Mik a többszintű Masternodes? A Masternode szintek előnyei és hátrányai
A Dash az első kriptovaluta, amely kétszintű hálózatot épít be. Az első szintet PoW bányászok alkotják, akik felelősek az új blokkok létrehozásáért és a hálózat biztonságáért. Míg a második szint Masternodes-ből áll. Ezek a masternodes speciális csomópontok, amelyeket a stabilitás fokozása és a hálózat egyedi funkcióinak biztosítása érdekében hoztak létre.
A masternodes bizonyos mennyiségű érmét zárol és különféle feladatokat hajt végre a blokkláncban. Bizonyos szolgáltatások nyújtásáért az ökoszisztémán belül a masternode operátorokat jutalmazzák. Mivel ez a rendszer mind a befektetők, mind a kriptovaluta hálózat számára előnyösnek bizonyult, sok érme követte Dash lépteit. Az utóbbi években a Masternodes egyre népszerűbb a kriptoszférában, mivel nagy passzív jövedelemforrás. Jelenleg a masternode rendszer számos PoW és PoS kriptovaluta része.
A legtöbb masternode érmének hasonló jutalmazási rendszere van, amely minden egyes blokk esetében a hálózatban egy masternode nyeri a jutalmat. Másrészt néhány masternode érme ötletet adott a réteges masternode rendszerről, más néven masternode szintekről, különböző érmeigényekkel és ösztönző modellekkel. Ezek a többszintű masternodes az utóbbi időben gyakoribbá vált. Mi tehát a többszintű masternodes és hogyan működnek? Mielőtt látnánk, hogy itt van valami, amit tudnia kell a masternodes-ről általában.
Olvassa el még: PoS vs Masternodes
Dash Masternodes
A DASH ökoszisztémán belül a masternode csomópont vagy számítógép. Csakúgy, mint a hálózat bármely más csomópontja, a Masternodes a blokklánc teljes példányát tárolja. Azonban különböznek a szokásos csomópontoktól, mivel fő céljuk a hálózat speciális funkcióinak biztosítása. Növelik a tranzakciók magánéletét, lehetővé teszik az azonnali tranzakciókat, részt vesznek az irányításban, és lehetővé teszik a költségvetési és kincstári rendszert. Sőt, segítenek a hálózat decentralizálásában. Ezek mind a masternodes általános funkciói.
Míg a funkciók változatlanok maradnak; a követelmények és a jutalmazási rendszer érménként változik. Például a Dash masternode működtetéséhez 1000 DASH érme szükséges fedezetként, a PIVX-ben ennek 10 000, a SysCoin-ban pedig a szükséges biztosíték összege 100 000. Ez a fedezetösszeg szükséges a Sybil támadások megelőzéséhez, amelyek során a felhasználó számos masternodot hozhat létre és rosszindulatú tevékenységet folytathat.
Ha a felhasználónak elegendő érme van, lezárhatja az összeget masternode pénztárcájában, és jutalmat kereshet a hozzájárulásáért. Bár bárki futtathat masternode-ot; a legtöbb masternode érmének van belépési gátja. Leginkább az érmék mennyisége szükséges a masternode működtetéséhez. Például amikor a Dash bevezetett masternodes-eket, akkor az 1000 Dash ára nem haladta meg a 3000 USD-t. De a jelenlegi helyzetben a Dash masternodes gyakorlatilag megfizethetetlen. A masternode árak magas értéke miatt az új felhasználók el vannak zárva a masternode ökoszisztémában való részvételtől.
Annak lehetővé tétele, hogy mindenki megengedhesse magának és beállítson egy masternode-ot; kevés érme tartalmazott többszintű masternode rendszert.
Forrás: Masternodes.online
Többszintű masternodes
A többszintű masternodes egy innovatív többszintű masternode koncepció, amely kevés masternode érmén található meg. Egyes érmék 3 szintes masternode-ot tartalmaznak, vannak, akiknek 4 szintje van, és vannak, akiknek még 5 rétegű masternode-ja is van. Mindegyik szintnek más fedezetösszegre van szüksége, és mindegyik különféle jövedelmet hoz. Általában az alacsonyabb szintek mindenki számára könnyen hozzáférhetők, a magasabb szintek pedig nagyobb befektetést igényelnek. A felhasználó bármelyik szintet választhatja a masternode futtatásához, és a szintje alapján jutalmat kapnak. Alapvetően az alacsonyabb szint alacsonyabb, a magasabb szint pedig nagyon magasabb jutalmat kínál. A jutalom megszerzésének esélye minden szinten lineárisan növekszik az érmék számával együtt. Mintha minél többet fektetne be, annál több lesz a jutalma.
Általában a többszintű csomópontrendszert úgy alakították ki, hogy lehetővé tegye a megfizethetőség különböző szintjeit. Ez a koncepció előnyös, mivel új felhasználókat vonz a projektbe. A kisebb belépési korlát azt jelenti, hogy több embernek lesz lehetősége masternode futtatására. Ha több ember használja a masternode-okat, a jutalmak jól eloszlanak, és így a hálózat tömegesen decentralizálódik.
Bár a többszintű masternode struktúra vonzónak tűnhet, és van néhány előnye, vannak hátrányai is. Annak ellenére, hogy a masternodák nagy száma hozzájárul a rendszer decentralizált megtartásához, veszélyeztethetik a hálózat biztonságát, különösen, ha az érme PoS. A masternode számok növekedése csökkenti a PoS felhasználók számát, így gyengül a hálózat biztonsága. A befektetők számára is jelent némi kockázatot. Azok, akik a legfelsõbb szintet választják, több jutalmat fognak keresni, azonban õk veszélyeztetik a több pénz elvesztését. Másrészről az alacsonyabb szint alacsony kockázattal jár, azonban a jutalom szempontjából hasonlóak a tétrendszer igazolásához. Remélem ez segít.
Tök mindegy! Ne feledje, hogy a masternodes nagyon kockázatos befektetés. Mielőtt bármilyen masternode érmébe fektetne, végezze el saját kutatását. A cikkben szereplő információk csak oktatási célokat szolgálnak. Ezek egyike sem befektetési tanácsadás, és a Coin Guides nem felelős semmilyen pénzügyi veszteségért.
Hasznosnak találta ezt a cikket? Előfordulhat, hogy más, a masternodes-hez kapcsolódó témákat is olvas.