Miért ingadozó a Bitcoin értéke a valós idejű világban?
Tervezi, hogy befektetni kezd a kriptotérbe? Ezután egy mély ismeret szükséges a volatilitásról, annak okairól és hatásáról. A befektetéseit nagymértékben befolyásoló fogalmak jobb megértése hasznos lehet, ha lendületet ad a profitjának, vagy megóvja az esetleges veszteségektől..
A volatilitás általában a gyors és kiszámíthatatlan változás képességére utal. Ezért az eszköz hajlamosabb volatilabbá válni, annál nagyobbak lennének az ezzel kapcsolatos kockázatok. Ezért ebben a kompozícióban próbáljuk meg elemezni azokat a különféle okokat, amelyek befolyásolhatják a kriptovaluták volatilitását.
Mik azok a kriptopénzek?
A kriptopénzek alapvetően a pénznemek digitális formája, amelyek „a fiat pénznemek alternatívájaként” épülnek fel. Ezeket semmilyen hatóság vagy kormány nem ellenőrzi, ezért az ár különböző tényezőktől függően ingadozni szokott.
A kriptotér jól ismeri azt a tényt, hogy a Bitcoin árai hébe-hóba folyamatosan változnak. Az olyan tényezők, mint bármely bejelentés, bírósági eljárás vagy bármely bekövetkező nagyobb esemény befolyásolhatják az árat.
Hogyan határozzák meg a Bitcoin árát?
A Bitcoin árát a kereslet és kínálat határozza meg. Amikor az eszköz iránti kereslet növekszik, az ár is növekszik és csökken a kereslet csökkenésével együtt. Mivel mindannyian tudjuk, hogy a Bitcoin kínálata 21 millió érmére korlátozódik, az új érmék kiszámítható és csökkenő ütemben készülnek vagy bányásznak.
Ezért most elmondhatjuk, hogy a tényezők jobban hozzájárulnak a Bitcoin keresletéhez és kínálatához, amely viszont létfontosságú szerepet játszik az ár meghatározásában.
Vessünk egy mély bepillantást azokba a tényezőkbe, amelyek közvetlenül vagy közvetve felelősséggel tartozhatnak a Bitcoin árának ugrásáért.
Állati szellemek
A közgazdászok úgy vélik, hogy az emberi pszichológiai tényezők befolyásolják a befektető döntéseit. Ez az úgynevezett Animal Spirits olyan befektetőkre vonatkozik, amelyek szilárd vizsgálat helyett más piaci versenyzők koncertjén és saját érzékenységükön alapuló döntéseket hoznak..
A piaci érzelmek nagy szerepet játszanak az ár magas vagy alacsony szinten tartásában. Ha a közösség pozitív hozzáállással rendelkezik, az ár is spontán növekedhet. A Bitcoin árának vizsgálata azt mutatja, hogy a média expozíciójának ösztönzése az egyik fő tényező, amely az árat vezérli.
Hypes, FUD, Bubbles
Mint említettük, az ár teljes mértékben a kínálattól és a kereslettől függ, a kereslet fellendítése érdekében hypes vagy fellendülés jöhet létre. A FOMO (Fear of Missing Out) érzéssel rendelkező kereskedők hajlamosak befektetni, és ezáltal fellendítik a keresletet.
Éppen ellenkezőleg, minden FUD (félelem, bizonytalanság, kétség) miatt negatív hullámot generáltam a befektetők körében, ami a befektetőket arra késztetheti, hogy eladják részesedéseiket. Így a kereslet csökkenése, amely ár zuhanást eredményez.
A harmadik esetben egy buborék, amely kis időre szóló reklámként tekinthető az eszköz keresletének elősegítésére. A ravasztól az ár drasztikusan emelkedik, de amikor a buborék felrobban, az ár az alsó szintre süllyed.
A kormány mozgatja az impakt árat
A kormányok és a geopolitikai események által kiadott szabályozás megrémíti a Bitcoin használóit. Azok a kormányok hírei, amelyekben a kriptográfiai piacok nagy helyet foglalnak el, nagyobb mértékben befolyásolják az árat.
A kormány pozitív lépéseivel a kriptovaluták szabályozása felé az ár is megugorhat, mint a befektető biztonságérzete. De másrészt, még ha a kormány pletykái is korlátozhatják a kriptókat vagy esetleg betiltanák, a befektetők pánikból való kilépése nagyban befolyásolhatja az árat.
Politikai veszély
Az állami devizák körüli politikai veszélyek szintén megzavarhatják a Bitcoin árát, mivel az emberek gyakorolják, hogy fedezzenek egy adott deviza ármozgásaival szemben, vagy nagy értékű összegek gyors mozgatását követelik meg egy országból vagy valutából..
A közelmúltbeli U.S.Dollar-összeomlás hatalmas bizonytalanságot okozott a befektetők körében, akik elutasították a fiatot, és menekültek, hogy biztos menedéket keressenek befektetéseikhez. Néhányan aranyra ugrottak, de sokan úgy vélték, hogy a kriptók, mint például a bitcoin, valószínűleg több nyereséghez juthatnak, mint bármely más befektetés.
Egy másik példában Venezuela hiperinflációja a Bitcoin tömeges elfogadásához vezetett az országban. A Bitcoin felhasználó szárnyalt a hatalmas kereskedési mennyiséggel.
A szájról szájra fontos szerepet játszik
Az egyik legfontosabb tényező, amely a Bitcoin árának ingadozását táplálja, a hírmédia vagy bármely más médiaház szerepe. A teret körülvevő pozitív hírekkel a befektetők érdeklődése összegyűlik, ami viszont a piaci szereplőket Bitcoin vásárlására készteti.
Az egyik példa még 2017-ben volt, amikor hírek érkeztek arról, hogy a Coinbase a Bitcoin Futures hozzáadását tervezi, csaknem 100 000 felhasználó csatlakozott a platformhoz egyetlen nap alatt.
Éppen ellenkezőleg, negatív hírek terjesztésével a piacon demotiválhatja a befektető hangulatát, ezáltal hátráltatva a digitális eszköz általános teljesítményét. A legutóbbi KuCoin-feltörés és néhány hasonló eset bizonytalansággal hagyta el a Bitcoin terét.
Következtetés
Összességében a spekuláció létfontosságú szerepet játszik a bitcoin árának meghatározásában. Ezért a fenti tényezők közvetlenül vagy közvetve hozzájárulnak a spekulációs folyamathoz. Ezen a sok egyéb tényezőn kívül a digitális eszközök teljes teljesítménye is szerepet játszhat.