A LoopRing (LRC) áttekintése – Decentralizált Token Exchange Protocol
Tartalomjegyzék
Eredetileg a blokkláncot a Bitcoin számára fejlesztették ki, és decentralizált rendszerként használták a pénzügyi megállapodásokhoz. A blockchain technológia más tranzakciókhoz is alkalmazható, például részvény kereskedéshez, ingatlanok adásvételéhez, zene vásárlásához stb.
Számos blokkláncot fejlesztettek ki és hajtanak végre az utóbbi időben. Például a csereplatformok peer-to-peer és blockchain technológián alapulnak. Először is, a felhasználóknak be kell utalniuk pénzüket vagy zsetonjaikat egy tőzsde bankszámlájára vagy pénztárcájába. Mivel a felhasználói fiókok jóváírják az IOU-t. Valójában az IOU-val kereskednek a tőzsdén. A felhasználóknak jegyet kell benyújtaniuk, ha vissza akarják venni vagy eladni a tokent.
Az elmúlt években számos csereprogramnak voltak problémái a lopásokkal, például a „Mt. Gox „aki felfüggesztette a kereskedést, bezárta weboldalát és csere szolgáltatásait, és 2014 februárjában csődöt jelentett. Bejelentették, hogy az ügyfelek számláiról 850 000 Bitcoint loptak el, amelyek értéke akkoriban több mint 450 millió dollár volt. 2016-ban bekövetkezett a Bitfinex Hack, amelyben 72 millió dollár BTC-t loptak el az ügyfélszámlákról. Nyilvánvaló, hogy a központosított tőzsdék magas szintű kockázatot hordoznak a szabályozás és az ügyfélvédelem hiánya miatt.
Itt született a LoopRing ötlet. A LoopRing nem követeli meg az ügyfelektől, hogy bármilyen eszközt letétbe helyezzenek vagy lezárjanak, vagyis egy eszköz nulla harmadik fél kockázata. Az összes tranzakció a felhasználó érme címén keresztül történik. A LoopRing megváltoztatja a centralizált tőzsdék által használt „Trading Pair” koncepciót is. A tranzakciók több féllel is teljesíthetők, nem pedig két féllel a jelenlegi csereforgalomban.
Fehér könyvük szerint itt vannak a különbségek a központosított cserék és a LoopRing cserék között:
- A LoopRing ökoszisztéma alatt végrehajtott cserék nem igényelnek befizetést – A tokenek a felhasználó pénztárcájában vannak, a teljes szerződés lezárása előtt nem kerül sor tranzakcióra. Ennek eredményeként egyetlen számlát sem lehet ellopni, vagy az eszköz elveszett kockázattal jár.
- A LoopRing tőzsdék nem igényelnek befagyasztott kereskedési alapot – ha a felhasználó részben vagy egészben módosítja az alapot, a szerződést automatikusan visszavonják.
- A feladó megrendelése több vevőre is felosztható, hogy a LoopRing ökoszisztéma keretében részben vagy egészben teljesüljön.
- Minden megfelelő kereskedés intelligens szerződésen alapszik a blokkláncon, az adatok megváltoztathatatlanok és átláthatók.
- A LoopRing központok nem felelősek a tokenizálásért, így a LoopRing felhasználókat ez nem érinti, ha egy csere fizetésképtelenné válik. Például egy blockchain fiók nem befolyásolja, ha a bányászatot megszüntetik. Összefoglalva: a tőzsdék felelősek a kereskedések összehangolásáért. A LoopRing intelligens szerződése befejezi az elszámolást és az elszámolást; továbbá az eszközöket mindig a felhasználók blockchain számláján tartják.
- A tranzakciós díj nem a LoopRing tőzsdék fő bevétele, a mainstream a tranzakciós haszon profitjából származik, mert hatékonyan ösztönözheti a kereskedelem illesztését.
- A LoopRing exchange teljes mértékben támogatja az eszköz tokenizálását, ezért megköveteli a törvényes pénznem tokenizálását az ERC20 szabvány szerint.
- A LoopRing lehetővé teszi több LoopRing tőzsde számára, hogy egy megrendelést részben vagy egészben egyszerre cseréljen ki.
- A tranzakciós ár zárva van az egyenleg árával szemben, ahelyett, hogy a LoopRing protokoll alapján ajánlatot adnának a gyártóknak.
- A LoopRing több támogató funkciót cserélhet a feladónak a legnyereségesebb megrendelés megtalálásában.
- A LoopRing tőzsdék nem igényelnek betétet. A klíring és az elszámolás a nyílt forráskódú intelligens szerződés révén történik. Ezért nincs szükség szabályozásra, ha nincs eszköz tokenizáció.
Az Exchange protokoll
Webhelyük szerint a LoopRing egy nyitott, többoldalú tokencsere protokoll, decentralizált cserére az Ethereum blokkláncon. A LoopRing célja, hogy nyílt szabványokkal rendelkező közös építőelemként szolgáljon, és elősegítse az interoperabilitást a decentralizált alkalmazások (DAPP) között, amelyek magukban foglalják a cserefunkciókat. A kereskedéseket egy Ethereum intelligens szerződések rendszere hajtja végre, amelyek nyilvánosan hozzáférhetők, ingyenesen használhatók, és amelyekbe bármelyik dApp belekapcsolódhat.
A legjobb 3 érme a megtérülés érdekében 2021-ben?
Ha tavaly a megfelelő érmékre tippelt volna, akkor akár 10-szeresére is növelheti tőkéjét …
Akár annyit is keríthetett volna, amennyit 100x ami azt jelenti, hogy megfordulhatott volna 100 dollár 10 ezerre.
A szakértők úgy vélik, hogy ez 2021-ben megismétlődik, a kérdés csak az, hogy melyik érmére fogad?
Dirk barátom és kriptopénz-szakértő személyesen 3 radar alatti kriptovalutára tippel 2021-ben hatalmas megtérülés érdekében.
Kattintson ide, hogy megtudja, mik ezek az érmék (nézze meg a bemutató végéig).
A LoopRing mögött a 0x protokoll és a fizetési csatorna egyaránt inspirálódott, és megalkotta saját új megoldását a decentralizált csereprotokollhoz..
Vessünk egy pillantást a protokoll működésére.
1. lépés: a felhasználóknak engedélyezniük kell, hogy a Loopring intelligens szerződés hozzáférjen a számláihoz token kereskedés céljából. Amint a fenti ábrán látható, az intelligens szerződés csak 1000 A, az Y felhasználó 9 B és az Z felhasználó 100 C tokeneket képes továbbítani.
2. lépés: a felhasználók magánkulcsukkal aláírt megrendeléseket adnak le. Az 1. megrendelés legfeljebb 1000 A tokent ad el, és legalább 10 B tokent vásárol, ha a megrendelés részben egyezik, akkor az A – B tokenek közötti átváltási árfolyamnak legalább 1000/10 = 100-nak kell lennie (az eladott tokenek száma) osztva a megvásárolt tokenek számával).
A 3. lépés, miután a tőzsde megkapja mindhárom elkülönített megbízást, kicseréli őket egy megfelelő megbízási könyvbe, miközben frissít egy új blokkot és kiszámítja az egyes megrendelések állapotát, hogy megfeleljenek a beállított sorrendnek – létrehozva egy kört, amelyet ring csereként fog megjelölni illő csere. Miután az összes megrendelés megerősítést nyert és sikeresen összeegyeztethető.
A 4. lépés: a csere aláírást küld a megadott LoopRing intelligens szerződés címére.
5. lépés: A LoopRing intelligens szerződés négyszeres aláírást fog ellenőrizni három megrendelés lezárásának ellenőrzése érdekében. Ha a lezárás nem sikerül, a szerződés megszűnik. A hurkos okos szerződésnek ki kell számolnia az egyes felhasználók bevételeit és költségeit a tokencsere befejezéséhez. Az egyes lépések során a LoopRing intelligens szerződés a Loopring regisztrációs szerződést használja a zárás előtti összes díj és kedvezmény kiszámításához. A rendszernek az adatbázis frissítéséhez a LoopRing Stats Contract-t is fel kell használnia. Az Exchange megkezdi az új blokk és új adatok fogadását a lánctól annak érdekében, hogy frissítse a rendelési könyvet az új és a meglévő rendelések keverése érdekében.
Intelligens szerződések
A LoopRing számos intelligens szerződést kínál, például:
- Vegyes szerződés felelős a ciklusban lévő egyes rendelési állapotok biztosításáért, az ár és a mennyiség kiszámításáért, az átadásért és az egyéb intelligens szerződésekkel való interakcióért, a Loopring API-jáért;
- Rendelési szerződés frissíti a rendelési adatbázist és támogatja a lemondási házirendet;
- Regisztrációs szerződés karbantartja és frissíti azoknak a cseréknek a szolgáltatását, akik elfogadták a Loopring szolgáltatást, támogatják a token betétet az Exchange és az alapértelmezett paraméterek biztonsági mentéséből;
- Statisztikai szerződés kiszámítja két token közötti csere mennyiségét és árát.
Protocol Token LRC
A LoopRing saját tokennel rendelkezik, az LRC nevű ERC20 Ethereum Token Standard alapján (dőlt betűvel jelenik meg). A tokent a következőkre használják:
- Gázdíjak – Az LRC tranzakciós díjakként fizethető a tőzsdén. A csere számára egyszerű és eredményes lesz az összes költség kiszámítása LRC-ben. Ugyanaz, mint a kérés küldője és fogadója.
- Betét tőzsdei regisztrációhoz – a decentralizált csere-mechanizmusnak nincs korlátozása a helyszínre vagy az időre. Következésképpen a nagy forgalmú tőzsdék több megrendelést kapnának és több felhasználót szereznének. Ennek eredményeként olyan irányelveket terveztünk meg az ilyen cserék számára, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy az LRC segítségével intelligens szerződésbe fizessenek be a cserék hitelességének növelése érdekében. Ezenkívül megvédheti a felhasználókat bizonyos kedvezőtlen körülményektől is.
A LoopRing csereprogramokat igényel, hogy kedvezményt biztosítsanak a protokolljukon keresztül végrehajtott tranzakciókhoz. Ennek a díjnak a százalékát tagadhatjuk úgy, hogy LRC tokeneket helyezünk a protokollba, és a csere rangja meghatározza a nyújtandó kedvezményt.
Ez azt jelenti, hogy a tőzsdéknek több zsetont kell vásárolniuk annak érdekében, hogy növeljék a rangsort, hogy csökkentsék a diszkontjukat, és ezáltal több profitot érjenek el.
A Market Cap
Az írás pillanatában az LRC ára 0,618817 dollár, a piaci kapitalizáció meghaladja a 347 millió dollárt. A forgalomban lévő ellátás 561 990 880 zseton, összesen 1 374 956 262 készlet.
Az LRC 2018. január 10-én elérte minden idők legmagasabb árát, 2,09 dollárt, piaci tőke közel 1,3 milliárd dollárral és napi kereskedési volumene meghaladta a 172 millió dollárt.
Következtetés
A LoopRing egy ritka, valóban decentralizált csereprotokoll az Ethereum blokkláncon. Egyedülálló megközelítést kínál a likviditási problémákra azáltal, hogy lehetővé teszi a részleges megbízások végrehajtását csökkentett kockázatokkal. A felhasználó pénzeszköze a felhasználó pénztárcáján marad; kereskedéshez nem kell pénzt befizetnie.
A felhasználó megrendelése több központra is felosztható, hogy a LoopRing ökoszisztéma keretében részben vagy egészben teljesüljön. A LoopRing felhasználókat ez nem érinti, ha egy csere fizetésképtelenné válik.