Trendovi razvoja u tehnologiji Blockchain

Blockchain tehnologija razvija se i šire kriptovalute i sigurnosne tokene na koje je nekoć bilo ograničeno. Blockchain je privukao pažnju mnogih tvrtki iz fortune 500 i državnih tijela od kriptovaluta. Tvrtke kao što su Microsoft, IBM i Oracle već su razvile vlastiti blockchain i kontinuirano ih poboljšavaju. Ovdje ćemo razgovarati o najnovijih 15 razvoja u Blockchain sektoru.

1. Korištenje blockchaina u cyber-sigurnosti

sigurnost blockchaina

Sigurnost internetskih objekata pokazala se zastrašujućim zadatkom s obzirom na učestalost cyber napada na dobro uspostavljenu infrastrukturu. Pojava ransomwarea dodatno je pogoršala situaciju. Razvijene tvrtke razvijaju se učinkovitije blockchain baziranih rješenja za kibernetsku sigurnost kao obrana od ransomwarea.

Blockchain je decentralizirana tehnologija što znači da se vitalne informacije nikada neće pohraniti na jednom poslužitelju. To znači da hakeri neće držati niti jedno računalo kao taoca zbog svog informacijskog sadržaja. To je zato što vlasnik sustava može dohvatiti sve informacije iz blockchaina.

2. Strujanje sadržaja

Blockchain omogućuje platformama za strujanje sadržaja poput Netflixa i YouTubea sigurnije pohranjivanje podataka i omogućuje interoperabilnost. S blockchainom u industriji strujanja sadržaja prilagodljivim API može se rasporediti kako bi se omogućilo uključivanje trećih strana u platformu. Štoviše, API-ji omogućuju tvrtkama trećim stranama da prikladno i sigurno čitaju i zapisuju podatke u glavni blockchain.

Streaming platforme koriste puno računalne snage da bi svoje usluge dobile do šire javnosti. S blockchain tehnologijom taj se ogromni trošak superračunala može smanjiti. Streaming platforme mogu iskoristiti procesorsku snagu decentraliziranih neaktivnih računala koja rade na njihovom blockchainu.

3. EOS

sigurnost blockchaina

EOS je implementirao kriptovalutu koju pokreće blockchain tehnologija kako bi poboljšao skalabilnost transakcija. Platforma koristi tehnologiju Graphene kako bi korisnicima omogućila obradu ogromne količine transakcija po jedinici vremena. EOS također koristi algoritam za konsenzus dokaza o udjelu kako bi omogućio značajne potencijale skaliranja za komercijalnu upotrebu.

Tehnički, EOS.IO koristi C / C ++ kodiranje koje se kompajlira u web sklopove. Njihova aplikacija osmišljena je oko događaja koji odgovara na akcije. Njihovi modeli odgovaraju poslovnim tijekovima mnogih tvrtki što ovu tehnologiju čini velikom stvari.

4. NEO

NEO koristi virtualne strojeve za pokretanje pametnih ugovora na sigurnom blockchainu, a također nudi mogućnost korištenja programskih jezika visoke razine poput C #, VB.Net i Java za razvoj pametnih ugovora. Prvi odabrani NEO prevodilac za NEO pametne ugovore 2.0 je MSIL (Microsoftov srednji jezik). Tvrtke s iskustvom u razvoju Microsoft.net-a mogle bi lako implementirati NEO pametne ugovore.

5. Microsoft Cryptlets i NEM

Microsoft Cryplets i NEM nevjerojatni su razvoj blockchaina čiji je cilj uklanjanje opterećenja podataka Blockchaina. Cilj ovih tehnologija je sigurno raspršiti vanlančano opterećenje unutar blockchaina. Prema njegovim programerima, ovo će dobiti veliki poticaj u učinkovitosti i omogućiti velike podatke u blockchainu.

6. Povezivanje s Internetom stvari

sigurnost blockchaina

Internet stvari je međusobna povezanost svih uređaja čiji je cilj olakšati pohranu i izradu podataka što je više moguće. IoT uređaji obuhvaćaju sve, od nosivih uređaja do kućnih čvorišta, povezanih hladnjaka i bilo koje druge vrste internetskih uređaja.

Da bi IoT uređaji funkcionirali koherentno, potreban je univerzalni sustav koji ih povezuje. Nadalje, sustav bi također omogućio interoperabilnost podataka na mreži. Tu dolazi do aspekta blockchaina. Budući da IoT uređaji dolaze od različitih proizvođača, potreban je konsenzus za potreban blockchain.

7. Povećana upotreba pametnih ugovora

sigurnost blockchaina

Pametni ugovori omogućuju uklanjanje trećih strana s sporazuma između dvaju entiteta. Nadalje, pametni ugovori imaju razne praktične primjene u svakoj svjetskoj industriji. Njegova primjena kreće se od financija i nekretnina do logistike i zapošljavanja. U osnovi, svaka industrija koja se oslanja na ugovore za rad može imati velike koristi od pametnih ugovora.

Pametni ugovori nude najvišu razinu transparentnosti i sigurnosti, a istovremeno ubrzavaju transakcijske procese. Pomoću pametnih ugovora ugovori se mogu izvršiti i provjeriti u stvarnom vremenu u sigurnom virtualnom okruženju. Oni su najkorisniji u brzom i sigurnom obavljanju stvari i reagiranju na brzu dinamiku tržišta.

8. Povećana regulacija

Kako Blockchain ulazi u sve vrste različitih industrija, tako i zakonodavci i zakonodavci postaju sve zainteresiraniji za tehnologiju. Prije nego što će blockchain privući pozornost poreznika. To bi se povećalo ako vlade mogu pronaći načine za veliku upotrebu blockchain tehnologije.

Jednom kad nova tehnologija iskoči i počne kovati velike svote novca na svoje adaptere, vlade se zainteresiraju. Međutim, vladin interes za blockchain nije nužno loša vijest jer pomaže u dopremanju tehnologije u institucije. Nadalje, vladini regulatorni okviri omogućuju daljnji rast tehnologije.

9. Blockchain na tržištu poslova

Sposobnost tehnologije Blockchain da provjerava podatke u stvarnom vremenu ima široku primjenu. Ova je značajka primjenjiva u industrijama poput agencija za promet nekretninama i zapošljavanje. Blockchain koji tržište rada koristi za pohranu zapisa o tražiteljima posla koji mogu pratiti ljude kroz cijelu karijeru.

Štoviše, sustavi zapošljavanja temeljeni na blockchainu omogućuju jednostavno i automatsko usklađivanje vještina tražitelja posla s pravim poslovima za njih. Tvrtke koje žele zaposliti ljude da troše manje vremena i resursa jer bi lako mogle pristupiti evidenciji o tražiteljima posla na blockchainu.

10. Automatizacija i privatizacija

sigurnost blockchaina

Blockchain poboljšava učinkovitost digitalnih poduzeća i e-trgovine do razine koja nikada prije nije postignuta. Tehnologija omogućuje tokenizaciju vrijednih fizičkih dobara, digitalizaciju procesa i kodiranje složenih ugovora.

11. Podloga (RSK)

Ovo je vrlo sjajan projekt čiji je cilj uvođenje pametnih ugovora u Bitcoin Blockchain. Rootstock koristi programski jezik Solidity kao svoj jezik pametnog ugovora. Solidnost je također programski jezik koji se koristi u pametnim ugovorima Ethereum blockchain. Rootstock olakšava Ethereum blockchain koderima migraciju na bitcoin i izgradnju nevjerojatnih pametnih ugovora na Bitcoinu.

12. Azija i Bliski Istok agresivno će forsirati Blockchain

Zemlje u Aziji i na Bliskom Istoku postaju agresivnije u tehnologiji Blockchain od svojih kolega u Europi i Americi. Uz to, neke od najvećih bankarskih institucija u ovoj regiji napreduju s Blockchain projektima ili ponudom usluga. Većina ovih inovacija ide prema stvaranju platnih usluga.

Na primjer, neke banke u Japanu i Južnoj Koreji već testiraju svoje blockchain tehnološke platforme. Ciljevi ovih projekata su postizanje međunarodnih transfera istog dana po cijeni smanjenoj za najmanje 30%

13. ICO-i koji poboljšavaju i postaju norma

ICO-ovi su postali glavno sredstvo za prikupljanje investicijskog kapitala od strane kriptovaluta u 2017. godini. Revnost se nastavila i u 2018. godini, a razvoj se povećava u ovom sektoru. Štoviše, učinkovitost i prozirnost prikupljanja sredstava putem ICO-a nadmašit će financiranje rizičnog kapitala.

14. Financije i osiguranje ući će u sve

sigurnost blockchaina

Blockchain je duboko ušao u korijene osiguranja i financijske industrije. Usluge koje se nude u tim industrijama zahtijevaju sigurnost platforme u stvarnom vremenu i visoku razinu sljedivosti. Industrija osiguranja uključuje puno obrade šteta i složenih višestranačkih procesa poput subrogacije. Nadalje, ovo poduzeće ima značajke koje automatizacija temeljena na blockchainu može lako primijeniti. Nedavno je JP Morgan otkrio da će otvoriti ured za trgovinu kriptovalutama u banci.

15. Bolja skalabilnost i više mikro-plaćanja

Krajem 2017. većina postojećeg Blockchaina dosegla je svoje gornje granice jer je potražnja nadmašila mrežne mogućnosti. Prošle je godine blockchain industrija poduzela prvi pokušaj rješavanja problema skalabilnosti blockchaina. Štoviše, jedan od pristupa je uvođenje gromobranske mreže na Bitcoin blockchain. Trenutno mrežu gromova testira nekoliko tehnološki pametnih korisnika.

Međutim, ova će tehnologija uskoro biti dostupna svima za široku upotrebu. Programeri munjevite mreže obećavaju dobro dizajnirano intuitivno korisničko sučelje za svakodnevne korisnike.

Na kraju, ovo su neki od rijetkih događaja u blokchainu i kriptovalutama.

Podijelite ovaj podatak sa svojim kontaktima na društvenoj mreži i slijedite nas dalje Cvrkut i Facebook.