Mi az a Hodling? A „HODL” kifejezés megjelenésének története
Talán hallotta, hogy sok kriptográfus tanácsolja, hogy ne essenek bele a FUD-ba, csak HODL a kriptovalutát. Ha új felhasználó vagy, és most léptél be az űrbe, akkor találkozhattál olyan feltételekkel, mint a FOMO, FUD, HODL.
Elgondolkodtál már azon, hogy mi a HODL? Inkább miért nem HOLD?
Térjünk vissza egy kicsit a történelembe, hogy többet tudjunk.
Mi a HODL?
A HODL álruhás áldássá vált a kriptográfiai közösség számára, miután egy személy rosszul írta, anélkül, hogy tudatában lett volna. Ez alapvetően azt jelenti, hogy csak meg kell vásárolni a kriptovalutákat és nem eladni sietve, hanem magadnál tartani. Egyszerű szavakkal vételi és tartási stratégiára utal.
Nos, csak egy személy hibásan írta, amely egy óra alatt elterjedt a kriptotérben. Az egész egy blogbejegyzéssel kezdődött a Bitcointalk fórumon, amikor egy „GameKyuubi” bitcoin befektető írta:SZÁRMAZOK’2013. december 18-án.
A Bitcoin, amely 2013-ig 200 dollár alatt tartotta az árát, 2013 októberének utolsó hetében hirtelen emelkedett. Nyilvánvalóan közel 1000 dollárra emelkedett 2013. december első hetére. 2013. december 17-én azonban valahol 600 dollár körüli szintre süllyedt, és az egész piac bekapcsolta a „PANIC Button” -t.
Mivel a Bitcoin első meredek zuhanása volt, a kapkodó befektetők elkezdték eladni részesedésüket, majd a GameKyuubi felhasználó közzétett egy blogot, amely az egyik legjobb stratégia lett a kriptovaluták kezelésében.
BUY-And-HODL Stratergy
Mint említettük, a HODL tévedésből lépett be a kriptográfusba, mivel a befektető nagyon értetlen volt a pánikba esett befektetőktől, akik éppen eladták a Bitcoint. Azt írta, hogy amikor az ár lezuhant, a sietős kereskedők eladják az összes bitcoinjukat, az okos kereskedők pedig visszavásárolják őket, és milliónyi profitra tesznek szert.
Ezért elemzése jövedelmező stratégiának bizonyult a kriptotérben. A közelmúltban, a 2017-es buborék vagy később, a Bitcoin árfolyama nagyon ingatag volt, ami nagy pánikot váltott ki a befektetők körében.
A HODLing kifejezés bevezetésekor az árak már 24,67% -ra csökkentek. Azóta a Bitcoin árfolyama 1338% -ra emelkedett, bár nem egyenes úton, hanem az összes hullámvölgyön haladva.
Tehát, aki akkor elfogadta a HODLing stratégiát, 10 000 dollárt fektetett be Bitcoinba, befektetése mára 143 829 dollárt ér. Ilyen a hódolás minimális hatása az átlagos bitcoin befektetőre. Bár ez nem mentes a veszélyektől, bárki, akit a piaci szökőár nem mozdíthat el, biztosan megkapja az áremelkedés előnyeit.
A kriptovalutában történő HODLing a Bitcoin-tulajdonosok egyik fontos stratégiájává vált. Ez is egy fő oka annak, hogy a Bitcoin továbbra is a piac legértékesebb kriptovalutája.
Bár az a személy kapta meg a jutalmat, aki elfogadta ezt a HODLing stratégiát a Bitcoin befektetésekhez, nem könnyű megbámulni a piacot. Az elemzésnek azonban nagyon erősnek kell lennie a BUY-and-HOLD stratégia alkalmazásához.
Bizonytalanságok és meghatározottság
Az eddigi Bitcoin esetében egy igazán ingatag eszköz, az eszköz körültekintő megválasztása, majd hosszú távon való kitartása valóban jól megtérült. A kezdőnek tudnia kell, hogy a pénzügyi piacok mintát mutattak a világnak. Bármely mögöttes eszköz ára mindig emelkedni és esni fog. De biztos lehet egy felfutásban, ha nem most, de később.
A HODLing befektetők közül néhány azt állíthatja, hogy a stratégia megértésével fektetnek be a piacba. Azt állítják, hogy abba fektetnek be, amit tudnak. Noha számos elméleti modell magyarázza a piaci mechanizmust, az időzítést nem mindig lehet megjósolni. Szinte lehetetlen megjósolni a piaci mozgásokat.
Tehát, amikor egyes befektetők azt állítják, hogy kitalálták a piaci mechanizmust, valójában becsapják magukat. Amint azt a globális pénzügyi piaci index kriptovalutái mutatják, a bitcoin volatilis, magas kockázatú és magas hozammal. Mégis, a Hodling szintvonalas megközelítést alkalmaz bármely ingatag piacon történő befektetéshez.
A HODLer-ek eddigi legnagyobb problémája a kiegyensúlyozatlan portfólió. Miután befektett a kriptovalutába és tartotta magát hozzá, nem teszi lehetővé, hogy lustán üljön és figyelje a piaci trendeket. Meg kell tennie erőfeszítéseit, hogy részesedjen az előnyből.
Az ésszerű portfólió fenntartása és a hozamok kiigazítási kockázatának csökkentése érdekében van egy út. A befektetőnek időről időre egyensúlyba kell hoznia a portfólióját.
Ez az egyensúly helyreállítása sok befektetőt arra kényszeríthet, hogy alacsony áron vásároljon és eladjon, amikor az árak szárnyalnak, csak hogy megtérüljenek. A kérdés az, hogy az árak mikor szárnyalnak? Ez az egyenlet ismeretlen része. A várakozási idő lehet rövid vagy hosszú, végül az árak ismét szárnyalni fognak.
Tegyük fel például, hogy ha egy befektető portfóliójának aránya 50%, 40% kötvény és 10% Bitcoin, csaknem öt évig, akkor a Bitcoin egekbe szökött értéke teszi dominánssá a portfólióban. Egy befektető számára azonban teljesen nevetséges, ha a portfólió 90% -a Bitcoin-befektetés. Figyelembe véve a kriptovaluta nagy volatilitását, egyensúlyhiány áll fenn
A kockázati tényező egyensúlyhiánya miatt a befektető annyira veszít, ha a bitcoin árfolyama alacsonyabb marad a vártnál. Mivel a piac fordulata nincs pontosan meghatározva, a befektetőnek el kell adnia, amikor az árak szárnyalnak.
A hozamok eloszthatók az alacsonyabb kockázatú eszközök között a kockázat és a hozam kiaknázása érdekében. Ez az ajánlott kriptokereskedelmi jel mindenkinek, aki személyes vagy vállalati portfóliót kezel. A fotelbe fektetők talán másképp gondolkodnak, de ez bebizonyosodott.
Záró megjegyzés
A bizonytalanság és a volatilitás világában egy új stratégia, bármi tévedésből lett megfogalmazva, de gyakran nyereségesnek bizonyult. A HODL kriptovaluta vagy a HODL Bitcoin ezentúl rendkívül népszerű témává vált. Ez is segíthette a piacot abban, hogy visszaszerezze az összeomlást akkor, és hogy most kevésbé ingatag vagy stabilabb legyen.