A legjobb 2021-es Bitcoin-bányászati medencék felülvizsgálatban (+ díj-összehasonlítás)
A bányászat minden munkabizonyító protokoll döntő része, és szerves része a blokklánc decentralizált, biztonságos jellegének fenntartásában. A Bitcoin egy tipikus PoW algoritmust alkalmaz, amelynek bányászai karbantartják és ellenőrzik a hálózatot, és megbizonyosodnak arról, hogy a hálózat biztonságos, demokratikus, megváltoztathatatlan, megbízhatatlan és elméletileg skálázhatóbb, mint az átlagos centralizált adatbázis..
Minden olyan bányász egy olyan hálózatban, mint a Bitcoin, egy független számítógépes csomópont, amely az interneten keresztül kapcsolódik a blokklánchoz és más hasonló csomópontokhoz.
A bányász a számítási, feldolgozási erejét felhasználva ellenőrzi a Bitcoin tranzakciókat, tömbökbe csomagolja és ezeket a blokkokat a Bitcoin blokklánchoz csatolja. Ha blokkot csatol a blokklánchoz, akkor a bányásznak meg kell oldania egy bonyolult kriptográfiai feladatot, amelynek nehézségei a hálózaton lévő bányászati teljesítmény mértékétől függenek.
A fent említett feladat megoldása jelentős erőforrás kiadásokat igényel (nevezetesen számítási teljesítmény és villamos energia); a bányászt az motiválja, hogy továbbra is megoldja / bányássza a hálózatot azzal, hogy új érméket „vernek”, valahányszor új blokkot adnak a blokklánchoz. Az egész folyamatot bányászatnak nevezik főként emiatt a szerelő miatt, mivel a csomópont „munkába áll”, hogy kibányászza az új digitális aranyegységeket, amelyeket Bitcoin néven ismerünk..
A Bitcoin hálózat kezdetén a bányászat leginkább CPU-alapú. Az idők folyamán, amikor egyre több CPU-eszköz kezdett bányászni, a bányászat nehézségei megnőttek (ez a szerelő azért létezik, hogy fenntartsa az átlagos 10 perces blokkolási időt, amelyet a Bitcoin blokklánca jelenleg alkalmaz).
Idővel a hálózat váltást látott GPU bányászat (a grafikus feldolgozó egységekkel elérhető nagyobb feldolgozási kimenet / hasító teljesítmény miatt).
Érdekes, hogy Satoshi Nakamoto, az az ember, aki eredetileg 2009-ben hozta létre a Bitcoin-ot, ellenezte a GPU-bányászat ötletét. Ennek ellenére a hálózat óhatatlanul úgy alakult, hogy a számítástechnika is fejlődött, és hamarosan láttuk, hogy megjelennek a bányászat „fúrótornyai”, több ezer dolláros behemótok, több GPU-val, egyetlen kerethez rögzítve, és elkezdik bányászni a hálózaton. Ezek az eszközök rövid ideig képviselték a csúcsbányászati technológiát.
A bányászati technológia fejlődése itt nem állt meg valakiként FPGA (terepi programozható kaputömbök) eszközök örökölték a legjobb hardvereszközök helyzetét, amelyekkel a Bitcoin kibányászható. Végül több hardvergyártó is előállt ASIC (alkalmazásspecifikus integrált áramkörök) technológia a Bitcoin bányászatához, amelyet jelenleg a csúcsbányászati megoldásnak tekintenek odakinn.
De tegyünk pár lépést hátra. Amint a bányászati technológia folyamatosan fejlődött, a bányászati nehézségek folyamatosan nőttek.
Ez automatikusan azt jelentette, hogy az előző generációs eszközök nem tudtak annyira hozzájárulni a bányászati folyamathoz, mint szénanapjuk alatt. Ez végül azt jelentette, hogy az ilyen eszközökkel rendelkező embereknek csatlakozniuk kellett bányászati medencék ha továbbra is rendszeres Bitcoin kifizetéseket akartak kapni. Wikipédia magyarázza a bányamedence ötlete szépen:
„A bányászati medence a bányászok erőforrásainak összevonása, akik megosztják feldolgozási erejüket egy hálózaton, hogy a jutalmat egyenlően osszák meg, annak a munkamennyiségnek megfelelően, amellyel hozzájárultak a blokk megtalálásának valószínűségéhez..
„Részvényt” kapnak azok a bányatár tagjai, akik érvényes részleges munkabizonyítást mutatnak be. A medencékben történő bányászat akkor kezdődött, amikor a bányászat nehézségei odáig fajultak, hogy évszázadokba telhet, míg a lassabb bányászok blokkot generálnak. A probléma megoldása az volt, hogy a bányászok összegyűjtötték erőforrásaikat, hogy gyorsabban generálhassák a blokkokat, és ezért következetes alapon, nem pedig véletlenszerűen néhány évente egyszer kapják meg a blokkjutalom egy részét. “
A legjobb 3 érme a megtérülés érdekében 2021-ben?
Ha tavaly a megfelelő érmékre tippelt volna, akkor akár 10-szeresére is növelheti tőkéjét …
Akár annyit is keríthetett volna, amennyit 100x ami azt jelenti, hogy megfordulhatott volna 100 dollár 10 ezerre.
A szakértők úgy vélik, hogy ez 2021-ben megismétlődik, a kérdés csak az, hogy melyik érmére fogad?
Dirk barátom és kriptopénz-szakértő személyesen 3 radar alatti kriptovalutára tippel 2021-ben hatalmas megtérülés érdekében.
Kattintson ide, hogy megtudja, mik ezek az érmék (nézze meg a bemutató végéig).
Idővel és az egyre erősebb ASIC-eszközök elterjedésével az egyéni Bitcoin-bányászat folyamatosan háttérbe szorult. A dolgok jelenlegi állása szerint valóban nem éri meg megkísérelni a Bitcoin blokkokat egyenként kibányászni.
A hash arány (az a sebesség, amellyel a számítógép befejezi a műveletet a Bitcoin kódban; a magasabb kivonási arány azt jelenti, hogy valószínűbb, hogy megtalálja a következő Bitcoin blokkot) egy-egy bányászati csomópont sápadt, összehasonlítva azzal, amit egy átlagos bányászati készlet is elérhet pillanatnyilag.
Tehát jelenleg az egyetlen lehetséges megoldás a Bitcoin bányászatához való hatékony hozzájáruláshoz (és némi Bitcoin megszerzéséhez a megpróbáltatásokból) az, hogy csatlakozik egy bányászati medencéhez. Megtekintve az adatokat blockchain.com, észreveheti, hogy jelenleg több bányászati medence felel a Bitcoin blockchain bányászati hálózatáért. És bár jelenleg egyetlen pool sem ellenőrzi a hálózat hash arányának több mint 20% -át, a hash rate közel 70% -a kínai poolokban található; ez néhány szakértőt aggaszt.
Ha a kínai kormány a jövőben szélhámos lenne és elkobozná ezt a technológiát, akkor felmerülhetnek a Bitcoin decentralizációjával, magánéletével és biztonságával kapcsolatos fő problémák. Ez egyelőre távoli végzet forgatókönyvnek tűnik, de meg kell említeni, és az elkerülése érdekében törekedni kell arra.
Ezzel eljutottunk cikkünk témájához, magukhoz a bányászati medencékhez. A továbbiakban rövid áttekintést adunk a piacon rendelkezésre álló bányászati medencékről. A jelenlegi készleteloszlás így néz ki:
Mivel viszonylag mélyreható bevezetést adtunk Önnek a Bitcoin bányászatába, akár be is ugorhatunk (nem szójátékot szánva) magukba a bányászati medencékbe.
- BTC.com
A medence 2015-ben indult a világ legnagyobb bányászati hardvergyártója, a Bitmain tulajdonában és üzemeltetője. A medencét állítólag a Bitcoin korábbi tagja és a leghíresebb Bitcoin Cash promóter, Roger Ver használta. A medence az egyik legkiválóbb odakint, és natív Bitcoin pénztárcát, valamint kapcsolódó fórumot kínál aktív közösséggel.
A készlet egy részvényre jutó fizetés modellen működik, ahol az üzemeltető azonnali, garantált kifizetést ad egy bányásznak annak a valószínűségéhez, hogy a pool blokkot talál. függetlenül attól, hogy hány érvényes blokkot talál a készlet. Ez a modell a lehető legkevesebb eltérést teszi lehetővé a bányászok fizetésében, miközben a kockázat nagy részét áthárítja a medence üzemeltetőjére is. A készlet lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy olyan pénznemeket bányásszanak, mint a Bitcoin, a Bitcoin Cash, az Ethereum, az Ethereum Classic és a Decred.
A BTC.com díjai 1,5% és 4% között mozognak. A medence háromféle felhő bányászati szerződést kínál, és általában megkövetelik, hogy csatlakozzon egy várólistához, hogy ilyet szerezzen. Ez a rendelkezésre álló medencék egyike, amely lehetőséget kínál arra, hogy profitáljon a bitcoin bányászatból. A bányászok szerződés alapján kapott kifizetéseket naponta szállítják. Összességében a közösséget legitimnek tartja a közösség, annak ellenére, hogy a Bitmain-ról és üzleti gyakorlatukról megosztott vélemények vannak.
- AntPool
A népszerű bányászati medencék egyike, az AntPool 2014-ben alakult. A medencét Xu Lingchao és Tian Xin alapították, és Kínából működik. A készlet jelenleg meglehetősen sok kriptovaluta bányászatát teszi lehetővé, beleértve a BTC, BCH, LTC, ETH, ETC, ZEC, DASH, SC, XMC & BTM. A múltban nagyon kevés panasz érkezett e medence legitimitására.
A készletet állítólag 2000, a világ minden részén futó szerver támogatja annak biztosítása érdekében, hogy állandóan fennmaradjon. A medence „a bolygó legfejlettebb bányászati medencéjeként” forgalmazza magát, és jelenleg 4 fizetési módot támogat: PPS (2,5% díj), PPS +, PPLNS (0% díj) és SOLO (napi fizetéssel, ha meghaladja a 0,001 BTC-t) ).
Az AntPool háromféle bányászati szerződést kínál. Sokféle eszközt kínál, beleértve a natív telefonos alkalmazást, az APMiner Tool-ot, a Worker IP-konfigurációs eszközöket és az AP-kapcsolatot. Végül a medence számos biztonsági lehetőséggel rendelkezik, beleértve a kétfaktoros hitelesítést, az e-mail értesítéseket, a pénztárca zárolását, valamint a kezdőknek megfelelő letisztult felületet.
Az AntPool összességében megbízható bányászati készletnek is tekinthető, amely profitálhat a Bitcoin bányászatával. Vannak, akik díjaikat magasabb szintűnek nevezik, de ezt az általuk kínált bányászati szolgáltatás minőségével igazolják. Összességében egy másik masszív medence, amelynek része lehet, függetlenül attól, hogy feltörekvő bányász vagy bányászati veterán.
- Slush Pool
A legrégebbi Bitcoin bányászati medence odakinn volt, a 2010-es indításával (jóban vagy rosszban) bevezette a bányászati medencék forradalmát. A cseh Satoshi Labs alapította és üzemeltette, amely a TREZOR hardvertárcák létrehozásáért is felelős. A Satoshi Labs-t szintén a bányászati rétegprotokoll eredeti fejlesztőinek nevezik, amelyet jelenleg más bányászati készlet használ. A medence első blokkját 2012 januárjában találta meg, és azóta több mint 15 ezer blokkot bányászott ki.
Ez a medence 2% díjat számít fel a bányászok által megosztott tranzakciókért. Rendszeresen végzi a kifizetéseket, hosszú múltra visszatekintő stabilitással és pontossággal, és lehetővé teszi a felhasználók számára a saját kifizetési küszöbök beállítását (0,0002 BTC felett kell lenniük). A pool egy pontszám-alapú módszert alkalmaz, amelynek eredményeként az idősebb részvények értéke kisebb, mint az újabb részvények a forduló elején, ezáltal csökkentve a csalás kockázatát azáltal, hogy egy körön belül váltanak a poolok között. A Bitcoin mellett a pool lehetővé teszi a felhasználóinak, hogy a ZEC-et is bányásszák.
A Slush egy másik, a közösség által jóváhagyott készlet, amely rendelkezik az elvárt összes szabványos biztonsági funkcióval, beleértve a 2FA-t (kétfaktoros hitelesítés), a pénztárca címének zárolását és az írásvédett bejelentkezési tokent, ha valaki más figyeli a bányászatát. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hash erejüket kihasználva szavazzanak a protokolljavaslatokkal kapcsolatos kérdésekben.
- ViaBTC
A ViaBTC egy Bitcoin, Litecoin és Bitcoin Cash bányászat, amely mindig a hash rate százalékos arányának tetején mozog. A ViaBTC.com 2016-ban nyitotta meg Bitcoin bányászati medencéjét. A medence kezdetben leginkább az Antminer S9 hardvert használta, amely akkoriban az egyik legerősebb ASIC bányászati eszköz volt. Megalakulása óta a ViaBTC-nek több mint 22 ezer BTC-t sikerült kibányásznia. Megalapítása óta a ViaBTC-nek sikerült fenntartania a 99,9% -ot meghaladó üzemidőt, jelezve a következetességet és az odaadást.
A készlet a bányászati jövedelem egy százalékát veszi igénybe a számlák kezeléséhez és az összes szokásos karbantartás fedezéséhez, beleértve a bányászati üzem költségeit, a telepítést, a javításokat, a személyzet fizetését, a kockázatmegelőzést és minden egyéb szükséges költséget. A PPS fizetési rendszerért 4%, a PPLNSért 2% díjat számítunk fel. A nyereséget naponta, 0 óra pekingi idő szerint osztják szét (a ViaBTC webhely által kínált legkisebb kifizetés 0,0001 BTC). Felhasználói felhasználói felületüket egyszerűségük és hasznosságuk miatt is dicsérik.
- F2P Pool
Az F2Pool egy kínai bányászati medence, amelyet 2013-ban hoztak létre. A hálózati hash-rate nehézsúlyúak között is lehetővé teszi felhasználóinak, hogy a Bitcoin mellett Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) és Zcash (ZEC) bányászatot végezzenek. Emellett egyesített bányászatot kínál a Namecoin, a Syscoin és a Dogecoin társaságokkal. A „Discus Fish” nevű bányászati medencének hívják, amely a Coinbase aláírásukból eredő becenév. Mivel a weboldal kínai nyelven készült, és nem volt hivatalos angol neve, az emberek úgy döntöttek, hogy 七彩 神仙 鱼 (Discus Fish) néven hívják, ami az egyik üzemeltető beceneve volt. Azóta bevezették az angol felület opciót.
A weboldal a PPS fizetési módot használja, 4% -os tranzakciós illetékkel. A medence a Stratum bányászati protokollt használja, és 25/80 portos bányászatot kínál, a napi automatikus kifizetésekkel. Minimális visszavonási határai vannak, amelyek 0,001 BTC, 0,01 LTC, 0,01 ZEC vagy 0,1 ETH értéken vannak. Webhelyük készen áll a HTTPS protokollra, és kifogásolható, hogy nincs engedélyezve a 2FA. A felhasználói felület egyszerű és jól bemutatott, így alkalmas kezdőknek.
- BTC.top
A BTC.top egy privát bányászati medence, ami azt jelenti, hogy a potenciális új bányászok meghívást igényelnek a medencében már tartózkodó személyektől, hogy elkezdhessék maguk bányászni. Mint ilyen, a poolról az információk nagyon szűkösek az interneten, kivéve, hogy 2016-ban alapították, és rendszeresen a hálózat legnépszerűbb hash rate szolgáltatói közé tartozik..
- Poolin
Egy nagyon fiatal bányászati medence, amelyet 2018-ban hoztak létre Kínában. A Blockin indította el, egy globális online platform, amely a blokklánccal kapcsolatos technológiák és vállalkozások fejlesztésére összpontosít. A Poolin.com egy multi-kriptovaluta bányászati készlet, amely támogatja a Bitcoin (BTC), a Bitcoin Cash (BCH), a Litecoin (LTC), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Monero (XMR), ZCash (ZEC) bányászatát, Monero Classic (XMC) és Decred (DCR).
A Poolin egy olyan weboldalt kínál, amely kiterjedt GYIK-ekkel és útmutatásokkal rendelkezik a bányászati beállítások konfigurálásáról, valamint nagyjából minden olyan bányászattal kapcsolatban, amely Önt érdekelné. A bányászható érmék mindegyikének saját díja és fizetési módja van, amelyek részletesek itt. Poolin lehet, hogy nem tartozik a legrégebbi és legtöbbet emlegetett medencék közé, de a hash-arányuk önmagukért beszél.