Helyőrzők (PHL) – Új érme az X16R-en, valóban érdemes bányászni?
Teljesen rendben van egy projekt, amelynek indításakor egy szép használati eset van, működő termék nélkül. Mindenki tudja, hogy egy platform teljes működéséhez sok kutatásra és fejlesztésre van szükség, ami időbe telik. De jelenleg a kriptotérben rengeteg ilyen projekt van, tele ígéretekkel és nem egy valóban működő termékkel. Valójában az utóbbi időben a legtöbb ilyen projekt teljesen eltűnt a piacról, mivel nem teljesítették azt, amit ígértek. Míg a valódi cél nélküli régi érmék meghalnak; számos új projekt jelenik meg egyedi ötletekkel és nagyon érdekes felhasználási esetekkel.
Néhány héttel ezelőtt rábukkantunk erre az új érmére, amelynek neve Helyőrzők (PHL). Ezt az érmét egy bányászati medencénél találtuk meg, amelyet az X16R hash algoritmus alatt jelöltek meg. Úgy gondoltuk, hogy ez csak egy újabb PoW érme, amely X16R algoritmust használ. De a közelmúltban ennek a projektnek a fejlesztője bejelentést tett a Bitcoin Talkról, ezért úgy döntöttünk, hogy átgondoljuk egy kicsit, és megnézzük, mi ez a projekt. Tehát mi a helyőrzők és hogyan bányásszák a helyőrzőket, vagy valóban érdemes ezt az érmét kibányászni?
Mi a helyőrzők – PHL?
A helyőrzők (PHL) egy peer to peer elektronikus műtárgy-tároló rendszer, amely lehetővé teszi az adatok egyik féltől a másikig történő továbbítását. Minden a helyőrző blokkláncon fut, és bármilyen típusú adat tárolható, nyomon követhető és megosztható. Tehát miben különbözik más decentralizált felhőtárolási projektektől?
A helyosztók középpontjában az elosztott számítási erőforrások piacának létrehozása áll, amely decentralizált alternatívaként szolgál az Amazon webszolgáltatásai és a Google cloud szolgáltatásai között. Tehát nem csak decentralizált tárhelyről van szó, hanem úgy gondolja, mint decentralizált VPS-re (virtuális magánszerver). Ezen kívül van még néhány további lehetőség, például tároló bérlése, szerződéskezelés és decentralizált felhőbányászati piac.
További információk a tárgyakról, a felhasználási esetek megvalósításáról és a projekt GYIK-ről a Bitcoin talk közlemény oldalán találhatók. De vegye figyelembe, hogy nincs teljesen működő platform, és az említett funkciók egyike sem valósul meg. Szintén nincs fehér papír vagy útiterv, így jelenleg csak úgy néz ki, mint egy másik Ravencoin-villa. De ettől eltekintve a helyőrzők valóban tisztességesek & újonnan indított altcoin?
Helyőrzők – Csak egy Ravencoin villa
A helyosztókat 2018. december 17-én jelentették be Raven villaként. Ez egy Munkabizonyító érme, amely ugyanazt a kivonatoló algoritmust használja, mint a Raven (X16R). Az érme maximális mennyisége 10 500 000 PHL, a blokkidő 60 másodperc, a blokk jutalma pedig 5 PHL (a túlórák csökkentése a kibocsátás korlátozása érdekében). Nincs premin, nincs ICO, nincs blokkonkénti fejlesztési díj, és a fejlesztő is tisztességes indításként említette. De valójában ez nem egy tisztességes piacra dobás, és nem is új érme.
A bejelentés napja; több mint 10 ezer blokkot dolgoztak fel, és a teljes érmekészlet csaknem 20% -át bányászták. Tehát, amikor megkérdezik; valaki a Discord-on említette, hogy ezt az érmét egy hete indították el, és nemrégiben a sha256-ról az x16r-re lépett át. Minden egy Bitcoin villaként indult. SHA-256 kivonatoló algoritmust használt, a blokkidő 10 perc volt, a blokk jutalma 50 PHL volt, és a nehézséget 2016-os blokkokban állították be. A későbbi fejlesztő azonban rájött, hogy a blokkok minden 2016-os blokkjának sérülékennyé tétele a Dark Gravity Wave megvalósítását tette lehetővé. Aztán később 10,5 millióra csökkentették az ellátást, blokkolták a jutalmat 5 PHL-re, blokkolták az időt 1 percre, majd egy új láncra hágtak X16R hash algoritmussal. Most mindazokat az érméket, amelyeket régi láncban bányásznak az SHA-256 (ASIC algoritmus) segítségével, kicserélték erre az új láncra. Ez az oka annak, hogy a 10,5 milliós maximális ellátásból több mint 2,5 millió van forgalomban.
Míg a villa és a projekt bejelentése nemrégiben történt, a projekt eredeti fejlesztése 2018. április körül kezdődött. Ezekben a hónapokban nem volt nyilvános bejelentés. A bejelentés elmaradásának oka az, hogy a fejlesztő be akarta fejezni az alkalmazást. Nem biztos, hogy milyen alkalmazásra hivatkoztak, de 8 hónap fejlesztés után még mindig nincs működő termékük. Amit meg kell jegyezned, hogy ezekben a napokban csak néhány ember bányászta ezt az érmét. A közelmúltban az összes érme új láncra cseréje új bejelentéssel és a projekt tisztességes elindításának nevezése egyértelműen hamis reklám.
Végül is érdemes ezt az érmét bányászni?
Bányászati helyőrzők (X16R)
A helyőrzők jelenleg az X16R hash algoritmust használják, amely GPU és FPGA is bányászható. Ez a projekt nemrégiben figyelemre méltó az X16R miatt. A nyilvános bejelentés után a hálózati hashrate is szuper magasra emelkedett. A Crex24 tőzsdén jegyezték, és a cikk írásakor 2500 Satoshi-val kereskedtek PHL érménként. Még a nyereségesség kiszámításához rendelkezésre áll egy bányászati kalkulátor (https://cointomine.today/calculator/coin/PHL/). Tehát a jelenlegi árakon és a jelenlegi hálózati nehézségek esetén nagyon kevés érmét fog bányászni, és kevésbé jövedelmező, mint mások.
Egyébként, ha továbbra is el akarja bányászni a helyőrzőket, akkor az hasonló a Ravencoin bányászatához. Ugyanazokat a beállításokat használhatja, és a következő bányászok és tárolók bármelyikével elindíthatja a helyőrzők bányászatát.
Bányász:
- T-Rex NVIDIA bányász
- Ellenséges NVIDIA bányász
- WildRig Multi AMD bányász
Bányászati medence:
https://www.gos.cx/
https://icemining.ca/
http://gpuhash.org/
https://blockify.xyz/
http://blockhain.pro/
http://minerscore.com/
De vajon érdemes-e ezt az érmét megfontolni??
Végső gondolatok
Ha Ön olyan személy, aki azonnal bányász és elad, akkor ellenőrizheti ezt az érmét. Ha azonban hosszú távon gondolkodik, akkor néhány dolgot figyelembe kell vennie. Először is a helyőrzőknek nincs teljesen működő termékük, és jelenleg ez csak egy újabb PoW érme, amely X16R-t használ. Érdekesnek tűnik az ötlet, amit a Bitcoin Talk bejelentésében ábrázoltak. Kérdés azonban, hogy mindezeket végrehajtják-e vagy sem. A valóságban egy ilyen technológia megvalósításához ügyes fejlesztőkből álló csapat szükséges, de itt csak egy fejlesztője van.
Aztán volt valami úgynevezett érmecsere régi láncról új láncra. Tehát valószínűleg az érmék nagy része nagyon kevés kézben ülhet, ami könnyen manipulálható a piacon. Ez még mindig nem számít, mivel végül az érmék értéke azon fog alapulni, hogy a fejlesztő mit hoz az asztalra. De jelenleg a működő termék nélkül csak azt mondhatjuk, hogy vannak bizonyos kockázatok. Tehát végezze el saját kutatását.