eszközének kutatását és fejlesztését. valuta.
2017-09-04:- Kína megtiltotta az összes vállalatnak és magánszemélynek az ICO-n keresztüli forrásgyűjtést. Az ICO tevékenységét illegálisnak tekintették az országban.
A Kínai Népi Bank jelentése szerint az ICO 70% -a csaló, és arra is utasította az üzemeltetőket, hogy adjanak vissza pénzt a befektetőknek. Mivel a kormány attól tartott, hogy a csalás társadalmi problémákhoz, például korrupcióhoz vezethet, Kínában betiltották az ICO és a hazai Bitcoin cserét. Ez sok vállalat kivándorlásához vezetett Kínából. De az ICO-k segítségével történő adománygyűjtés iránti igény továbbra is óriási volt. Néhány kínai ICO-oldal még mindig elérhető volt virtuális magánhálózaton keresztül.
05-08-2017:- A Kínai Népi Bank bejelentette terveit a kínai pénzügyi ágazat felügyeletének és szabályozásának növelésére, ideértve a makroprudenciális értékelést (MPA) is. Ez az üzlet magában foglalja a P2P-hitelezőket, harmadik fél online fizetési platformjait, a közösségi finanszírozással foglalkozó vállalatokat és más pénzügyi szolgáltatásokat.
2016-11-09:- A kínai kormány felállította a állás-toborzási hirdetés a blockchain szakértők számára, hogy segítsenek saját pénznemük kialakításában.
2016-01-21:- A kínai népbank digitális valuta-tanulmányt végez, és a kormány által szabályozott saját digitális valuta fejlesztésének küszöbén áll.
2015
Kína uralta a Bitcoin Mining szektort azáltal, hogy megszerezte a globális bitcoin hálózat bányászati erejének legalább 50% -át. A bitcoin bányászati óriások az F2Pool, az AntPool, a BTCC, a Pool és a BW.com voltak, amelyek a Bitcoin hálózati hash arányának felét tették ki.
2014
Kína állítólag 2014-ben helytelenül tiltotta be és tiltotta be a bitcoinokat. A kriptovalutát hivatalosan nem tiltották törvényen kívül, és egyetlen helyi vállalkozást sem. A Kínai Népi Bank 2013. decemberi észrevételei és egy hamis jelentés, amely szerint Kína teljes mértékben betiltotta a Bitcoint, ami egész évben a deviza értékének csökkenéséhez vezetett.
2014 áprilisában egyes bankok elkezdték bezárni a bitcoin vállalkozások és tőzsdék számláit. A kínai öt legjelentősebb tőzsde, az OKCoin, a Huobi, a BTC China, a BtcTrade és a CHBTC vezérigazgatójának közös nyilatkozatában egyértelművé tette, hogy nem ösztönzik a digitális eszközök túlzott spekulációját, és az ipar további fejleményeit a hatóságok figyelmébe ajánlják..
2014 második felében az OKCoin és a Huobi tőzsdék Szingapúrban és Hongkongban kezdtek el működni, Kínán kívüli piacokra összpontosítva, de mindig érezték jelenlétüket Kínában. Míg a BTCC továbbra is angolul kínálta szolgáltatását.
2013
Az első három hónapban Kína és a Bitcoin kapcsolata gyakorlatilag nem létezett. Néhány szétszórt bányász és csereprogram, akik 2011-ben indultak útnak, mára a közvélemény elismeri. Halálos földrengés sújtotta Ya’an-t 2013. április 20-án. A One Foundation nevű civil szervezet, amely közismert a katasztrófavédelemben, a gyermekek jólétében és a társadalom számára végzett különféle munkákban való közreműködéséről, úgy vélte, hogy a közönség rendelkezésére álló adományokat kap..
Ez a Bitcoin !!! 2013. április 21-én a szervezet nyilvánosan közzétette gondolatait, és két napon belül 230 Bitcoint kaptak adományként, amelyek összege 2,4 millió dollár volt. A három legnagyobb adomány 88,39 és 25 BTC volt, míg a maradék 10BTC alatt volt.
A BTCC kereskedési volumene 30% -kal nőtt, és a Bitcoin ügyfeleket erőteljesen letöltötték, és 2013. április 23-án átlépték az Egyesült Államok feletti számokat. Június és október között a kínai Bitcoin közösség virágzott, hogy a világ legnagyobbjává váljon. A kínai keresőóriás, a Baidu kezdte elfogadni a Bitcoins-ot a weboldal biztonsági szolgáltatásaihoz.
Hatalmas népszerűségre és elfogadásra tett szert, a Bitcoin 2013. november 29-én elérte a csúcsot, 1242 dollárig. Ez riasztotta a kínai kormányt, mivel fenyegetésnek tekintették Kína fiat devizáját. Ezért 2013. december 5-én Kína betiltotta a bitcoinokkal foglalkozó bankokat, de nem internetes tranzakciókat. Ez az árak 30% -os, 961 dolláros zuhanásához vezetett 2013. december 10-ig.
2011
Kína 2010-ben a világ második legnagyobb gazdasága lett, és 2011 elejére kiadta 12. ötéves tervét. Ez a terv magában foglalta a különféle iparágak fejlesztését, a következő generációs információs és technológiai fejlesztések egyike ezeknek.
2011 júniusában Bobby C Lee vállalkozó, aki jelenleg a Bitcoin Alapítvány igazgatótanácsában dolgozik, megalapította az első Bitcoin tőzsdét, amelyet BTCC. Az ügyfelek többsége a hazai piacról származott.
2009
Kína a világ egyik legnagyobb piaca volt a multiplayer online játékok terén, mint például a World of Warcraft. Úgy gondolták, hogy a fiatalok milliói, akik maguk is részt vesznek benne, virtuális javak kereskedelmét, valódi javak és készpénz hitelek kereskedelmét folytatják. Eközben, QQ érme, a virtuális pénznem egy formája, amelyet egy kínai internetes óriás termelt Tencent, nagyon népszerűvé vált a valódi áruk kereskedelme terén. Ez riasztást váltott ki a Kínai Központi Bank tisztviselői számára, amikor az emberek virtuális pénznemekkel kezdtek kereskedni ruhákkal, kozmetikumokkal.
Számos online piactér, például az eBay és a kínai Taobao virtuális áruk értékesítését hirdette, például a World of Warcraft érméit. Ezért Kína megtiltotta a virtuális pénznemek használatát 2009. június.
A következtetés
A 2020-as év a halálos áldozatok terjedésével kezdődött Koronavírus, egy kínai város, amelynek epicentruma. Az összes piac, a gazdaság, a kriptovaluták bukásnak voltak tanúi a meghibásodás miatt. Februárban a Bitcoin árfolyama 10300 dollárról 8500 dollárra csökkent.
A COVID-19 járvány miatt a digitális jüan három-hat hónappal késett. Kína a bankjegyek két hétig tartó karanténba helyezésével kezdte meg megelőzési játékát. A kripto támogatói ekkor azt tweetelték, hogy a Bitcoin a fertőzés csökkentésével segíthet megállítani a koronavírus terjedését.