Trezor One vs. Ledger Nano S vs. KeepKey 2021 – A hardveres pénztárcák harca

KEEPKEY VS LEDGER VS TREZOR

A Bitcoin és más kriptovaluták becslésének növekedésével párhuzamosan növekszik az érdeklődés a hackerek iránt is, hogy feltörjék a pénztárcáját, így a kriptovaluta pénztárcájának biztosítása soha nem volt ilyen kritikus. Ez korántsem új probléma. Ugyanakkor lépéseket tehet az ilyen lehetséges veszteségek megelőzésére egy hardvertárca használatával.

A Ledger és a Trezor egyaránt két új modellt dobott piacra pénztárcájukhoz – a Trezor T és a Ledger Nano X. Az értékeléseket a linkekre kattintva olvashatja el, vagy azonnal megvásárolhatja őket, ide kattintva a Ledger Nano X-hez vagy ide a Trezor T-hez.

A Bitcoin hardver pénztárcák sokkal biztonságosabbak, mint a hagyományos szoftver pénztárcák. A hardveres pénztárca a magánkulcsokat, vagyis a Bitcoine-okat az eszközön tárolja, nem pedig a számítógépen, egy fájlban, és ennek eredményeként csökkenti a támadási felületet, hogy egy hacker megpróbálja ellopni az érméit..

Még ha a számítógépét is veszélyezteti egy kulcstároló és egy RAT (távoli elérési eszköz), az Ön pénzei biztonságban maradnak, ha a bitcoinjait ezen hardveres pénztárcák valamelyike ​​biztosítja.

Az alábbi 3 hardver pénztárca egyszerű módot kínál a védelemre. Mindannyian USB, Linux, Windows és OS X használatával működnek, és mindegyik beépített képernyővel rendelkezik.

főkönyv vs keepkey vs trezor

Néhány éve megjelent a TREZOR egy ideig az egyetlen hardver pénztárca volt a piacon. Most fő riválisai – a Ledger Nano S és KeepKey – megjelentek és nagy versenyt teremtettek a hardvertárcák piacán. Nyugodtan mondhatjuk, hogy ezek az eszközök a piacon jelenleg kapható „nagy három” hardvertárca. Mindegyikük hasonló módon működik, és csak a számítógéphez csatlakoztatva.

A verseny határozottan csökkentette az árakat, de a megfelelő hardveres pénztárca kiválasztását is elég nehéz döntéssé tette. A TREZOR vs. KeepKey és a Ledger Nano S összehasonlítása megmutatja, hogy melyik pénztárca jobb a különböző kategóriákban.

Ár

WalletPriceVásárlás
Ledger Nano S 94 USD Vásároljon itt!
TREZOR 99 dollár Vásároljon itt!
KeepKey 49 dollár Vásároljon itt!

Támogatott érmék

TREZOR

A TREZOR mögött álló vállalat, a Satoshi Labs elsőként hozott piacra egy bitcoin hardver pénztárcát. Létrehozták a Slush Pool-ot és a CoinMap.org-ot is, és mint ilyenek nagyon megbíznak bennük és tiszteletben tartják őket. A TREZOR hardvertárca a legnagyobb külső integrációt kínálja, és 2014 óta megbízható és megbízható termék.

A TREZOR a következő érméket támogatja: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), DASH, Zcash (ZEC), Bitcoin Cash / Bcash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), ERC -20 Tokenek, Expanse (EXP), UBIQ (UBQ), NEM (XEM), Namecoin, Dogecoin. Itt található a Trezor által támogatott érmék teljes listája és a TREZOR pénztárca teljes áttekintése.

A legjobb 3 érme a megtérülés érdekében 2021-ben?

Ha tavaly a megfelelő érmékre tippelt volna, könnyedén 10-szeresére növelheti tőkéjét …

Akár annyit is keríthetett volna, amennyit 100x ami azt jelenti, hogy megfordulhatott volna 100 dollár akár 10 ezer.

A szakértők úgy vélik, hogy ez 2021-ben megismétlődik, a kérdés csak az, hogy melyik érmére fogad?

Dirk barátom és kriptopénz-szakértő személyesen 3 radar alatti kriptovalutára tippelt 2021-ben hatalmas megtérülés érdekében.

Kattintson ide, hogy megtudja, mik ezek az érmék (nézze meg a bemutató végéig).

Ledger Nano S

A Ledger 2014 vége óta létezik, és első termékük a Ledger Nano volt. Ma már van egy kis termékválasztékuk, változó áron. A vállalatot széles körben tiszteletben tartják termékeik biztonsága szempontjából.

A Ledger Nano S a következő érméket támogatja: Ark – Bitcoin – Bitcoin Cash (legjobb Bitcoin Cash pénztárca) – Bitcoin Gold – Ethereum (legjobb pénztárca az ethereum számára) / Ethereum Classic – Expanse – Dash (legjobb pénztárca a DASH-hoz) – Digibyte – Dogecoin – Hcash – Komodo – Litecoin (legjobb LTC pénztárcák) – Neo (hamarosan elérhető a Ledger Blue – NEO és GAS pénztárcákhoz) – Pivx (legjobb PIVX pénztárcák) – PoSW – Qtum – Stealthcoin – Stellar – Stratis – Ubiq – Vertcoin – Viacoin – XRP (legjobb XRP pénztárcák) ) – Zcash. Itt található a Ledger Nano S által támogatott érmék teljes listája, valamint a Nano S pénztárca áttekintése.

KeepKey

KeepKey csak 2015 vége óta létezik, ami azt jelenti, hogy ez a legújabb kriptovaluta hardver, amely piacra került. A vállalat egy szép bitcoin hardver pénztárcát épített, amely a TREZOR firmware-en alapul.

A KeepKey a következő érméket támogatja: BTC, LTC, DASH, ETH, ETC, NMC és DOGE. Itt található a KeepKey pénztárca teljes áttekintése.

Ár

WalletPrice
Ledger Nano S 60 USD
TREZOR 99 dollár
KeepKey 49 dollár

Először is, a Ledger Nano S messze a legolcsóbb pénztárca a három közül. 60 dollárba kerül, és még egy duó kiadást is kaphat, amely 2 Ledger Nano pénztárcát tartalmaz, amelyek egyike extra biztonsági másolatként szolgál. A KeepKey, korábban 239 dollár volt, jelenleg csak 49 dollár. Végül, de nem utolsósorban a TREZOR, ugyanaz az ára, mint a KeepKey-nek (49 USD).

Méret és kialakítás

A TREZOR messze a legkisebb a három pénztárca közül. A Nano S körülbelül akkora méretre hajtható, mint a TREZOR. Azonban a használatához ki kell bontania. Minden pénztárcának van néhány egyedi különbsége.

A KeepKey-nek egyetlen fizikai gombja van, míg a TREZOR és Főkönyv A Nano S-nek kettő van.

A KeepKey sokkal nagyobb a képernyője, mint a másik két pénztárcának. A KeepKey nagyobb képernyője azt jelenti, hogy biztonságosan helyreállítható egy titkosítással, amely kevesebb adatot szivárogtat.

A Ledger Nano S és a KeepKey alumíniumból, míg a TREZOR műanyagból készül. Tudom, hogy az alumínium úgy hangzik, mintha szebb lenne. A TREZOR műanyagai azonban valóban cseppállóbbnak bizonyulhatnak.

A Ledger Nano S és a TREZOR most 3 színben kapható – fehér, szürke és fekete, míg a KeepKey fekete és eloxált alumíniumban kapható.

Képernyő

A TREZOR volt az egyetlen hardver pénztárca, amely egy ideig képernyőt mutatott be. A képernyő azonban olyan fontos biztonsági funkció a hardveres pénztárca számára, így egyértelmű volt, hogy több hardveres pénztárca kerül beépítésre képernyővel.

A Nano S egy kis OLED képernyővel rendelkezik, amely lehetővé teszi a tranzakciók ellenőrzését. A TREZOR rendelkezik egy kis OLED képernyővel is, amely egy véletlenszerűen generált kilencjegyű PIN kódot és egy 24 szavas helyreállítási magot mutat. KeepKey nagyobb képernyője van, mint a másik két pénztárcának, de ez kissé megnehezíti.

Beállít

Mindhárom hardvertárcát nagyon könnyű felállítani, és mindhármat néhány perc alatt be tudtam állítani. Mindegyik használatához mikro USB-kábelre van szükség.

Mindhárom hardvertárca nagyon hasonló lépéseket igényel a beállításhoz, például PIN-kód beállítása és a helyreállítási mag biztonsági másolatának leírása.

Biztonság

Amikor a biztonságról beszélünk, mind a három pénztárca nagyon hasonló.

A fő különbség az, hogy a TREZOR és KeepKey lényegében kicsi számítógépek, míg a Ledger Nano S két biztonságos elemet / chipet használ.

Ezenkívül mindhárom hardvertárcának van képernyője. Ez azt jelenti, hogy biztonságosan beállíthatók és felhasználhatók akár rosszindulatú programokkal fertőzött számítógépeken is.

Szoftver-kompatibilitás

Fontos megjegyezni, hogy bármilyen hardveres pénztárca használatához szoftverre van szükség. A szoftver segít a pénztárca irányításában és az abban való interakcióban. Az alábbi táblázatban láthatja a Bitcoin pénztárca szoftver kompatibilitását az egyes hardver pénztárcákkal.

TREZOR KeepKey Ledger Nano S
Micélium Igen Igen Igen
Electrum Igen Igen Igen
GreenAddress Igen Igen Igen
GreenBits Igen Igen Igen
MultiBit HD Igen Igen Nem
Copay Igen Nem Igen
KeepKey Chrome Nem Igen Nem
Ledger Chrome Nem Nem Igen
myTREZOR Igen Nem Nem
Látogasson el most Látogasson el most Látogasson el most

Következtetés

A Ledger Nano S a legolcsóbb pénztárca. Ezután ott vannak a fizikai szempontok, nevezetesen a formai tényező és az anyagok, és ez elsősorban attól függ, hogy hogyan fogja használni az eszközt, és egyéni preferenciáitól.

A Ledger Nano S és a TREZOR tökéletes azok számára, akik sokat terveznek utazni, és mindig magukkal viszik a készüléket. Ha a nyílt forráskódú fejlesztés lelkes híve, akkor a TREZOR mellett kell járnia. Másrészt, ha tartós eszközre vágyik, akkor a Nano S-hez kell mennie.

A KeepKey tökéletes azok számára, akik egy nagyobb képernyőt és egy elegáns dizájnt keresnek, amely nem merészkedik el az íróasztaltól.

Kezdőknek ajánlom vagy a KeepKey-t, vagy a TREZOR-t. Kicsit nehezebb volt a firmware frissítése a Nano S-ben. A két gomb egyidejű megnyomása esetenként esetlen is lehet.

Mindazonáltal nem tervezem, hogy a Ledger Nano-t hamarosan elárasztjam, mivel úgy gondolom, hogy a fém védőburkolata, az USB-memóriakártyát imitáló finomsága és a kompakt kialakítás nehezen verhető át.

Javaslom ezeknek a hardveres pénztárcáknak a használatát, a Bitcoine-ok őrizetben lévő pénztárcában vagy pénzváltóban történő tárolása helyett. Összességében elmondható, hogy ez a három hardver pénztárca elképesztő munkát végez azon, amire szánják őket – kezeli a magánkulcsokat, és lehetővé teszi, hogy bármikor teljes mértékben ellenőrizhesse pénzeszközeit..