Hogyan bányásztam meg az érdememet? Kakukk ciklus – MRT érmebányászati ​​útmutató (CPU / NVIDIA)

A Merit csak meghívásos kriptovaluta, amely decentralizált és nyílt forráskódú. Ez a kriptovaluta a közösségre, a biztonságra, az egyszerűségre és a használhatóságra összpontosít. A projekt egyik alapvető újítása: a bányászat megközelítése. A Merit érme arra törekszik, hogy minden felhasználó számára elérhető legyen, beleértve azokat is, akiknek nincs bányászati ​​felszerelésük. Ennek elérése érdekében az érdem új konszenzust vezetett be a Növekedés igazolása (Növekedési bányászat), a Munka Bizonyítása (PoW) mellett..

A Proof of Growth célja a felhasználók jutalmazása a hálózat kiépítéséért, és nem igényel számítási teljesítményt. Másrészt a PoW számítási erőt igényel, és elősegíti a Merit blokklánc biztonságát. A hálózat növekedéséért és biztonságáért a növekedési bányászok és a PoW bányászok egyaránt jutalmazzák. Korábban Merit érme kezdőknek szóló útmutatónkban elmagyaráztuk a növekedés igazolását és annak minden egyéb tulajdonságát, a PoW kivételével, amelyekre most kitérünk ebben a Merit érme bányászati ​​útmutatóban.

Mielőtt meglátnánk, hogyan bányászhatom meg az érdemét, először vessünk egy pillantást erre a Speciális Munkabizonyítási algoritmusra, amely Cuckoo Cycle névre hallgat. Miután ez megtörtént, megosztjuk az összes bányászati ​​szoftvert és a bányászati ​​készlet listát, hogy segítsünk a bányászat megkezdésében.

Mi a kakukk ciklus?

érdeme kakukkciklusAz Merit érme a kakukk ciklust használja, amely egy memóriához kötött gráfelméleti bizonyíték a munka kivonatoló algoritmusára. A Proof of Work algoritmus többségének alsó oldala 1. Ez nagymértékben kedvez a nagy bányaüzemek felhasználóinak, ami ennek eredményeként bányászati ​​központosítást és 2. Óriási energiát fogyaszt. Ez a Munkaigazolás algoritmus kakukkciklus kifejezetten ennek megoldására készült.

A kakukkciklus egyenlőségű bányászatot kínál; vagyis azt tervezték, hogy a bányászatot bármilyen eszközön elérhetővé tegye, például CPU-n, GPU-n, okostelefonon és táblagépeken. Amikor a bányászat igazságosabbá és a nagyközönség számára hozzáférhetőbbé válik, a bányászat elfogadása növekszik. Ez a blokklánc biztonságossága mellett segít a hálózat decentralizált megtartásában.

A kakukk ciklus memóriához kötött algoritmus. A nyers számítási teljesítményt használó PoW algoritmusoktól eltérően a kakukkciklus a memória sávszélességéhez kötött. Ez a memóriához kötött munkabiztonsági megközelítés kevesebb energiafogyasztást és hőelvezetést eredményez.

A kakukkciklus-kivonatoló algoritmust John Tromp találta fel. A Merit mellett más érmék, amelyek ezt az algoritmust használják, az Aeternity, a Grin érme és a BitCash. További dokumentációért és megvalósításért ellenőrizze a GitHub-tárházukat. Szintén további technikai részletekért olvassa el az ismertetőt.

További információ a kakukk ciklus PoW algoritmusáról: https://github.com/tromp/cuckoo

Fehér papír: https://github.com/tromp/cuckoo/blob/master/doc/cuckoo.pdf

Itt további beszélgetéseket talál a kakukk ciklus PoW algoritmusáról: https://www.reddit.com/r/Aeternity/comments/6vsot4/towards_a_more_egalitarian_pow_using_cuckoo_cycle/

Hogyan bányásztam meg az érdemet (MRT)?

Az érdemek bányászata előtt itt van néhány adat, amelyet először meg kell jegyeznie.

  • Érmekészlet összesen: 100 millió MRT
  • Premine: 20 millió MRT
  • PoW algoritmus: Kakukk ciklus
  • Cél blokkolási idő: 60 másodperc
  • Jutalom blokkolása: 20 MRT (10 PoW / 10 PoG)
  • Nehézségi fokozat: 300 blokkonként

1. A kakukk Hashrate-ciklusát másodpercenként (ciklus / s) mérjük. A kakukkciklus bányászata is hasonló a PHI és a CryptoNight bányászatához. Könnyű a GPU-n, alacsony energiát használ és kevesebb hőt termel.

2. Beszéltünk az ASIC-rezisztenciáról? Jelenleg nincs elérhető ASIC vagy FPGA kakukkciklushoz. A NiceHash szintén nem fogja befolyásolni ezt az algoritmust hamarosan.

3. Azt mondtuk, hogy mobil bányászat? Igen, ez technikailag kivitelezhető, de még nincs megvalósítás. A bányászatot jelenleg csak CPU-n és GPU-n keresztül lehet elvégezni.

4. Sajnáljuk, jelenleg nincs elérhető AMD bányász. Csak az NVIDIA és a CPU. Mivel ez az algoritmus memóriához kötött, a kevés RAM-mal rendelkező hardverek kevésbé hatékonyak.

5. Az érdem csak meghívásos. Ha még nincs bent, akkor a meghívó linkünkkel csatlakozhat a projekthez. https://wallet.merit.me/?invite=CoinGuides

Ha bent van, kinyitjuk a pénztárcáját. Miután kinyitotta a fejét, fogadja a lapot, és másolja a pénztárca címét a bányászat megkezdéséhez. Vegye figyelembe azt is, hogy csak korlátozott számú meghívó token áll rendelkezésünkre, ezért ne pazarolja őket.

Rendben! Most kezdjük az érdemérmék bányászatával.

Bányászati ​​szoftver:

Az Merit bányászható olyan CPU és NVIDIA GPU-k használatával, amelyek több mint 2 GB memóriával rendelkeznek. Az optimális teljesítmény érdekében először győződjön meg róla, hogy rendelkezik-e legújabb NVIDIA illesztőprogramok telepítve. Ezután válassza ki a megfelelő bányászati ​​szoftvert.

CPU Miner:

Érdemes mag pénztárca: A Core pénztárca elérhető Windows és Mac OS rendszerekhez. A Core pénztárca megköveteli, hogy töltse le a teljes blokkláncot, és a core pénztárca használatával csak egyedüli CPU-t tudsz használni. Mivel a hálózati hashrate túl magas, a CPU-val történő bányászat nyereséges. Fontolja meg, hogy csatlakozzon egy bányászati ​​medencéhez.

Core pénztárca letöltése: https://github.com/meritlabs/merit/releases/

Merit Miner: Ez egy többszálas CPU-bányász, amelyet mind önálló, mind medencés bányászathoz használhat. A bányász beállításának módját az alábbiakban ismertetjük.

Letöltés: https://github.com/meritlabs/merit-miner/releases

Merit könnyű pénztárca: Ez egy asztali pénztárca, amely nem igényli a blokklánc letöltését. Ez a pénztárca lehetővé teszi az enyémek összevonását mind a CPU, mind a GPU segítségével, és elérhető Windows, Mac és Linux rendszerekhez is.

Merit könnyű pénztárca letöltése: https://www.merit.me/get-started/#get-merit-desktop

Először töltse le ezt a pénztárcát, és fejezze be a telepítést. A beállítás befejezése után importálja a pénztárca magját. Miután elindult a pénztárca bányászati ​​lapjára, válassza ki a bányászati ​​készletet, a CPU-szálakat és a GPU-eszközöket.

Érdemes könnyű pénztárca

Ezután kattintson a Start gombra a bányászati ​​folyamat megkezdéséhez. A bányászat megkezdése után a pénztárca megjeleníti az összes szükséges információt, például: GPU hőmérséklet, memóriahasználat és bányászati ​​ráta. A bányászati ​​ráfordítások alatt talált ciklusok a hardver hashrátusát jelentik.

Érdemes pénztárca bányászat

Jegyzet: A CPU hashrátusai alacsonyak a GPU-hoz képest. Mindenesetre, ha CPU-val bányászik, akkor ellenőrizze a CPU hőmérsékletét. Ne felejtse el csak akkor használni a könnyű pénztárcát, ha asztali számítógépről bányász. Ha több GPU bányászállomása van, akkor használja a GPU bányászt.

GPU bányász: (NVIDIA)

Az NVIDIA esetében jelenleg 2 bányász áll az érdemem bányászatára.

Hivatalos parancssori bányász: Nyílt forráskódú, fejlesztési díjat nem kapott, és Windows és Linux egyaránt elérhető.

Ablakok: https://merit.me/uploads/2018/desktop/merit-minerd-0.5.exe

Linux: https://merit.me/uploads/2018/desktop/merit-minerd-0.4-linux

Zjazz bányász: Ez egy zárt forrású bányász, amely 2% -os dev díjjal jár. A hivatalos CLI bányászokhoz képest ez azonban valamivel gyorsabb.

Zjazz bányász letöltés: https://github.com/zjazz/zjazz_cuda_miner/releases

A nagy hálózati nehézségek miatt az önálló bányászat nem ajánlott, és itt nem foglalkozunk az önálló bányászattal. Egyébként, ha érdekel, használhatja ezt a szóló bányászati ​​útmutatót. Itt az ideje, hogy bányászati ​​medencét válasszon.

Érdemérmebányászati ​​medence

Jelenleg csak három olyan bányászati ​​medence van, amely aktívnak tűnik, és ezek a következők.

https://pool.merit.me/ – réteg + tcp: //pool.merit.me: 3333

https://parachute.merit.me/ – réteg + tcp: //parachute.merit.me: 3333

https://icemining.ca/  – réteg + tcp: //mine.icemining.ca: 3333

Most, hogy megvan a medence kapcsolatának részletei, konfigurálhatjuk a bányászt és megkezdhetjük az Merit bányászatát.

Bányászati ​​érdem CPU használatával & NVIDIA GPU

Az Merit CPU Miner, a parancssori GPU miner és a Zjazz miner konfigurálása ugyanaz. Töltse le a bányászt és csomagolja ki a csomagot. Ha elkészült, hozzon létre egy kötegelt fájlt, és ennek megfelelően állítsa be a bányászt.

Ha új vagy, és nem tudod, hogyan állítsd be a bányászokat, javasoljuk, hogy tekintsd át ezt a kezdő útmutatót a CCMiner-en. Ahelyett, hogy végigcsinálná ezeket a lépéseket; itt csak megosztjuk a minta konfigurációs beállításait mindhárom bányász számára. Csak annyit kell tennie, hogy beírja a következő konfigurációt, és lecseréli a pénztárca címét a címére.

Merit Miner – CPU

minerd -o réteg + tcp: //mine.icemining.ca: 3333 -u MCqgpRhb6sKpeQRUDvDHR4fMf7PKTptJdw -p c = MERIT -t 2 -C 2

szünet

./ minerd -o réteg + tcp: //pool.merit.me: 3333 -u MCqgpRhb6sKpeQRUDvDHR4fMf7PKTptJdw -p c = MERIT -t 2 -C 2

Jegyzet: -t a CPU szálak. -C kakukk algoritmus szálak. További parancssori argumentumok megismeréséhez hozzon létre egy súgó kötegelt fájlt, és futtassa azt.

Példa:

minerd.exe – segítség

szünet

Vegye figyelembe azt is, hogy az érdemi bányászattal történő bányászat során a bányász gyakran visszatér a következőkhöz:

A réteg nehézsége 2.000000-ra van állítva

A Stratum a munka újraindítását kérte

Normál kimenet, és minden megtalált blokkért visszatér.

Hivatalos parancssori bányász – NVIDIA

Ugyanaz, mint fent. Hozzon létre egy kötegfájlt a bányászán belül, írja be a következő parancsot, és ne felejtse el kicserélni a pénztárca címét.

:hurok

merit-minerd-0.5.exe –url réteg + tcp: //mine.icemining.ca: 3333 – cím MCqgpRhb6sKpeQRUDvDHR4fMf7PKTptJdw –gpu 0 1 2 3 4 5 – 2

goto hurok

Jegyzet: –A gpu 0 1 2 3 4 5 a GPU-k száma. Például, ha csak 2 GPU-t kapott, akkor használja a –gpu 0 1 -et. – A 2-es érték a mag vagy a CPU-mag. A CPU-bányászat letiltása – 0-os érték.

Annak ellenére, hogy csak a GPU-kat bányászja, megtalálja a CPU-erőforrásokat. Ha a CPU-használat 100% vagy túlterhelt, akkor tiltson le egy vagy több GPU-t. Ha továbbra is szeretné használni az összes GPU-t, akkor használja a Zjazz Minert, amelynek lehetősége van a CPU-használat csökkentésére.

zjazz CUDA bányász

zjazz_cuda.exe -a kakukk -o réteg + tcp: //eu.icemining.ca: 3333 -u MCqgpRhb6sKpeQRUDvDHR4fMf7PKTptJdw -p c = MERIT -g 2 – kakukk-cpu-assist-min

Jegyzet: -g 2 a GPU szálak. –cuckoo-cpu-assist-min csökkenti a processzor erőforrásait, és – cuckoo-cpu-assist-disabled teljesen letiltja a CPU használatát. Vegye figyelembe azt is, hogy a CPU-használat letiltásával a hashrate jelentősen csökken.

A fenti három konfigurációban cserélje ki a pénztárca címét, mentse el .bat fájlként, majd indítsa el a bányászt.

Érdemi bányászat

Ez az! Az érdemet bányászod. Irány a bányászati ​​medence, és adja meg pénztárca címét, hogy megtekinthesse bevételeit.

Merit bányászati ​​kalkulátor & bányászati ​​hasrátok

Amióta elkezdett bányászni, érdemes megbecsülni a bányászat hasznát. Ahhoz, hogy kiszámítsa, hány érdemi érmét lehet keresni egy nap alatt, először ismernie kell a hashrátusát. Ahogy a kakukk ciklusban elmondtuk, a hasrátokat másodpercenként (ciklus / s) mérjük. A bányászod hébe-hóba megjeleníti ezeket az információkat. Hozza le a hashrate-ot, és a következő bányászati ​​kalkulátor segítségével becsülje meg a bányászati ​​nyereségét.

mrt bányászati ​​hasrát

Bányászati ​​számológép: https://merit.disifi.com/calculator

Ezt a bányászati ​​kalkulátort egy közösség tagja készítette, és becslést ad a bányászat érdemeiről.

Tájékoztatásul itt találunk néhány, a közösség tagjai által jelentett GPU hashrátust. De ne feledje, hogy ezek a hashrátusok a konfigurációjától függően változnak.

  • GTX 1080TI: 0,42 – 0,5 ciklus / s
  • 1070 TI: 0,30 – 0,35 ciklus / s
  • GTX 1070: 0,3 ciklus / s
  • 1060 6 GB: 0,2 ciklus / s
  • GTX 970:  0,144 ciklus / s

Remélem ez segít! Ha hasznosnak találja ezt a bányászati ​​útmutatót, kérjük, ossza meg. Akkor is, ha kétségei merülnének fel az érdemi bányászattal kapcsolatban, akkor nyugodtan dobja el megjegyzéseit alább.