Kriptovaluta-előírások Németországban – Európa Crypto Capital

Szia, itt Qadir A.K, a Crypto szerelmese és a Kutatási Oszlopos.

Ha hiteles a válasz, mindig pozitív dolog, és ha nagyszerű értékelésekkel jutalmazzák, az „hab a tortán !!!”

Nos, ugyanazzal a pozitivitással és tényleges információkkal haladva haladok írássorozatom következő fejezetében, a „The Cryptocurrency Breakthrough 2020 – Synopsis 13” Kriptovaluta-előírások Németországban

Németország minőségéről ismert, amelyre mindig nagy a kereslet, függetlenül attól, hogy milyen áruk vagy szolgáltatások vannak. Az elmúlt években Németország sikeresen „Európa kriptofővárosának” titulálta magát.

A kormány különféle ágazatokban is használni kívánja a blokkláncot, így az ország az első az Európai Nemzetek között, amely elegendő dokumentummal teljesen szabályozza a kriptopénzeket.

Német kormány a kriptopénzekről

A németek tisztában vannak a legújabb Fintech innovációk előnyeivel, és az ország vezető szerepet töltött be az EU-ban a legtöbb innovációval és iparral. A kormány egyre több fiatalot és induló vállalkozást szeretne, hogy vegyenek részt az ajánlásokban és vegyenek részt a német gazdaság megerősítése érdekében.

A fintech mellett az iparágak széles körében óriási az érdeklődés a blockchain és a crypto iránt. A németek fejüket mutatják a digitális eszközök felé, és blockchain technológia. A 18-29 éves korosztályba tartozó német fiatalok a digitális eszközökbe történő befektetések iránt az érdeklődők körében a legnagyobb részt foglalják el.

A kriptovalutákra vonatkozó előírások

Németország kriptográfiai ég, és ideális hely azok megtartására. Ennek oka 2013-ban rejlik, amikor az egész világ éppen ismerkedett az internettel, Németországgal legalizált Bitcoin és „magánpénznek” nevezte.

A kriptovalutákat „pénzügyi eszközöknek” nevezik a Német banktörvény. Bármely személynek vagy szervezetnek, aki titkosítási szolgáltatásokat kíván ajánlani, engedélyt kell szereznie a szövetségi pénzügyi felügyeleti hatóságtól (BaFIN), Németország pénzügyi szabályozó hatóságától..

2019-ben a kormány elfogadta a törvényjavaslatot, amely jelentősen befolyásolta a kriptovaluta szolgáltatások és kriptográfusok. A Az EU ötödik pénzmosás-ellenes irányelve (5AMLD) drasztikusan megváltoztatta az engedélyezési követelményeket és a pénzmosás elleni kötelezettségeket. A törvény 2020. január 1-jén lépett hatályba. 

Az új szabályok nemcsak az országon belüli szolgáltatókat érintik, hanem azokat a vállalatokat is, amelyek Németországon kívül dolgoznak a német ügyfelek érdekében. Németország nem fogadott el az ICO-kra vonatkozó törvényeket, de az ICO-kra a hatályos előírások vonatkoznak.

Az ICO-k esetében az induláshoz helyi pénzügyi engedélyre van szükség, és az alaptőkének legalább 730 000 eurónak kell lennie.

A bankok nagyon barátságosak a kriptovalutákkal!

Az 5AMLD, amely 2020. január 1-jén lépett hatályba, lehetővé tette a német bankok számára, hogy kriptovalutákat értékesítsenek és tárolhassanak. A banki ügyfelek most kriptovalutákat vásárolhatnak és adhatnak el a banki platformon. Több mint 40 engedéllyel rendelkező német bank fordult a BaFin német szövetségi pénzügyi felügyelethez, akik kriptovaluta szolgáltatásokat kívánnak nyújtani ügyfeleiknek.

A bankok szintén engedélyezhetik a kriptovaluták aukcióját, mint bármely más méretű ingatlan. A Bitcoin népszerűsége sok kiberbűnözőt nevelt fel. Az e bűnözőktől lefoglalt és illegális tevékenység által lefoglalt kriptovalutákat a bankhatóságok most elárverezhetik.

A berlini Solarisbank volt az első pénzintézet, amely kriptográfiai szolgáltatásokat nyújtott ügyfeleinek. Micheal Offermann, a Solaris kriptobank-ügyletének vezetője elmondta,

„Másfél éve intenzíven foglalkozunk a kriptográfia témájával. Az új pénzmosási törvény új szabályozása jó alkalom a gyakorlati megkezdésre. Végül is nem kutatóintézet vagyunk, hanem kereskedelmi bank. ”

Adózás és bányászat

A kriptovaluták adói

Németországot „Bitcoin-adómennyiségnek” nevezik. De miért??

Németországban a kriptovaluta tranzakciók mentesek az áfa alól, és nincsenek tőkenyereség-adóik. A vevőknek legalább 12 hónapig meg kell tartaniuk digitális eszközeiket, hogy mentesüljenek az adó alól. Ha a kriptovalutákat 12 hónap előtt értékesítik, akkor az eladásból származó nyereséget 45% -os progresszív jövedelemadóval kell megadóztatni..

Azok a tőzsdék, amelyek köztes néven működő, saját nevű kriptovalutákat vásárolnak vagy adnak el, mentesülnek az adó alól. De a műszaki piacon dolgozó tőzsdék nem lennének megkönnyebbülve.

Kriptopénzbányászat

Bányászati általában nagy számítási teljesítményt igényel, amely nem költségkímélő egyetlen magánfelhasználó számára sem. A bányászoknak el kell viselniük a berendezések beszerzésének költségeit, ha előre fizetniük kell.

Manapság nemcsak a bányászatra, a bányászati ​​medencékre vagy a bányászati ​​berendezésekre van nagy kereslet, ami a bányászok erőforrásainak összessége. Ezek a nagy számítási teljesítmény miatt ésszerű időn belül elvégezhetik a bányászati ​​folyamatot.

Emiatt a bányászok csatlakoznak a hálózathoz, hogy bányatárakat hozzanak létre. Itt be lehet fektetni egy bányamedencébe, a törvény alapján kialakított bizonyos törvények alapján Befektetési törvények. A harmadik fél általi befektetés lehetővé teszi a bányászok számára, hogy növeljék bányászati ​​erejüket, és a befektetők is profitálhatnak a bányászati ​​nyereségből.

A kriptovaluták bányászata által elért nyereség után fizetendő adók után semmilyen adót nem vetnek ki, mivel szolgáltatásaikat önkéntesnek tekintik.

Eseménysorozat

2020-03-04:- A német szövetségi hatóság, BaFin, hivatalosan tisztázta a Bitcoin és más kriptovaluták, mint „pénzügyi eszközök”.

2020-02-21:- A Németországi Szövetségi Pénzügyi Felügyeleti Hatóság, a BaFin további útmutatást adott ki a kriptovalutákra vonatkozó álláspontjaival kapcsolatban. A kriptovaluta kibocsátóknak engedélyt kell szerezniük a szabályozótól.

Hozzáférés a részletes útmutatáshoz ITT.

2019-07-24:- A BaFin bejelentette, hogy 2020. január 1-jétől minden kriptográfiai központ és pénztárca szolgáltató számára kötelező az engedély. A kriptovaluta vállalkozásoknak be kell tartaniuk a pénzmosás elleni törvényt, függetlenül attól, hogy tengerentúli szervezetekről van-e szó, akik német ügyfeleket céloznak meg.

2019.05.20: – A német kormány nagyon szívesen vezeti be a blokklánc rendszeresítését és tokenizálását. Útmutatást adtak ki ugyanerre. A fő hangsúly a német törvényeken volt, amelyek meghatározzák a tőkebefektetést és a biztonságot, amelyet az általuk elismert rendszer szabályoz. Az útmutató emellett hangsúlyozta a zsetonok jellemzőit, és elmagyarázta az új zsetonok Németország pénzügyi szabályozására gyakorolt ​​hatásait is. Ezért a BaFin jóváhagyta az első biztonsági tokent.

  • Token – A kriptovaluta érméket tokeneknek nevezik.

2017-11-15:- A német szövetségi pénzügyi hatóság (BaFin) közleményt adott ki az ügyfeleknek, figyelmeztetve őket a kezdeti érmékajánlatokkal (ICO) kapcsolatos kockázatokra. A hatóság mérlegelte az ICO jogi követelményeinek és átláthatósági kötelezettségeinek hiányát. Ez óriási kockázatot jelenthet az ügyfelek számára.

2017.06.06 .:- A német és az osztrák kormány összefogott, hogy finanszírozza a „Bitcrime” kutatást, amely a digitális pénznemek szervezett bűnözésben való felhasználására összpontosított.

2016-09-20: – A Deutsche Bank Bundesbank a Bitcoint és más virtuális pénznemeket „bizalmatlannak” nevezte, és kétségét fejezte ki a hitelességgel kapcsolatban is. A Hivatalos Monetáris és Pénzügyi Intézetek Fórumán (OMFIF) beszédet mondva az igazgatóság egyik tagja jelezte, hogy a virtuális pénznemek peer-to-peer átutalásának jellege nem rendelkezik természetes értékkel.

2014-05-23:- A német pénzügyminisztérium, a Bundesministerium der Finanzen (BMF) új dokumentumot tett közzé, amely a Bitcoin eladásának adóztatását javasolja. A kiskereskedőket kétszer adóznák meg, egyszer az áruk eladásakor, másodszor pedig, amikor a vásárlások során elfogadott bitcoinokat akarnak eladni.

2013-12-19:- A BaFin áttekintést ad a virtuális fizetőeszközzel kapcsolatos kockázatokról. Azt is jelezte, hogy a Bitcoin kereskedelmi célú felhasználásához licencre van szükség, és bizonyos körülmények között engedélyezhető.

2013-08-19:- A német pénzügyminisztérium szerint a virtuális pénznem nem elektronikus pénz vagy deviza. De világossá tette azt is, hogy ezek továbbra is pénzügyi eszközök, amint azt a német szabályok említik. Továbbá kijelentette, hogy a virtuális valuta tőkeként adóztatható.

2011-12-22:- A német pénzügyi felügyeleti hatóság, BaFin elmondta, hogy a bitcoinok olyan termékek, amelyek adókötelesek. Azt is elmondták, hogy a bitcoinok mentesülnek az e-pénz fogalommeghatározása alól, mivel nem kötődnek egyetlen törvényes fizetőeszköz pénzneméhez sem.

Záró megjegyzés

Az 5AMLD hatás ellenére a titkosítási szolgáltatásokat nyújtó bankok új szabálya biztató. Németország sikeresen egyensúlyba hozta mind a kriptopénzek státuszát, mind az ország monetáris rendszerét abban, hogy megakadályozza a kriptók túllépését. Ugyanakkor a kormányok támogatása a blockchain technológiával a jövőben fellendítheti a gazdaságot.

A kriptovaluták a legbarátságosabb környezettel rendelkeznek itt, Németországban, adómentességgel és törvényes fizetési móddal. Ezért érdekesebb lenne új újításokkal és szabályozással látni a kriptovaluták és a blokklánc-technológia jövőjét az országban.

GYIK