Coinbase vs Binance 2021 | Detaljan pregled i usporedba

Binance Coinbase

Ako namjeravate napraviti prvi pothvat u svijet kriptovaluta, velika je vjerojatnost da ste bili usmjereni prema Coinbaseu ili Binanceu.

Iako su ove dvije trenutno najpopularnije burze kriptovaluta, među sobom imaju neke vrlo različite razlike. Ovaj pregled Coinbase vs Binance usredotočit će se na ukazivanje na te razlike i nadamo se da će vam pomoći, čitatelju, da odlučite koja će razmjena kriptovaluta najbolje odgovarati vašim potrebama.

Početni pregled

Binance Coinbase

Coinbase je američka tvrtka sa sjedištem u SAD-u koja pod svojim okriljem trenutno upravlja s dva brenda: Coinbase, fokusiran na fiat na kripto prijenose vrijednosti i Coinbase Pro, fokusiran na kripto za kripto razmjenu. Početni kapital potreban za pokretanje posla prikupio je koristeći usluge investicijskog sektora; otada je ostao vjeran ovom načinu financiranja, jer su mnoge tvrtke rizičnog kapitala poput Union Square Ventures, Ribbit Capital i slavnog Andressena Horowitza u jednom trenutku odlučile investirati. Uz izvijestio Milijardu dolara prihoda ostvarenog u 2017. godini, ulaganja su se naizgled izuzetno dobro isplatila. Korisnici Coinbase imaju mogućnost korištenja fiat-a za kupnju jedne od 4 ponuđene kripto valute: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Binance je relativno nova kineska tvrtka koju je osnovao Changpeng Zhao, računalna tvrtka koja je ranije bila poznata po ulozi tehničkog direktora u tvrtki OKCoin. Početna sredstva za Binance prikupljena su putem ICO-a BNB-a, koji služi kao Binance uslužni token i njime se može trgovati na burzi.

Njihova korisnost uglavnom dolazi iz činjenice da se njima mogu plaćati Binance naknade. Binance je do sada bio izuzetno uspješan, zarađivati oko 200 milijuna dolara u drugom tromjesečju od njegovog početka (broj koji je premašio brojke koje je za to isto razdoblje izvijestila njemačka Deutsche Bank).

Razmjena kriptovaluta tipična je kripto-za-kripto platformu, koja svojim korisnicima daje mogućnost trgovine preko 300 različitih kriptovaluta. Ne postoji način za kupnju kripto valuta za fiat na Binanceu.

Binance je, međutim, lansirao novu platformu nazvanu Binance Jersey koja nudi fiat on-ramp podržavajući kupnje kripto podataka putem kreditne kartice.

Otvaranje računa

Stvaranje Coinbase računa relativno je jednostavan postupak. Idite na Web stranica Coinbase i kliknite gumb Prijava u gornjem desnom kutu web stranice. To će vas odvesti na zaslon Stvori svoj račun.

Top 3 novčića za ogroman ROI 2021. godine?

Da ste se prošle godine kladili na prave kovanice, lako biste mogli deseterostručiti svoj kapital …

Mogli ste čak i zaraditi koliko 100x što znači da ste se mogli okrenuti 100 dolara u čak 10 tisuća kuna.

Stručnjaci vjeruju da će se to ponoviti 2021. godine, jedino je pitanje na koji se novčić kladite?

Moj prijatelj i stručnjak za kriptovalute Dirk osobno se kladi na 3 kripto valute ispod radara za ogroman ROI 2021. godine.

Kliknite ovdje da biste saznali koji su to novčići (gledajte do kraja prezentacije).

Coinbase račun

Zaslon će vam ponuditi dvije kartice, jednu za stvaranje pojedinačnog računa, a drugu za poslovne račune. Na prvoj kartici rezerviranoj za pojedince možete unijeti svoje ime, e-mail i željenu lozinku. Kliknite captcha da biste potvrdili da niste bot, kliknite okvir korisničkog sporazuma i kliknite gumb Stvori račun. Na adresu e-pošte koju ste odabrali za svoj račun dobit ćete vezu za potvrdu, kliknite je da biste prešli na sljedeći korak.

Sljedeći zaslon tražit će da unesete telefonski broj koji će se koristiti za zaštitu vašeg računa i vaših transakcija. Na taj će se broj poslati SMS koji sadrži kôd koji trebate unijeti da biste dovršili prijavu. Unesite kôd i vaš će račun Coinbase biti otključan i spreman za upotrebu. Računi povezani s tvrtkom imat će mogućnost ili se prijaviti za Coinbase Pro, Coinbaseovu platformu za razmjenu kriptovaluta ili omogućiti plaćanje kriptovalutama za svoju robu / usluge putem opcije Coinbase Commerce.

Binance račun

Većina postupka s Binanceom je slično jednostavna. Trebat će vam vaš e-mail, jaka lozinka (oni trebaju da vaša lozinka sadrži najmanje 8 slova / jedan broj / jedno veliko slovo) i po želji ID preporuke koji daje bonuse osobi koja vas je povezala s Binanceom putem svog referalna veza. Kada se sve ovo ispuni, kliknite Registracija i dovršite provjeru slajda koja će se pojaviti na vašem zaslonu. Primit ćete potvrdnu poštu i od vas će se zatražiti da se ponovno prijavite nakon što kliknete na potvrdnu poštu.

Obavijest o sigurnosnom riziku

Pojavit će se obavijest o sigurnosnom riziku kako bi se osiguralo da je vaš račun u potpunosti zaštićen. Kliknite sve okvire i nastavite. Ovim se otključava račun razine 1 na platformi i morat ćete podnijeti daljnju provjeru (osobnu / poslovnu) da biste nadogradili račun na razinu 2 i 3.

Sučelje i trgovanje

Sučelje Coinbase

Coinbase nudi prilično elegantno sučelje prilagođeno početnicima. Nadzorna ploča s pregledom vašeg portfelja, vaših transakcija te cijenom i grafikonom željenog novčića pozdravit će vas nakon početne prijave. Kartice u gornjem lijevom kutu nude vam mogućnost kupovine / prodaje novčića. Ovdje možete postavljati samo tržišne naloge za kupnju / prodaju, ograničene narudžbe ili nešto složenije nisu dostupne. Jasno je da ovo neće odgovarati nijednom naprednom korisniku koji želi zaustaviti gubitke ili trgovati maržom.

Sredstva možete položiti na Coinbase putem bankovnog računa (obično bi trebalo potrajati 4-5 radnih dana), dok su polozi na kartici trenutni. Povlačenje novca može potrajati od 2 do 4 radna dana. Na Coinbaseu će razne stvari odrediti vaš maksimalni iznos prijenosa: povijest kupnje, starost računa i razinu provjere. Možete lako vidjeti svoju trenutnu razinu i kako je povećati kretanjem do ova stranica. Ovisno o vašoj trenutnoj razini (u rasponu od razine 0 do razine 3), možete slijediti ove brze korake za povećanje razine računa:

– Potvrdite telefonski broj

– Potvrdite osobne podatke

– Potvrdite osobni dokument s fotografijom (važeći državni identifikacijski dokument za američke kupce)

Binance sučelje

Binance sučelje, iako sadrži više značajki, nije toliko komplicirano za savladati. Sama platforma ima dva sučelja, Osnovno i Napredno, koja se mogu prebaciti u gornjem lijevom dijelu vašeg početnog zaslona Binance (na kartici Exchange). Napredni prikaz prikazan je u tamnoj temi i nudi analitičke alate koji se mogu koristiti za izvođenje nekih osnovnih TA. Neki napredniji korisnici i dalje će smatrati ove alate pomalo mutnim. Također neće biti zadovoljni činjenicom da burza nudi samo tržišne i limitirane naloge, opet im nedostaju i margina i značajke stop-loss.

Pojedinačni trgovac može uplatiti bilo koji iznos jer ne postoji ograničenje pologa. Ograničenje povlačenja ovisi o razini provjere. Korisnici s potvrdom razine 1 mogu dnevno podizati samo valute u vrijednosti od 2BTC. Međutim, korisnici s potvrdom razine 2 mogu podizati valutu u vrijednosti do 50BTC dnevno.

Dostupne kriptovalute

Coinbase je izuzetno ograničen u pogledu podržanih kovanica, jer su tek nedavno počeli kotirati više kovanica. Dugo su ga kritizirali zbog toga, pa su dodali neke ERC20 tokene na svoju platformu – od kraja 2018. i tijekom 2019. dodali su podršku za puno drugih kovanica, uglavnom ERC-20 tokena poput BAT, 0x, ZIL i sl..

Što se tiče Binance-a, to je burza koja trenutno nudi više od 300 različitih kovanica i tokena za trgovinu, uključujući, ali ne ograničavajući se na Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, EOS, Dash, LiteCoin, NEO, GAS, Zcash , Crtica, Ripple i još mnogo toga. Oni čak imaju vlastiti novčić, BNB, koji se može koristiti za snižavanje naknada za trgovanje na platformi.

Kao što je već spomenuto, Binance također podržava brojne ICO projekte i pomaže im nabrajanjem njihovih tokena na platformi. Ova spremnost za dodavanjem novih kovanica donijela je određene kritike na platformu, jer mnogi smatraju da ne rade svoju dubinsku skrb kada je u pitanju istraživanje je li novčić prevara ili nije. Na platformi se zaista trguje nekim kovanim novčićima, što daje težinu ovim optužbama. Binance ne nudi fiat za kripto trgovanje.

Naknade

Coinbase je poznat po tome što ima prilično pozamašne naknade koje se kreću u rasponu od 1,49% do 3,99% po trgovini. Ponekad te naknade mogu biti i veće. Struktura naknade donekle je složena i možete provjeriti službenu osobu Binanceova stranica podrške o naknadama za potpuni uvid.

S druge strane, Binance nudi neke od najnižih industrijskih naknada i iskreno puše Coinbase iz vode u ovom segmentu. Ima paušalnu naknadu od 0,1% za sve poslove koje obavljate na platformi. Ovo je također masovno pojednostavljenje (i poboljšanje) na drugim burzama koje stvaraju komplicirane sheme naknada temeljene na opsegu trgovanja i statusu korisnika markera / preuzimača.

Sigurnost

Coinbase je sa sjedištem u SAD-u, San Francisco, i pri svakoj svojoj radnji osigurava poštivanje američkih propisa. Bila je to treća kripto razmjena koja je primila New York Bitlicense. 2018. godine Coinbase je stekao dozvolu za e-novac od Financial Conduct Authority (FCA), koja mu omogućuje pružanje usluga plaćanja u Velikoj Britaniji i izdavanje e-novca. Poštujući FCA zahtjeve, Coinbase će držati klijente u odvojenim fondovima i poštivat će operativne standarde usporedno s ostalim reguliranim financijskim institucijama. Nikad prije nije bio hakiran, zabranjujući neke korisnike koji pate od phishing napada (za što su uvijek krivi korisnici koji posjete pogrešnu vezu na web mjestu). Pojavio se i problem s nekim kupcima prenapunjen prije nekoliko mjeseci, ali razmjena i dalje održava snažnu reputaciju u sigurnosnim krugovima.

Binance je tvrtka s više lokacija (Hong Kong, Britanski Djevičanski otok, Singapur, Malta, Jersey) sa sjedištem koja do sada nikada nije bila hakirana, što nije to iznenađenje kad uzmete u obzir njezinu dob. Najveće pitanje s razmjenom bilo je to što je njegova baza poslovanja bila u Kini, koja je pokazala namjeru ograničiti aktivnosti vezane uz kriptovalute na svom teritoriju. To bi potencijalno moglo dovesti do problema za Binance. Kao odgovor, premjestili su dio svojih operacija na Maltu navodeći:

“Nakon pregleda nekoliko različitih lokacija, tvrtka je odlučila ulagati u europsku državu zbog postojećeg pro-blockchain zakonodavstva i stabilnosti koju nudi tvrtkama s financijskim tehnologijama kroz svoj regulatorni okvir.”

Malta se smatra donekle neoporezivom zonom, pa i to pomaže. Tvrtka je također navedena u Hong Kongu. Binance je tajnovit u pogledu načina na koji skladišti svoja sredstva, ali pokazao je u prošlosti da ih ima načina zaštititi. I Coinbase i Binance nude 2FA što je uvijek dobro vidjeti.

Korisnička podrška

I Coinbase i Binance imali su popriličan udio loših recenzija kupaca, ali to dolazi kao sve veća boljka svake veće razmjene. Međutim, čini se da je Binance nešto bolje prošao što se tiče obrade i obrade upita za korisničku podršku, jer postoje mnogi postovi ljudi kojima se karte za korisničku podršku mjesecima drže na čekanju na Coinbaseu.

Završne misli

I Binance i Coinbase Pro (bivši GDAX) izvrsne su platforme koje imaju svoje snage i slabosti. Ako ste početnik koji želi ući u kriptovalute, upotreba kombinacije ove dvije mogla bi biti izvrstan izbor. Koristite Coinbase za kupnju BTC / ETH, a zatim kupljene novčiće premjestite u Binance za kupnju kvalitetnog altcoina. Ova je strategija više puta isprobana i nećete požaliti što ste je koristili.