Mi az a kvantumrezisztens főkönyvi érme (QRL)?

Quantum-rezisztens főkönyvi érme

Bevezetés

A Quantum Resistant Ledger Coin (QRL) a Pythonban létrehozott kriptovaluta.

Fő célja, hogy ellenálljon a klasszikus hacker támadásoknak és a kvantum számítógépes támadásoknak. A QRL az egyik első blokklánc alapú főkönyv, amely a kvantum utáni kriptográfiai technológiát használja. Emiatt nagy érdeklődést váltott ki a kriptovaluta-rajongók és a blockchain-fejlesztők körében.

A meglévő főkönyvektől, például a bitcointól vagy az ethereumtól eltérően a QRL-t kifejezetten a kvantum utáni biztonságos aláírás egy formájának használatára tervezték az XMSS nevű tranzakciókhoz. A QRL alacsony fogyasztású tétbiztosítási (POS) algoritmust is használ, amely ismét iteratív hash-láncokat és bizonyíthatóan biztonságos hash-alapú pszeudo véletlenszám-függvényeket használ. A POS algoritmust úgy tervezték, hogy nulla támaszkodjon a hagyományos aláírásokra, amelyek érzékenyek egy kellően erős QC-re, és lehetővé teszi a csomópontok alacsony fogyasztású eszközökön, például málna PI-n vagy laptopokon történő futtatását, és passzívan jövedelmet keresve.

A QRL saját kriptovaluta-rendszerét használja, ellentétben a Bitcoin-nal és más, a Merkle Tree digitális aláírásaként ismert Altcoin-okkal, kvantumtámadások ellen védett hash alapján..

Az aláírás-nyilvántartás védve van a kvantumtámadásokkal és a felhalmozási pénzeszközök visszaszerzésének rendkívül biztonságos rendszerével, amelyet kvantumszámítógépek támadása esetén biztosítanak.

A Bitcoin, az ethereum és más kriptovaluták kiszolgáltatottak az ilyen támadásoknak.

A projekt kezdeti célja, hogy kis számú, rendkívül biztonságos tranzakciót biztosítson az első iterációban garantált élettartammal.

Quantum-rezisztens főkönyvi érme

Kvantumálló könyvköteg – A vállalat

Peter Waterland, a QRL fejlesztője kiderítette, hogy a Bitcoin és az Ethereum aláírása hajlamos a kvantum számítógépekre.

Úgy döntött, hogy többet megtud a kvantumszámításról és az aláírási programokról, hogy kifejlessze saját aláírási könyvtárát. Ez a QRL, a kvantumrezisztens főkönyv létrehozásához vezetett.

A legjobb 3 érme a megtérülés érdekében 2021-ben?

Ha tavaly a megfelelő érmékre tippelt volna, könnyedén 10-szeresére növelheti tőkéjét …

Akár annyit is keríthetett volna, amennyit 100x ami azt jelenti, hogy megfordulhatott volna 100 dollár 10 ezerre.

A szakértők úgy vélik, hogy ez 2021-ben megismétlődik, a kérdés csak az, hogy melyik érmére fogad?

Dirk barátom és kriptopénz-szakértő személyesen 3 radar alatti kriptovalutára tippel 2021-ben hatalmas megtérülés érdekében.

Kattintson ide, hogy megtudja, mik ezek az érmék (nézze meg a bemutató végéig).

A QRL kriptovaluta főkönyv lesz, amelyet a kezdetektől fogva úgy terveztek, hogy ellenálljon mind a klasszikus, mind a kvantum számítógépes támadásoknak.

Más kriptovaluta rendszert használ, mint a Bitcoin, amely hash-alapú digitális aláírásként ismert, és amely kvantumálló.

A főkönyv lesz az első, amely kísérletet tesz a kvantumrezisztens aláírásokkal, míg a kvantumszámítógépek hirtelen előrehaladása esetén az eszközök rendkívül biztonságos biztonsági mentését biztosítja.

A blokklánc célja, hogy az első iteráció során garantálja az alacsony biztonságú, garantált hosszú élettartamú tranzakciókat.

Kvantumrezisztens főkönyvi érme – a kriptovaluta

A Quantum Resistand Ledger Coin egy ERC20 érme, amelyet a QRL hálózat bevezetésekor cserélnek le a tényleges érmére..

A Quantum Resistant Ledger Coin nagy tőzsdéken, például Bittrex, Tidex és Liqui kereskedhet. io.

A cél az, hogy megakadályozzák azokat a nagyobb biztonsági kockázatokat, amelyeket a kvantum számítógépek a jövőben jelenthetnek. A QRL monetáris érmét, a kvantumot alkalmaz alap devizaegységként.

Mindegyik kvantum osztható egy kisebb elemre, az alábbiak szerint: Shor x 10 ^ 3, Nakamoto x 10 ^ 6, Buterin x 10 ^ 10, Merkle x 10 ^ 13, Lamport x 10 ^ 16 és Quantum.

Minden kvantum töredékével végrehajtott tranzakció valójában a Shor egységek része. A tranzakciós díjakat rövid egységekben fizetik ki és számítják ki.

Az érme szerepe a szavazás, a letiltás, a fizetési és a hozzáférési jog. Az érmék mennyisége 105 millió darab. Az ICO 52 millió Quantum Resistant Ledger Coin érmét adott el.

A kibocsátási ráta 53 millió érme, amelyeket 200 év alatt jutalomként jutalmaznak a QRL Blockchain. A bányászatra a PoS konszenzusos módszer vonatkozik.

Következtetés

A QRL az első blokklánc-technológia, amely tartósságot és stabilitást biztosít a kvantum számítógépes támadásokkal szembeni ellenállás révén.

A modern blokkláncok által használt titkosítási módszerek a következő tíz évben sebezhetővé válhatnak a kvantum számítógépekkel szemben. A QRL hosszú távon stabil blokkláncot próbál létrehozni.

A blokklánc-technológia használatával a QRL platform létrehoz egy „főkönyvet”, amely olyan kivonatokat generál, amelyek gyakorlatilag áthatolhatatlanok bármilyen típusú számítógépes támadáshoz.

Ez figyelemre méltó javulás a számos népszerű digitális valuta platformon alkalmazott hagyományos biztonsági módszerekben.

.tabs-menu: not (.rh-tab-shortcode) li {list-style: none! fontos; kurzor: mutató; balra lebeg; margó: 0 8px 8px 0; szövegdíszítés: nincs; háttér: # 000; átmenet: mind a 0,3; text-align: center; párnázás: 8px 14px; betű súlya: 700; betűméret: 15 képpont; vonal-magasság: 16px; szín: #fff; szöveg-átalakítás: nagybetű; vázlat: 0}

.wpsm-tabs ul.tabs-menu {display: blokk; margó: 0; párnázás: 0; margin-bottom: -1px; z-index: 1; pozíció: relatív; }

.wpsm-tabs ul.tabs-menu li {display: blokk; magasság: 40px; párnázás: 0; balra lebeg; margó: 0; vázlat: nincs;}

.wpsm-tabs ul.tabs-menu li span {display: block; szövegdíszítés: nincs; párnázás: 0px 20px; vonal-magasság: 38px; határ: szilárd 1px #ddd; szegélyszélesség: 1px 1px 0 0; margó: 0; háttérszín: # f5f5f5; betűméret: 1em; }

.wpsm-tabs ul.tabs-menu li span: lebeg {háttér: #eee; }

.wpsm-tabs ul.tabs-menu .current span {background: #fff; vonal-magasság: 36px; pozíció: rokon; margó: 0; border-top: 3px solid # fb7203; font-weight: bold; border-bottom: 1px solid #fff;}

.wpsm-tabs ul.tabs-menu .current span: lebeg {háttér: #fff; }

.wpsm-tabs ul.tabs-menu li: első gyermek span {margó-bal: 0; border-left: 1px solid #ddd;}

.wpsm-tabs .tab-content {háttér: #fff; párnázás: 20px; határ: szilárd 1px #ddd; pozíció: relatív; z-index: 0}

.rtl .wpsm-tabs ul li {float: right;}

.rtl .wpsm-tabs ul li: első gyermek span {határ-bal: nincs;}

.rtl .wpsm-tabs ul li: last-gyermek span {border-left: 1px solid #ddd;}

@media képernyő és (max-szélesség: 500px) {

.wpsm-tabs ul.tabs-menu li {float: none! fontos} .wpsm-tabs ul.tabs-menu li span {border-left: 1px solid #ddd}

}

  • Hogyan lehet megvenni?
  • Hol tárolja?

Nem vásárolhatja közvetlenül fiatért semmilyen tőzsdén. Kiválaszthatja a legjobb érme csere és vásároljon ott BTC-t, majd cserélje ki QRL-re a tőzsdéken. Itt olvashatja el, hogyan lehet gyorsan más érméket konvertálni bitcoinra és fordítva.

Javaslatunk mindig ellenőrizze, hogy van-e Coinbase elérhető az Ön országában, és ott vásárolhat – mivel messze a legbiztonságosabb és legjobban szabályozott bitcoin-tőzsde. A Coinbase megbízható és elfogadható díjakkal rendelkezik és ez egy vezető platform a BTC vásárlásához.

Ha a Coinbase nem támogatja az Ön országát, használja Cex.io – olvas hogyan működik a Cex.io – ez egy jó Coinbase alternatíva. A Coinmama biztonságos csere a kriptovaluták vásárlására is – kattints ide hogy meglátogassa Coinmamát.

Ha országa nem érhető el a Coinbase-n – ellenőrizze a legjobbat Coinbase alternatívák (például a Cexio és az Indacoin – lásd itt Indacoin-csere áttekintés) és megvásárolja a BTC-t ezen tőzsdék egyikén. Az érméket bármikor kicserélheti a Changelly-n (lásd: Changelly legitim hely a kriptográfia kereskedelmére), azonnal és közvetlenül a bitcoinra.

Az érmék tárolásának legjobb és legbiztonságosabb lehetősége egy hivatalos érme pénztárca letöltése és hardver pénztárcán történő tárolás (ha támogatott) – ajánlásunk csak vesz Ledger Nano S vagy Trezor pénztárca vagy KeepKey, ezek a legbiztonságosabb lehetőségek. A cikkeket elolvashatja hogyan kell használni a Ledger Nano S pénztárcát és hol lehet megvásárolni, valamint a Trezor Wallet Review vagy nézd meg egyéb csúcs hardveres bitcoin pénztárcák itt. Papír pénztárcát is létrehozhat – itt tudhat meg többet kriptopénztárcák. Összehasonlítottuk a top 3 hardvertárcát is: Ledger vs Trezor vs KeepKey.