Kriptovaluta-előírások Új-Zélandon
Szia, itt Qadir A.K, a Crypto szerelmese és a Kutatási Oszlopos.
Mivel a sorozat új régiók felfedezésével halad, nagyon csodálkozom olvasóim válaszán és támogatásán, amely mindig arra ösztönöz, hogy minden sorozatban a legjobb olvasási élményt nyújtsam.
Üdvözöljük a „The Cryptocurrency Breakthrough 2020 – Synopsis 15” író sorozatom következő fejezetében
Kriptopénz-törvény Új-Zélandon
Új-Zélandot Mennyként emlegetik a földön, és hasonlóan a kriptovalutákhoz is. A kriptovaluták a legrangosabb státuszt élvezik itt, Új-Zélandon, jogi pályázatokkal és a kormány hatalmas támogatásával. A blockchain technológia szintén virágzik az országban.
Tudtad!!! Az emberek Új-Zélandon csak a lakosság 5% -át osztják meg, és az ország kriptotulajdonosainak körülbelül 47% -a Aucklandben, Új-Zéland fővárosában lakik.
Biztos vagyok benne, hogy az alábbi olvasmány világos képet adna az új-zélandi kriptovalutákról.
Új-Zéland kormány barátságos megközelítése a kriptovalutával
A kriptovalutában történő fizetés Új-Zélandon valóság, és mindennapossá vált. Új-Zéland a blokklánc-innováció és a kriptotér erős szereplőjeként jelent meg, kizárva a kriptovalutákra összpontosító, úttörő bejelentéseket. Ez természetesen jobban elbűvölte az ország lakóit a kriptovaluták iránt.
A Callaghan Innovation, egy állam által támogatott innovációs szervezet, amely segíti az új-zélandi üzleti növekedést, bemutatta a jelentés amely a kormány hatalmas támogatását mutatta a kriptovaluta és a blockchain technológia felé.
A Callaghan Innovation 330 000 dollárral finanszírozta a ‘Vimba’ kriptovaluta pénztárcát és kereskedési szolgáltatást is.
A kormány kriptovalutákról szóló rendeletei
Új-Zélandon nincsenek külön előírások a kriptovalutákra, ehelyett azonban a meglévő törvényeket kell alkalmazni. Az Inland Revenue Department (IRD), Új-Zéland közszolgálati osztálya a kriptovalutákat „tulajdonnak” tekinti. Ezen ingatlanok nyeresége adóköteles és veszteségek igényelhetők.
A kriptovaluta és a szolgáltatók kötelesek betartani az ország AMF-CTF előírásait. A Belügyminisztérium (DIA) és a Pénzügyi / Piacfelügyeleti Hatóság (FMA) Új-Zéland felügyeleti ügynökségei az AML-CTF szabálya szerinti pénzátutalások terén. Azoknak a tőzsdéknek, amelyek kriptovaluta-kereskedelmet kívánnak kínálni a platformjukon, engedélyt kell szerezniük az FMA-tól, és felügyelet alatt kell állniuk..
Az ICO-k esetében a következő szabályokat kell alkalmazni,
- Az ICO-nak meg kell felelnie a A méltányos ügyletekre vonatkozó követelmények a pénzügyi piacokról szóló 2013. évi törvény (FMC Act) értelmében, amely megtiltja a megtévesztő vagy hamis észrevételeket.
- Ha az ICO új-zélandi székhellyel rendelkezik, akkor regisztrálnia kell a Pénzügyi szolgáltatók nyilvántartása (FSPR) az alkalmazandó díjak befizetésével.
- Tartsa be a pénzmosás elleni kötelezettségeket.
A kriptográfiai eszközökre vonatkozó előírásokkal kapcsolatos részletes információkért kérjük, olvassa el a A DIA útmutatásai a virtuális eszközökről.
Törvények a kriptovalutáról
Új-Zéland törvényekkel rendelkezik a kriptovaluta szolgáltatókról.
- A pénzügyi piacról szóló 2013. évi törvény (FMC Act)
Az FMC-törvény értelmében a tőzsdék, pénztárcák, betétek, brókerek és az ICO-k „pénzügyi szolgáltatásnak” minősülnek, és a kriptográfiai eszközökkel kapcsolatos tevékenységeket az FMC-törvény szerint „pénzügyi termékek” -nek nevezik..
- 2013. évi törvény a pénzmosás és a terrorizmus ellensúlyozása ellen
Annak megakadályozása érdekében, hogy a bűnözők visszaéljenek a kriptográfiai eszközökkel a pénzmosásra és a terrorizmus finanszírozására, mivel azok kiszolgáltatottak és nagyobb fokú névtelenséget tesznek lehetővé, és világszerte elérhetőek. Ezért nyomon kellett követni a határokon átnyúló fizetéseket és kereskedelmet.
- A pénzügyi szolgáltatókról (regisztráció és vitarendezés) szóló 2008. évi törvény
A törvény előírja, hogy a nyújtott szolgáltatásnak regisztrálnia kell magát, és tagjának kell lennie a vitarendezési rendszerben is.
Adózás és bányászat
A kriptovaluta adói
Az új-zélandi kriptovalutát tulajdonként kezelik, nem pedig „pénzformának”, mivel azokat nem a kormány bocsátja ki, amelyek adókötelesek. Ennek hatása lenne
- Jövedelemadót kell fizetni a szokásos eladás esetén, vagy más kriptovalutára kereskednek.
- A titkosítási tranzakciókra a GST-t alkalmaznák.
A kriptovaluták jövedelemadója
Mint minden más, különböző forrásokból származó jövedelem adóztatva van, a kriptovaluták értékesítéséből származó nyereséget is megadóztatják. Az adó akkor is alkalmazandó, ha a kriptovalutákon belül cserél, például ha Bitcoin-ot cserél az Ethereummal, akkor az értékek közötti különbséget megadóztatjuk.
A kriptovaluták kereskedelméből származó veszteség akkor is érvényesíthető, amikor benyújtja a jövedelemadó-bevallását.
GST a kriptovalutákon
Jelenleg a kriptovaluták az országon belüli kereskedelem során az üzleti műveletek részeként 15% GST-t kötelesek fizetni.
Ennek eredményeként a kriptovalutákat kétszer adózzák meg tevékenységük után, a GST-t a kereskedelemnél, később pedig a nyereséget. A probléma megoldása érdekében az Új-Zélandi Adóügyi Osztály (IRD) javasolta a GST törlését a kriptopénzekről.
A kormány kiadta a ADÓPOLITIKA a nyilvánosságnak.
Kriptovaluta bányászat
A bányaipart az egyik legjobb módja annak, hogy kriptovalutát szerezzenek anélkül, hogy belépnének a kereskedési piacra. A kriptovaluta bányászat jelentős iparág Új-Zélandon, hozzávetőlegesen 6 milliárd dolláros bevétellel.
Tudtad!! A bányászati folyamat során felhasznált villamos energia több, mint az egész ország által fogyasztott villamos energia. A villamos energiát azonban megújuló forrásokból állítják elő.
A sikeres bányászat után megszerzett kriptovalutát 15% -os GST-nek vetik alá. Az IRD azonban azt tervezte, hogy a GST-t néhány Crypto szolgáltatásról eldobja, a kriptobányászat nem szerepel a javaslatban, és jogosult a rendszeres adópolitikára.
Eseménysorozat
10-04-2020:- A Pénzügyi Piacfelügyelet figyelmeztetéseket adott ki egy kriptográfiai platformba, a Profit Bitcoinba történő befektetés ellen, amely azt állította, hogy két hónap alatt milliomosok lettek, a miniszterelnök fényképével a hirdetéshez csatolva..
2019.06.06:- Új-Zéland lett az első olyan ország, amely fizetéseket és béreket fizetett kriptovaluták formájában. Az adót is rájuk alkalmaznák.
2018.06.06 .:- Az Új-Zéland Reserve Bank kibocsátotta a dokumentum amely megjegyezte a jegybanki digitális pénznem kibocsátásának előnyeit és hátrányait.
2017-10-25:- Az új-zélandi Pénzügyi Piacfelügyelet (FMA) kommentárt tett közzé az ICO és a kriptográfiai eszközökről. A kommentár minden kérdésre megválaszolta az ICO és a kriptovaluták szabályozását, az adópolitikát és az azokra vonatkozó törvényeket is. A részletes kommentár elérhető ITT.
2013-12-12:- Az új-zélandi Reserve Bank alelnöke, John McDermott figyelmeztetett a bitcoinokra. Arra kérte az ország összes bankját, hogy óvatossá tegye ügyfeleit a virtuális valutával kapcsolatban. Ő mondta,
„Aggódnia kell, hogy hol van a kínálat, hogyan ellenőrzik, hogyan ellenőrzik. Ki tudja ezen a ponton? A világnak még sokat kell tanulnia ebben a kérdésben. ”
Záró gondolat
Új-Zéland nagyon pozitívan viszonyul a blokklánc technológiához, valamint a kriptovalutákhoz. Sok induló és jól letelepedett vállalat innovatív üzleti tervekkel kutat és projekteket végez a blockchain technológiával kapcsolatban.
Végül is azt mondhatjuk, hogy a kriptovaluták jobb helyet találtak Új-Zélandon, ahol engedélyezik fizetések fizetés vagy bér formájában történő kifizetését. Nagyon érdekes lenne látni, melyik nemzet alkalmazhatja ezt a modellt és az országon belüli lehetséges újításokat.