Nyerjen passzívan tét révén – tétjei
A kriptovaluták fellendülése, valamint az indiai internet elterjedtségének magas szintje nagyszámú kereskedőnek kipróbálta kezét a decentralizált valuta ezen formáján. Ez a kriptovaluták iránti izgalom csak 4,5 millió dollár értékű kereskedési volumenben tükröződik egyedül Indiában a legnépszerűbb 4 tőzsdén 2020 márciusától. Mindössze 9 hónap alatt ez a szám 500% fölé nőtt, a csúcsmennyiség 22,4 millió dollár volt. 2020. december 16.
Bár ez az indiánok növekvő érdeklődését tükrözi a kriptovalutákba történő befektetés és kereskedelem iránt, még mindig jelentős számú indián van, aki nem hajlandó aktívan részt venni a kereskedésben, olyan okokra hivatkozva, mint például a kriptográfia működésének meg nem értése vagy a piaci volatilitástól való ódzkodása..
Azonban a kereskedés nem az egyetlen módja annak, hogy pénzt keressen a kriptográfia segítségével. Valójában a legtöbb blokklánc protokoll biztosítja a jutalmak megszerzését az érvényesítés és a tét révén!
Mi az érvényesítés? Miért van szükség rá?
Valahányszor tranzakciót hajtanak végre a blokkláncon, ellenőrizni kell, hogy a tranzakciót nem költötték-e el duplán, vagy más szavakkal, hogy valóban érvényes-e, mielőtt a lánc blokkjába írható lenne.
Az ellenőrző csomópontok folyamatosan figyelik a blokkláncon zajló tranzakciókkal kapcsolatos sugárzott frissítéseket, de az időbeli késések vagy az eltérő időzónák miatt két érvényesítő ugyanazt a tranzakciót választhatja ki a blokkra való íráshoz, vagy akár megpróbálhat rosszindulatúan cselekedni azzal, hogy megpróbálja elkölteni a blokkot. ugyanazokat az érméket többször is!
Ennek elkerülése érdekében a blokkláncoknak vannak bizonyos mechanizmusai annak eldöntésére, hogy melyik validátor kapja meg a következő blokk kovácsolását. A két domináns mechanizmus a tét igazolása (PoS) és a munka igazolása (PoW).
Mi a tét?
A tét egyfajta sorsolásként képzelhető el: Ha van két validátor csomópontja, amely egyenként néhány tranzakcióval próbál blokkot kovácsolni, akkor mindkettő bizonyos mennyiségű titkosítást rak, amely biztonsági letétként funkcionál (biztosítva, hogy az érvényesítők ne támadhassanak) a hálózat), miközben az ellenőrök blokkok hozzáadásával végzik a munkát. Az egyik validátort véletlenszerűen választják ki, és hozzáférést kapnak a blokk megírásához. Miután a blokkot a hálózat többi része ellenőrizte és konszenzusra jutott, a hálózat továbblép a következő blokkhoz, és a folyamat megismétlődik.
* A PoW (Proof of Work) mechanizmusban az érvényesítőknek meg kell oldaniuk egy kriptográfiai feladványt, és az első, aki megoldja, a következő blokkot kovácsolja. *
Keress tét révén
A validátorok nagyon fontos szerepet játszanak egy blokklánc hálózatban, és ezek a csomópontok teszik lehetővé a blokklánc zökkenőmentes működését. A legtöbb PoS projekt esetében a tétállapot a hálózatban tükrözi annak megbízhatóságát. A hálózatok érvényesítőinek ösztönzése érdekében néhány protokoll jutalmat kínál a tranzakciók érvényesítéséért. Ezen felül az érvényesítőknek tranzakciós díjakat kell beszedniük az összes érvényesített tranzakcióért!
A kereskedési kriptóval összehasonlítva a tét biztonságosabb tét lehet, és bár nem biztos, hogy olyan kifizetődő, mint a kereskedés, sokkal kevésbé kockázatos, mivel csak annyit kell tennie, hogy eleget tegyen az adott tét megkötéséhez szükséges minimális egyenlegnek jegyzőkönyv. Vannak olyan platformok is, amelyek a tétet egyszerűvé és viszonylag olcsóvá tették. Ezenkívül a tét kevesebb energiát és számítási energiát fogyaszt, mint a bányászat, ami vonzó befektetés az egyszerűbb kereskedelmi felszereléssel rendelkezők számára.
Nemcsak jutalmakat kereshet és díjakat gyűjthet a tranzakciók érvényesítéséért, hanem a hálózatot is biztonságosabbá teszi a tranzakciók lebonyolításához, valahányszor érvényesít és blokkot kovácsol.
Az első lépések a tételéssel
A hálózat validátoraként az egyik legfontosabb szerep a hálózat biztonságának elősegítése. A validátor biztosítja, hogy ne legyen kettős kiadás, és hogy csak érvényes tranzakciók kerüljenek a blokkláncba, a tét pedig viszonylag egyszerű módja a validálásban való részvételnek.
A tét révén nemcsak aktívan részt vehet a hálózat biztosításában és jutalmakat szerezhet, hanem validátorként a teljes mértékben decentralizált pénzügyi infrastruktúra támogatásának alapvető pillére is.
A tét megkezdéséhez kipróbálhatja kezét néhány nyilvánosan elérhető tesztnettel, vagy regisztrálhat a tétre olyan tét szolgáltatásokkal, mint a stakefish, a Certus.one, a Stake.Capital stb., És útban lehet jutalmak megszerzéséhez és tranzakciós díjak beszedéséhez.!