Najbolje zemlje koje vode put decentraliziranim financijama

Od Bliskog istoka do američkog Zapada, blockchain cvjeta.

Voziti piggyback na popularnim kriptovalutama poput Bitcoina i Ethereuma ideja je decentraliziranog financiranja, skraćenog na kriptične projekte DeFi. Slučajevi decentraliziranog financiranja obično se tiču ​​ponovnog pronalaska blockchain-kompatibilnog načina obavljanja neke financijske aktivnosti. DeFi je podskup misao potaknute kriptovalutom koja ozbiljnije pita.) Što ako bi blockchain tehnologija zapravo bila temelj naše ekonomije?

To se još nije dogodilo, ali postoje neki istaknuti ljudi na svjetskoj sceni koji vode prema ovim stvarima. Štoviše, od onih koji njeguju poduzetničku energiju ili onih koji započinju uvjerljive pilot-projekte.

Evo zemalja koje generiraju snažan zamah za DeFi kripto tehnologiju.

Sjedinjene Države

Čini se da SAD imaju ruku u svakoj sferi tehnologije, a zatim i neke, a blockchain nije iznimka. Zemlja je uspješno poduzetničko žarište za blockchain startupe i programere. Također, brojne američke države pokrenule su vlastite slučajeve korištenja testa.

Možda je najatraktivnija od njih država Zapadna Virginia, koja je poduzela blockchain omogućeni postupak glasovanja u odsutnosti, igrajući izravnu ulogu u njihovom vladinom procesu sa svojih mobilnih telefona. Voatz tvrtka omogućila pilot program.

Bradaa

Ozloglašeni gospodarski suparnik SAD-a barem je jednak s njim na frontu blockchaina. Kripto je ovih dana neobično vruća tema kada je u pitanju Kina. Vlada je prethodno osudila tu tehnologiju, ali čini se da se u posljednje vrijeme promijenilo mišljenje. Kineski predsjednik Xi Jinping objavio je kriptirane naslove na DeFi-u kada je nedavno izašao u javnost u korist blockchain tehnologije.

Kina je čak zadirkivala svoju digitalnu valutu koju sankcionira država, ali tamo zapravo još nema o čemu razgovarati. Čini se da zemlja skladišti puno relevantnog intelektualnog vlasništva, međutim – zemlja je od 2016. osvojila 44 patenta povezana s blockchainom.

Iran

Američki suparnik puno drugačijeg smisla, iranske blockchain inicijative uglavnom su motivirane kao sredstvo za bijeg (ili na drugi način nadvladavanje) američkih ekonomskih sankcija. Mogući tokenizirani rial u zemlji zapravo još ne postoji, ali Centralna banka Irana nedavno je ažurirala svoje zakone kako bi bili povoljniji za kriptovalute – čak su ukinuli i bivšu zabranu.

Iako njezini motivi potječu iz drugog mjesta od ostalih zemalja s ovog popisa, iranska blockchain scena vrlo brzo raste.

Singapur

Lion City bio je domaćin dvodnevnog događaja Block Show Asia, a također je odmah bio i dom prve konferencije Crypto DeFiance, koja je ikad održala projekt DeFi, koji je ikad održan. Ravnoteža je okvir za izgradnju aplikacija za decentralizirano financiranje, a vodeći proizvod je stabilnicoin vezan uz američke dolare tzv. EOSDT.

Ova dva velika kripto događaja dogodila su se u Singapuru u studenom 2019. i to nije slučajno. U zemlji nije samo dom cvjetajuće DeFi zajednice, već bi se činilo da se i lokalna vlada naginje kripto.

Singapurska vlada najavila je Ubin, digitalnu verziju singapurskog dolara (SGD) 2017. Središnja banka izdala je SGD na bloku Ethereum. (Ubin postoji jer je središnja banka Singapura surađivala s blockchain savjetodavnom tvrtkom R3.)

Ujedinjeni Arapski Emirati i Saudijska Arabija

Početkom 2019. financijske vlasti svake od ovih zemalja udružile su se kako bi pokrenule projekt digitalne valute nazvan Aber. Aber je dizajniran da se koristi za namiru financijskih transakcija između zemalja. Dubajski emirat započeo je testiranje pokretanja vlastite kriptovalute koju podržava država, ali još se zapravo nije trebao ostvariti.

Senegal

ECFA u Senegalu, digitalna verzija njegove fiat valute CFA Franc, uspješno je izdana 2016. godine. Lokalna banka pod nazivom Banque Régionale de Marchés (BRM) objavila je kripto novčić, zajedno s irskim startupom pod nazivom eCurrency Mint Limited. Ta tvrtka slučajno pomaže središnjim bankama da uspostave vlastite digitalne valute.

DeFi vibracije su jake i u mnogim drugim zemljama, i to iz mnogo različitih razloga. Od Venezuele do Tunisa do Marshallovih otoka, DeFi je na putu da dobije istinski globalni zamah.