Trominutni vodič za uzgoj prinosa – zaradite pasivni kripto prihod
Kako se uspon novih financijskih protokola nastavlja, naglo se povećava broj korisnika. Decentralizirano financiranje (Defi) pokazalo je značajan napredak u EU blockchain prostor. Činjenica da su bez dopuštenja i bez povjerenja čini ih jedinstvenima.
Jedan od novih koncepata koji su se nedavno pojavili je uzgoj prinosa. Češće se naziva procesom zarade tokena izvorne platforme pomoću protokola.
U ovom ćemo članku pružiti cjelovit vodič za uzgoj prinosa i njegove cjelokupne aspekte. Pogledajmo sada ovaj poljoprivredni pregled prinosa detaljno.
Pozadina
Kao COMP token, izvorni token Compound financija pokrenut je, činio je ključni dio u ekosustavu Defi. Stoga je to dovelo do razvoja i pokretanja uzgoja prinosa. Uzgoj prinosa utire put za zarađivanje kamata putem vaših posjeda.
Weeb McGee bila osoba koja je izgradila prinos. Smatra se jednim od najpopularnijih alata u decentraliziranim financijama. Od tada su se pojavili mnogi drugi Defi projekti. Cilj im je privući likvidnost u svojim ekosustavima.
Prinos uzgoja pokazao je snažan rast i od svog pokretanja i nastavlja pokazivati brzi napredak u ekosustavu Defi.
Što je uzgoj prinosa?
Uzgoj prinosa predstavlja način zarade kamata ulažući kripto na tržište Defi. Kroz koncept pametnih ugovora pomaže vam da posuđujete sredstva drugim korisnicima. Ovim ćete zaraditi neke naknade u kriptos.
Uzgoj prinosa utire put za zaradu s vašim kriptovaluta gospodarstva. Općenito, nagrade dobivate zauzvrat za zaključavanje kripto valuta. Prinos se često naziva i rudarstvom likvidnosti.
Uzgoj uroda djeluje pomoću ERC-20 tokena na Ethereum. Zarađene nagrade također su obično vrsta ERC-20 tokena
Kako djeluje poljoprivreda prinosa?
Uzgoj prinosa odnosi se na model koji se naziva automatizirani market mejker (AMM). Obično uključuje pružatelje likvidnosti (LP) i bazene likvidnosti. Davatelji likvidnosti talože sredstva u fond likvidnosti.
Ta sredstva u fondu likvidnosti pružaju tržište za razmjenu, posudbu ili posudbu tokena za korisnike. Kada koristite ovaj sustav, naplatit ćete neke naknade. Prema udjelu u njihovom fondu likvidnosti, oni se isplaćuju pružateljima likvidnosti.
Uz to, još jedan poticaj za dodavanje sredstava u fond likvidnosti bila bi distribucija novog tokena. Dno crta je da pružatelji likvidnosti dobivaju povrat na temelju količine likvidnosti koju pružaju u bazen.
Stablecoins su obično deponirana sredstva koja su vezana za USD. Neki od najčešćih stabilizatora koji se koriste u Defiju su DAI, USDT, USDC, BUSD i drugi. Neki će protokoli kovati žetone koji predstavljaju vaše položene novčiće u sustavu.
Na primjer, ako položite DAI u Compound, dobit ćete cDAI ili Compound DAI. Ako položite ETH na spoj, dobit ćete cETH.
Također pročitajte: Top 10 potencijalnih Defi projekata za posljednju polovicu 2020
Kakve su kovanice uključene?
Širok je broj novčića uključenih u uzgoj prinosa. Smjesa je najveća koja trenutno ima gotovo 550 milijuna dolara sredstava. Ostali glavni kovani novac uključuju Balancer, Synthetix, Curve i Ren. Danas ove usluge sadrže više od milijardu dolara zaključanih korisničkih sredstava, a to su sredstva koja se koriste u zajmovima.
Navodno, imatelji kovanica poput Compa mogu sudjelovati u upravljanju i poboljšanju tih mreža. No, velika većina ljudi koji ih trenutno koriste su špekulanti, koji pokušavaju zaraditi vrlo malo povrata.
Zašto je uzgoj prinosa trenutno tako vruć?
Sve su kriptovalute zabilježile porast interesa zbog velike volatilnosti mnogih tradicionalnih sredstava. To je također rezultiralo porastom uzgoja prinosa.
Uz to, nude nagrade koje uključuju neke od vrlo atraktivnih tokena. Oni također posjeduju neke od istaknutih navijača poput Andreessena Horowitza i Polychaina.
Ne postoje minimalni kapitalni zahtjevi koji su potrebni u bilo kojoj od ovih prilika. Stoga se značajni prinosi u velikoj mjeri zarađuju kapitalnim ulozima počevši od oko 1000 USD vrijednosti.
Rizici prinosa
Strategije uzgoja prinosa s najvećom zaradom preporučuju se samo za napredne korisnike i vrlo su složene. Također, uzgoj uroda posebno se odnosi na one korisnike koji imaju puno kapitala.
Pametni ugovori jedan su od glavnih rizika za uzgoj prinosa. Mnoge protokole izrađuju mali timovi s ograničenim proračunom zbog značajke Defija. To značajno povećava rizik od bugova pametnih ugovora
Zbog nepromjenjive i neobične prirode blockchaina, to može dovesti do gubitka mnogih korisničkih sredstava. Stoga, dok zaključavate svoja sredstva pametnim ugovorom, morate se pobrinuti za ovu značajku.
Kakva je budućnost uzgoja prinosa?
Kako sektor bude napredovao, programeri će se pojavljivati s bržim načinima za optimiziranje poticaja za likvidnost na mnogo učinkovitih načina. Moglo bi se ispostaviti da vlasnici tokena provode više načina kako investitori mogu zaraditi profit iz niša Defi.
Nema sumnje da bi uzgoj prinosa donio revoluciju u decentraliziranoj financijskoj platformi u narednoj budućnosti. Međutim, protokoli likvidnosti i ostali proizvodi tvrtke Defi čine osnovu kriptoekonomije, informatike i financija.
Zaključak
Kod bilo kojeg proizvoda tvrtke Defi uvijek postoji vrlo mala šansa za gubitak, što znači da niti jedan korisnik ne bi trebao dodati veći kapital nego što bi bio spreman koristiti. Yield Farming u osnovi radi na decentraliziranim protokolima likvidnosti. Postoje određena pravila koja se pridržavaju platforme.
Najčešći je način posuđivanjem digitalnih kovanica kao što su Tether ili DAI. Izrađuje se putem Dappa poput Compounda, koji novčić posuđuje zajmoprimcima. Kamatne stope ovise o potražnji. Ali dok sudjelujete u složenoj usluzi, zaradit ćete COMP novčiće, ostale naknade zajedno s kamatama.