A kriptovaluták technikai elemzéséhez szükséges főbb feltételek
A TA mindig figyelembe veszi az érmék történetét árdiagramokkal és kereskedési volumennel, függetlenül attól, hogy mit csinál a projekt. A TA-val szemben az alapvető elemzés inkább arra irányul, hogy megállapítsák, hogy egy érme túlértékelt vagy alulértékelt-e.
A TA egy olyan kifejezés, amelyet akkor használunk, amikor meglévő, valós adatokat veszünk a kriptopénzpiacról, és megpróbáljuk előre tervezni őket annak reményében, hogy megjósoljuk, merre tovább. TA, ha jól csinálod, meg tudod jósolni, hogy mikor lesz a piac bearish (trend lefelé) vagy bullish (up trend).
Helyesen megjósolva ez lehetővé teszi, hogy vásároljon, amikor a piaci ár alacsony (vásárlás mártásra), és akkor, ha magas, akkor profitot termel. Ebben az útmutatóban áttekintjük a diagram alapvető elemeit, és elmagyarázzuk, hogyan működnek és milyen fontosak.
Mielőtt belemennénk, rendkívül fontos tudni, hogy a TA előrejelzi a lehetséges határidős eredmények eredményét, figyelembe véve az ár, a volumen és a trendek történetét. Tehát soha nem lehet túl biztos és 100% -os minden előrejelzésben, különösen a kriptopiacon, ahol a volatilitás a legszélsőségesebb. Szóval, itt tartunk.
Gyertyatartók
Ha valaha is megnéz egy éremtáblázatot, téglalap alakú tárgyakat fog látni, zöldre vagy vörösre / rózsaszínre színezve. Ezenkívül az alulról és felülről érkező vonalak. Mivel gyertyára hasonlítanak, gyertyatartóknak nevezik őket.
A téglalap önmagában mutatja az adott érme nyitó és záró ára közötti rést a diagramon. Ha a gyertyatartó zöld, az érme ára növekszik, és csökken, ha piros. Egy zöld gyertya esetében az ár alul nyit és felül záródik, míg a piros gyertya esetében az árak fent nyílnak és alul záródnak. A tetején és az alján lévő téglalapból kijövő „kanócok” a legmagasabb és legalacsonyabb ártartományt mutatják.
Ha a volatilitás alacsony, akkor nagyobb az esély arra, hogy hatalmas veszteséget vagy nyereséget szerezzen. De ha a volatilitás alacsony, az azt jelentheti, hogy a piac konszolidálódik, ami azt jelzi, hogy az ár megcsappanhat vagy összeomolhat.
Hangerő
A kötet az érmék kereskedelmének teljes száma, és többnyire oszlopdiagramon látható az alján. Fontos, mert ez a piaci volatilitás mértéke. Minél nagyobb a kereskedelem volumene, annál nagyobb volatilitást fogunk látni az árban. A volatilitás azért fontos, mert lehetőséget nyújt alacsony áron történő vásárlásra és magas áron történő eladásra.
Ha az árak növekvő volumen mellett nőnek, az azt jelenti, hogy az áremelkedés valódi lendületet mutat. Tehát a hangerő indikátorként működik. Azonban az egyik mutató soha nem jelent választ, meg kell vizsgálni a különböző mutatók közötti mintákat. Sőt, ha csökken a volumen, az általában azt jelenti, hogy nincs sok meggyőződés a piacon, és ez az ár lefelé mozoghat.
A kötet emellett az érmék bizonyos tőzsdei jegyzékének bejelentésekor is meg fog emelkedni. Tehát erre is oda kell figyelni, hogy jó profithoz jussunk.
Támogatás és ellenállás
A támogatási szint az a szint, ahol az ár csökkenésre hajlamos támogatást találni. Ez azt jelenti, hogy az ár nagyobb valószínűséggel „visszapattan” erről a szintről, ahelyett, hogy áttörné. Ha azonban az ár túllépi ezt a szintet, némi zajszintet meghaladó összeggel, akkor valószínűleg tovább fog esni, amíg el nem ér egy másik támogatási szintet.
Az ellenállási szint ellentétes a támasztási szinttel. Az ár emelkedése közben hajlamos ellenállást találni. Ez megint azt jelenti, hogy az ár nagyobb valószínűséggel „visszapattan” erről a szintről, ahelyett, hogy áttörné. Ha azonban az ár megsérti ezt a szintet, némi zajt meghaladó összeggel, akkor valószínűleg tovább fog emelkedni, amíg el nem ér egy másik ellenállási szintet.
Trendvonalak
A trendvonal az árgyertyák felett vagy alattuk húzott vonal, amely megmutatja az ár uralkodó irányát. A trendvonalak a támogatás és az ellenállás vizuális megjelenítését jelentik bármilyen időkeretben. Megmutatják az ár irányát és sebességét, valamint leírják az árcsökkenés időszakának mintáit is. A trendvonalaknak két típusa van, amelyek önmagukban magyarázhatóak, a Uptrend és a Downtrend.
tudsz Lépjen kapcsolatba velünk tőzsdei jegyzéshez, Blockchain eseményekhez, Pénztárcákhoz, Nyomkövető eszköz információkhoz.