Najbolja mjesta za posudbu bitcoina 2021 – P2P kripto zajmovi
Fleksibilna priroda Bitcoina omogućila mu je da se razvije u višeznačni financijski fenomen koji djeluje prvenstveno kao skladište vrijednosti, ali se može koristiti i u mnoge druge svrhe.
Jedan od novih trendova u bitcoin industriji su bitcoin zajmovi koji se mogu uzeti s platformi za pozajmljivanje bitcoina – što je tema našeg današnjeg članka.
Dobivanje bitcoin kredita vrlo je atraktivna prilika za one koji nemaju niti imaju ograničen pristup tradicionalnom bankarskom sustavu, ali i za one koji bi željeli zarađivati pasivni prihod od svojih kovanica posuđujući ih na siguran, P2P način.
Uzimanje bitcoin kredita manje-više je slično kreditu u američkim dolarima ili nekoj drugoj fiat valuti. Međutim, opterećen je nizom izvanrednih prednosti kao i rizicima.
U ovom vodiču upoznat ćete što su bitcoin krediti, kako funkcioniraju i koja su najbolja mjesta za dobivanje bitcoin kredita.
Najbolja web mjesta za zajam bitcoina – brzi pregled
Ako ste u žurbi i imate vremena samo prelistati naš članak, evo tabličnog prikaza najboljih zajmova bitcoina sustavima:
Program posudbe bitcoina | |
YouHodler [Preporučeno] | Nabavite zajam odmah |
BlockFi [Za američke kupce] | Nabavite zajam odmah |
Celzijusa | Nabavite zajam odmah |
NEXO | Nabavite zajam odmah |
BTCPop | Nabavite zajam odmah |
Što su bitcoin zajmovi?
Pojednostavljeno, bitcoin zajmovi vrsta su zajmova koje zajmoprimac može zahtijevati koristeći svoju digitalnu imovinu kao zalog.
Budući da su mnogi vlasnici bitcoina dugoročni HODLeri, većina njih samo sjedi na svojim novčićima i ne radi ništa (osim što zabrinuto prati cijenu). Međutim, gruba financijska mrlja može ih dovesti u iskušenje da prodaju svoje novčiće kako bi zatvorili financijsku rupu ili umanjili financijsku vatru koja se pojavljuje. Budući da većina vlasnika ne drži samo zbog dobiti, već i iz ideoloških razloga, to bi za njih značilo kraj svijeta.
Unesite bitcoin kredite. Umjesto da prodaju te drage novčiće, bitcoineri ih mogu staviti kao instrument osiguranja, uzeti zajam kako bi riješili svoju financijsku zagonetku, a zatim vratiti svoje kovanice (umanjene za kamate).
Neke od ovih web stranica omogućavaju investitorima da ulažu u zajmove koristeći svoje bitcoin u sustavu pozajmljivanja ravnopravnih klijenata. Naravno, većina platforma za pozajmljivanje bitcoina nije samo bitcoin, već prihvaća širok raspon glavnih kriptovaluta.
Međutim, zbog stalne volatilnosti cijena kovanica, većina davatelja zajmova nudi samo zajmove s niskom vrijednošću (LTV). U slučajevima kada je LTV na primjer 50%, to bi značilo da ćete trebati osigurati kripto imovinu vrijednu dvostrukog iznosa zajma. Stoga ćete trebati dovoljno kolaterala ako želite odobriti zajam.
Kako dobiti bitcoin zajam?
Baš kao što je prvotna svrha bitcoina bila da nema dozvolu, što znači da se ne trebate prijavljivati i moliti nekoga da vam omogući da ga koristite, i bitcoin zajmovi konceptualizirani su slično, ali s nekim razlikama.
Tradicionalni bankarski zajmovi dolaze s tonovima papira i čekova koje morate proći prije nego što ih primite, dok su bitcoin zajmovi puno jednostavniji i lakši za dobivanje. Jedino što vam treba za bitcoin zajam je kolateral i legitimna platforma za posudbu koja će vam dati USD ili neku drugu fiat valutu za taj kripto kolateral.
Obavezno napravite domaću zadaću i istražite vraga sve davatelje zajmova (ovaj vam je članak ovdje u pomoć) prije početka postupka. Mnogi davatelji bitcoin zajmova (samo google BitConnect ili Lendconnect ili Davorcoin i drugi gazillion) prevarili su ljude prije nego što su teško stekli novac prije.
Kako odabrati platformu za pozajmljivanje bitcoina?
Najvažnije je osigurati zakonitost davatelja usluge. Stoga provjerite sve što možete o njima na Internetu, na popularnim kripto forumima poput Reddita, Twittera i web mjestima poput našeg kako biste vidjeli jesu li sigurni za rješavanje.
Osim vjerodostojnosti zajmodavca, trebali biste obratiti pažnju i na iznos novca koji trebate posuditi. Veličine zajmova značajno se razlikuju od jednog do drugog zajmodavca.
Još jedna važna stvar koju treba imati na umu je omjer zajma i vrijednosti i kamata.
Nakon što pažljivo provjerite i postavite sve ove važne aspekte na svoje mjesto, možete prijeći na fazu prijave. Ako platna kartica odobri vaš zajam, u većini slučajeva morat ćete osigurati kolateral prije isplate. Neki davatelji usluga kriptozajma također mogu zahtijevati potpunu provjeru identiteta (danas većina njih to čini, što je žalosno jer je neovlaštena priroda bitcoina poništena ovim kriterijima).
Koje su prednosti i nedostaci kripto zajma?
Pros
- Nema provjere kreditne sposobnosti – za kripto zajmove potreban je instrument osiguranja koji je denominiran u kriptokoinima. To znači da ako imate lošu kreditnu ocjenu i borite se za zajam od tradicionalnih bankarskih institucija, kripto zajmodavci neće mariti za to sve dok imate kripto fondove za osiguranje.
- Trajanje – odobrenje bitcoin zajma obično je brže nego kod tradicionalnih zajmova.
- Prikupljati pasivni dohodak – kriptokožari mogu posuđivati svoje novčiće i zarađivati dodatni prihod dok ništa ne rade (novac zarađuje).
- Bolje stope – Kamatne stope na tradicionalne zajmove mogu podivljati do razine legalne pljačke, tako da zajmoprimci mogu smatrati da su bitcoin krediti puno povoljniji.
Protiv
- Volatilnost cijena – Bitcoin je poznat po svojoj nestabilnosti i divljim promjenama cijena. Na primjer, nakon što je u prosincu 2017. dosegao najvišu razinu od 20 tisuća dolara, samo godinu dana kasnije srušio se na 3 tisuće dolara.
- Neprovidnost propisa – Bitcoin je složen i teško ga je shvatiti za regulatore pa postoji mnogo neizvjesnosti i diskutabilnih situacija. Kad imate posla s zajmoprimcima ili u zemljama u kojima to nije regulirano, teško je dobiti bilo kakvu potporu u slučaju da stvari pođu po zlu.
- Nedostatak skokova cijena – Ako odlučite posuđivati svoje novčiće na duži rok, mogli biste propustiti velike dobitke ako tržište uđe u brzi krug i skok cijena.
- Potencijal za prevare – Kripto industrija je prepuna prijevara i u prošlosti je bilo mnogo slučajeva prijevara povezanih s pozajmljivanjem.
Najbolje web stranice za pozajmljivanje bitcoina u 2020
Blockfi
BlockFi je startup sa sjedištem u New Yorku pokrenut 2017. godine koji je zabilježio naslove jer su dobili podršku od Coinbase Ventures i marketinški poticaj od popularnih kripto persona kao što je Anthony Pompliano.
Kao i svaka usluga, Blockfi ima svoje prednosti i nedostatke, pa ćemo se usredotočiti na obje strane medalje i omogućiti vam da odlučite koja daje savjet. Blockfi je razvio vrlo privlačan sustav pozajmljivanja bitcoina za obje strane procesa zajma: zajmodavce i korisnike kredita.
Blockfi je posebno zanimljiv za zajmodavce jer za depozite ispod 10 BTC Blockfi nudi 6,2% kamatnih stopa na BTC i 3,3% na ETH za zajmodavce, složeno. Ovo je trenutno najbolja kripto kamatna stopa u industriji. Osim toga, ne zahtijevaju minimalne depozite, bez obzira na veličinu vašeg kripto bogatstva, možete ga posuditi putem Blockfi-a.
Što se tiče zajmoprimaca, kamata je pristojnih 4,5%.
Jednom kada svoju kripto imovinu pošaljete na Blockfi, ona se pohranjuje kod Gemini, poznate kripto platforme koju vode braća Winklewoss. Blizanci djeluju kao skrbničko povjerenje i licencirani su skrbnik sa osiguranjem te imaju savršenu evidenciju bez hakiranja ili gubitaka u korisničkim fondovima.
Top 3 novčića za ogroman ROI 2021. godine?
Da ste se prošle godine kladili na prave kovanice, lako biste mogli deseterostručiti svoj kapital …
Mogli ste čak i zaraditi koliko 100x što znači da ste se mogli okrenuti 100 dolara u čak 10 tisuća kuna.
Stručnjaci vjeruju da će se to ponoviti 2021. godine, jedino je pitanje na koji se novčić kladite?
Moj prijatelj i stručnjak za kriptovalute Dirk osobno se kladi na 3 kripto valute ispod radara za ogroman ROI 2021. godine.
Kliknite ovdje da biste saznali koji su to novčići (gledajte do kraja prezentacije).
Što se tiče negativa, najveći Blockfijev minus je ograničeni broj kovanica koje možete posuditi – samo BTC, ETH i GUSD (Gemini USD, stablecoin koji su stvorili Gemini). Blockfi je najbolji izbor za velike zajmodavce jer se njihove kamatne stope smanjuju na 2,2% za depozite veće od 10 BTC i na samo 0,2% za depozite od 100 ETH ili više.
Blockfi nije osiguran od FDIC-a, ali Gemini – njihov dobavljač novčanika i faktički vlasnik kovanica – imaju snažne rezultate u sigurnosti.
YouHodler
YouHodler je fintech startup koji pruža kripto podržane zajmove u fiat valutama i stablecoinima. Za razliku od Blockfija koji podržava samo 3 kovanice, YouHodlerov sustav pozajmljivanja bitcoina nudi širu ponudu popularnih kriptovaluta, uključujući BTC, ETH, LTC, BCH, XRP i XLM, između ostalih.
Osim podrške za puno kovanica, YouHolder se ponosi svojim LTV-ovima jer nude jedan od najviših LTV-ova na tržištu – 90%. To znači da ako stavite 10 BTC kao zalog, možete podići zajam u vrijednosti od 9 BTC-a.
Putem svog drugog proizvoda nazvanog bitcoin zajam bez kolaterala, omogućavaju zajmoprimcima da drže svoju digitalnu imovinu dok im pristupaju potrebnim sredstvima.
YouHodler ima široka ograničenja kada je riječ o količinama novca koje možete posuditi – od samo 100 USD do maksimalno do 30 000 USD u trajanju od 1 do 6 mjeseci.
Platforma je vrlo inovativna sa svojim proizvodima, a kreditna linija koja se ponavlja na neodređeno vrijeme vrlo je popularna. Budući da je bitcoin zajam bez provjere kredita, platforma koristi jednostavan postupak prijave za sve vrste zajmoprimaca s brzim postupkom odobravanja.
Nakon što dobijete odobrenje za zajam na YouHolder, možete odmah izvršiti povlačenje putem svoje kreditne kartice ili putem kripto povlačenja.
Evo kako pristupiti financiranju od zajmodavca:
- Posjetite YouHodler klikom ovdje i kliknite na „Otvori račun“
- Prijavite se za račun davanjem adrese e-pošte i lozinke
- Prenesite kripto imovinu u svoj novčanik na YouHodler kako biste poslužili kao osiguranje
- Potvrdite svoj identitet putem automatiziranog postupka KYC platforme
- Jednom kad se odraze na vašem računu, odobrenje zajma traje samo nekoliko sekundi i zajmodavac gotovo trenutno oslobađa sredstva.
Što se tiče svoje sigurnosti, platforma je odobreni član Blockchain Association, neovisne samoregulativne organizacije (SRO) i pružatelj vanjskog rješavanja sporova (EDR). Međutim, mrlja na njihovoj reputaciji bilo je curenje baze podataka od srpnja 2019. kada je platforma za kripto zajmove ostavila milijune zapisa koji sadrže privatne financijske podatke tisuća korisnika izloženih na mreži, otkrili su istraživači.
Pros:
- Jedan od najviših LTV-a na tržištu
- Nudi širok izbor digitalnih sredstava za odabir
- Možete dobiti zajam u fiat-u ili stablecoinsima
- Zajmoprimci mogu dobiti kreditne linije koje se ponavljaju
Protiv:
- Niska granica zajma
- pretrpio povredu podataka s podacima kupaca koji su bili izloženi hakerima
Celzijeva mreža
Celzijus se razlikuje od ostalih mjesta za pozajmljivanje po tome što ima vlastiti uslužni token CEL, odnosno taj daje Celzijusa ekskluzivne pogodnosti za korisnike poput boljih kamatnih stopa (popusti do 30%), status prioriteta, članstvo u zajednici itd. Kao i sve druge platforme za kriptozajmljivanje, ne zahtijeva provjeru kredita, a odobrenja su vrlo brza, gotovo trenutna.
Stope za zajmoprimce i zajmodavce vrlo su atraktivne i ovise o novčiću i iznosu koji koristite za zajam ili kolateral.
Za zajmoprimce stope počinju od 4,95% a ponuđena kamatna stopa ovisi o vašem omjeru zajma i vrijednosti. Što više kolaterala (kripto) koristite, niža je vaša kamatna stopa. Pogledajte naš stranica za posuđivanje za više informacija.
Vaši novčići mogu zaraditi do 12% APY ako ste zajmodavac (najviše stope plaćaju se za stablecoins poput Tether ili Paxos). Jedino što trebate jest poslati ih u svoj novčanik Celsius Network i odobriti za posudbu. Celsius tvrdi da se 80% njihovih prihoda dijeli s zajmodavcima, a ne s dioničarima.
Minimalni iznos zajma kreće se od 1500 USD, a stope LTV variraju, od 25% do 50% kolaterala.
Celzijeva mreža udružio se s BitGoom kako bi osigurao korisničku imovinu koja je pohranjena u hladnim novčanicima tvrtke. Međutim, Celzijusa ne nudi izravno osiguranje na vaše depozite, ali BitGo zna. BitGo-ovo osiguranje pokriva digitalnu imovinu koja se čuva u hladnjači do iznosa od 100 milijuna dolara.
Nexo
Nexo je također osnovan 2017. godine, a otad je opslužio gotovo 200 000 kupaca, a nudi posuđivanje u 45 fiat valuta. Nexo je, ako ne i najbolji, zasigurno jedno od najboljih web mjesta za pozajmljivanje bitcoina u industriji.
Mnogi potencijalni korisnici web mjesta za zajam kripto zabrinuti su jesu li legitimni i osigurani, pa se Nexo pobrinuo za uspostavljanje temeljnog partnerstva s BitGo-om i Lloyd’s-om iz Londona, koji pokrivaju položena sredstva u Nexu (slično kao Celsius Network, do 100 milijuna USD osiguran).
Nexo također nudi kreditnu liniju koja se pruža kada položite kolateral na njegove web stranice, a kamate plaćate samo na kredit koji ste iskoristili.
Baš kao i kod drugih sličnih web mjesta za pozajmljivanje bitcoina, Nexo ne zahtijeva provjeru kreditne sposobnosti, a odobrenja su automatizirana i vrlo brza. Možete staviti kolateral u 25 različitih kovanica i posuditi u jednoj od 45 različitih fiat valuta.
Također možete zaraditi kamate na stablecoins, s kamatom do 8% godišnje bez minimalnog iznosa ulaganja ili ograničenja povlačenja.
Nexo zahtijeva KYC postupak i oni koriste vodećeg dobavljača, Onfido, za automatizaciju tog procesa.
BTCPOP
BTCPOP nije samo web mjesto za pozajmljivanje, već nudi sveobuhvatno P2P bankarsko iskustvo jer nudi trenutne zajmove, investicijske fondove, zajmove vezane uz kolateral i P2P razmjenu.
Za kredite se vrlo jednostavno prijaviti i izdaju se gotovo trenutno.
Podizanje zajma kod BTCPOP-a vrlo je jednostavno. Samo slijedite ovih šest jednostavnih koraka:
- Registrirajte BTCPOP račun
- Potvrdite se
- Posjetite Zajmove > Prijavite se
- Odaberite vrstu zajma
- Ispunite obrazac
- PODNIJETI!
S BTCPOP-om nema naknade za obradu jer je cijela platforma peer to peer, a njihovi trenutni zajmovi počinju s APR-om (godišnja postotna stopa) od samo 15%!
BTCPOP također nudi prilagođene zajmove gdje možete posuditi sve od 0,01 BTC do 500 BTC s opcijom postavljanja vlastitog ograničenja za travanj, što znači da vraćate samo ono što si možete priuštiti.
Što je posuđivanje kriptovaluta
Borba s kojom su se mnogi suočili otkad je novac postao oportunitetni trošak držanja. Imati fiat novac u gotovini i držati ga u svom posjedu je sve u redu, ali to vam uzrokuje određeni implicirani gubitak. Taj se gubitak odražava u potencijalnoj zaradi koju biste mogli ostvariti da ste novac uložili u nešto manje likvidno, ali profitabilno.
Neki to rješavaju kupnjom nekretnina ili dionica i prikupljanjem stalnih prihoda putem najamnine / dividende. Za druge koji ne žele zapravo trošiti svoj novac, poslovno pametni ljudi “izmislili” su praksu pozajmljivanja.
Kreditiranjem pojedinac dobiva mogućnost da negira oportunitetne troškove držanja gotovine na sljedeći način: zajmodavac će posuditi svoj novac zajmoprimcu, koji će jamčiti da će novac biti vraćen nakon određenog vremenskog razdoblja, uz kamate.
Problem oportunitetnih troškova prilično se dobro posuđuje svijetu kriptovaluta. Bitcoin i drugi proizvodi blockchain revolucije donekle se razlikuju od fiat novca; te bi valute jednog dana mogle postati svjetski prihvaćeni nositelji likvidnosti, ali još nisu tamo.
Zbog problema s skaliranjem, zbog općeg nedostatka dobavljača koji prihvaćaju plaćanja u kriptovalutama (iako se to poboljšavalo), zbog nedostatka načina da svoju kripto pretvorite u fiat (ako ne računate bankomate koji vas pretjeruju s pretjeranim naknade), ili jednostavno zbog toga što vlasnik kriptoa ne želi prodati svoje torbe, što može učiniti da vaša kripto skladišta budu likvidna komplicirano iskušenje.
Tu dolazi do izražaja pozajmljivanje kripto valuta. Pojedinci mogu posuditi svoja kripto holdinga na tržištu drugim pojedincima koji iz jednog ili drugog razloga žele držati kriptovalutu u to vrijeme.
Postupak je sličan redovnom posudbi: posuđujete svoju kriptovalutu s određenom kamatnom stopom i utvrđujete detalje amortizacije duga (uglavnom povezane s tim hoće li se novac odmah vratiti ili u stopama i kako će te stope biti strukturirane).
U konačnici se zajmodavac uključuje u ovu aktivnost kako bi prikupio kamate i tako izbjegao oportunitetni trošak koji dolazi s njegovom kriptovalutom koja sjedi u novčaniku.
Pozajmljivanje kriptovaluta obično je povezano s trgovanje maržom. Ovom vrstom posudbe zajmoprimac posuđuje sredstva u trenutku kada vjeruje da će se cijena novčića neizbježno pomaknuti u određenom smjeru; to čini kako bi umnožio učinkovitost svoje trgovine. Ta sredstva posudit će putem razmjene koja podržava trgovanje maržom i vratit će ih s kamatama nakon određenog broja dana.
Burze obično imaju zaštitne mjere za slučajeve kada zajmoprimci loše predviđaju kretanje na tržištu; zajmoprimci su dužni pružiti kolateralna u obliku vlastitih osobnih posjeda kriptovaluta. Na taj način, ako zajmoprimac ne uspije izvršiti plaćanje zajma prema rasporedu zajma, on se “likvidira”, a zajmoprimac zaplijenjuje njegovo osiguranje.
Koje su vrste Bitcoin zajmova dostupne?
Sveukupno, na tržištu je dostupno 5 vrsta zajmova za kriptovalutu:
- Pozajmljivanje marže na berzama kriptovaluta
- Kolateralizirani bitcoin zajmovi
- Hibridni kripto / fiat Bitcoin zajmovi
- Bitcoin zajmovi na ugledu
- Fiat krediti s Bitcoin-om kao zalogom
Pozajmljivanje marži na burzama
Kao što smo već primijetili, pozajmljivanje marže na berzama kriptovaluta je najčešće pronađena vrsta pozajmljivanja kriptovaluta. To je vrsta kolateraliziranog posuđivanja gdje trgovci posuđuju novac na razmjeni ili u kratku ili u dugu kriptovalutu (obično Bitcoin), očekujući da će joj cijena u bliskoj budućnosti ići ili prema dolje ili prema gore.
Ova vrsta posudbe nije prikladna za početnike i samo bi je iskusni veterani trgovine trebali pokušati. Najbolje se koristi kada ljudi žele ostvariti kratkoročne dobitke i kada kripto tržište nije toliko nestabilno.
Kolaterali (neki će zatražiti kripto; drugi mogu prihvatiti predmete koji se lako likvidiraju ili čak vrednuju vašu reputaciju) i ograničenja posudbe razlikuju se od platforme do platforme. Kamatne stope također se postavljaju svakodnevno pa može biti teško predvidjeti dugoročnu dobit. Krajnji princip ostaje isti na kojoj god platformi odlučite uzeti zajam: nemojte dobiti nazvana margina. Margin posudba dostupna je na nekoliko glavnih burzi, uključujući Bitfinex, BitMEX, Poloniex, Kraken i Houbi Pro.
Kolateralizirani bitcoin zajmovi
Ovo je vrsta posudbe u kojoj pojedinci mogu dobiti izravne peer-to-peer zajmove u Bitcoinu koristeći altcoins ili peer-to-peer dionice kao kolateral. Ova vrsta usluge razlikuje se od maržiranja u nekoliko značajnih detalja:
- dolazi s fiksnim kamatnim stopama
- nećete dobiti poziv za maržu ako više ne budete mogli platiti zajam
Pojedinci će postaviti vlastite prijedloge zajma s personaliziranim kamatnim stopama i kolateralima koje žele dobiti. Zajmoprimci će tada pretražiti tržište i ako se pronađe odgovarajući prijedlog zajma, postići će se dogovor.
Sve u svemu, ova vrsta pozajmljivanja pogodna je za dugoročnu igru, kada su tržišta vrlo nestabilna i trgovanje maržama izuzetno je rizično. Zove se platforma koju mnogi preporučuju kao mjesto za dobivanje ovih kredita BTCPOP.
BTCPOP je platforma za ravnopravno kreditiranje koja tržištu osigurava likvidnost od 2014. Sa sjedištem na Marshallovim otocima, platforma nudi odgovarajuće usluge za davatelje / uzimatelje zajmova.
Također ima ugrađeni chat sustav u kojem korisnici mogu razgovarati o bilo kojoj temi koja im padne na pamet. BTCPOP nudi jamstva protiv glavnice za određene zajmove, prihode zajmoprimaca i provjeru identiteta, kao i izravno servisiranje zajma. Platforma je također poznata po pružanju zajmova temeljenih na kreditima, pomaganju projektima s IPO-ima, trgovanju kriptovalutama i ulozima.
Hibridni kripto / fiat temelji se na reputaciji Bitcoin zajmova
To su zajmovi koje posudite u fiatnim uvjetima, ali ih isplaćujete i vraćate u Bitcoinima. Primjerice, zajam se uzima u američkim dolarima s američkim kamatama, što znači da investitor sada učinkovito prodaje svoj Bitcoin kako bi mu se kasnije vratio.
Zajmoprimac prima Bitcoin koji će kasnije morati vratiti; ako cijena Bitcoina poraste, morat će vratiti manje Bitcoina, jer se njegov dug izračunava u fiatima. Ova vrsta pozajmljivanja obično je dobar izbor za ljude koji drže kripto u potrazi za privremenim fiat injekcijama ili čak za one koji žele minimalizirati svoj rizik.
Zajednica obično preporučuje platformu pod nazivom Bitbond za ove vrste zajmova. Bitbond je peer-to-peer subjekt zasnovan na reputaciji koji često koriste MSP i poduzetnici. Registriran u Njemačkoj, Bitbond je tržište mikro zajmova u skladu s regulativom koje posluje u zonama podržanim u USD i EUR.
Usklađenost s propisima platforme znači da ćete morati nekako potvrditi svoj identitet prije nego što budete mogli koristiti značajke Bitbonda. Članovi će morati navesti da su kreditno sposobni i također će morati povezati svoje račune temeljene na reputaciji poput e-baya ili društvenih medija.
Nakon potvrde vašeg identiteta dobivate ocjenu na platformi; što je veća ova ocjena, to je vjerojatnije da će vam kredit biti odobren. Spomenuti BITPOP također se može koristiti za pristup ovoj vrsti kredita, ali ima daleko manje aktivnosti od Bitbonda.
Zajmovi na bazi reputacije temeljeni na kriptovalutama
Ovi zajmovi funkcioniraju tako što zajmodavci daju zajmove zajmoprimcima na temelju njihove osobne reputacije. Zajmoprimac može steći reputaciju posjedujući velike količine kolaterala ili dobrom poviješću otplate na platformi ili na nekoj drugoj platformi poput ebay-a.
Ova vrsta zajma pogodna je za one koji žele unovčiti svoju netaknutu internetsku reputaciju, ali ponekad mogu doći s visokim kamatama. Opet, BTCPOP i Bitbond su vaše platforme.
Fiat krediti s kripto kolateralom
Ovi zajmovi omogućavaju pojedincima da polože svoj Bitcoin kao zalog prilikom podizanja kredita u fiat novcu. Usluge kao što je SOL najbolje su mjesto za dobivanje jednog od ovih zajmova. SALT je platforma koja u svom radu koristi izvornu kriptovalutu: korisnici su dužni kupiti SALT tokene sa svojim Bitcoinima da bi stekli pravo na uzvrat. Platforma je jednostavna za upotrebu, lako se ukrcava i novac će uplaćivati ravno na bankovni račun svog korisnika.
Najbolji bitcoin zajmovi – konačna presuda
Bitcoin ekosustav se neprestano širi i nove vertikale se mrijeste iz dana u dan. Kripto zajmovi bez provjere kredita i trenutnog odobrenja sigurno su tu da ostanu – novi će pružatelji usluga ući u igru i podići ljestvicu postojećih. Do sada je ovih 5 koje smo naveli u ovom članku zakonite i provjerene platforme koje nude prihvatljive kamatne stope i osiguravaju vaše depozite u slučaju narušavanja sigurnosti i gubitka sredstava.
Najčešća pitanja
Hoću li trebati pružiti kolateral?
Gotovo sve web stranice za pozajmljivanje bitcoina rade na modelu kolaterala – trebate postaviti kripto da biste dobili kredit u fiat valuti.
Ispunjavam li uvjete za bitcoin zajam?
Kriteriji se razlikuju od zajmodavca do zajmodavca, ali, općenito govoreći, ako vaša punoljetna osoba ima dovoljno kripto za osiguranje, ispunjavate uvjete za kripto zajam.
Zahtijevaju li bitcoin zajmovi kreditne provjere i dobru kreditnu ocjenu?
Većina web lokacija za pozajmljivanje bitcoina ne provjerava vašu kreditnu ocjenu i upotrebljava alternativne metode za provjeru vaše kreditne sposobnosti i povjerenja. Najvažniji čimbenik za bitcoin zajam je vaša kolateralna garancija, jer je osiguranje za platformu ako podmirite zajam i ne možete ga vratiti.