Najsigurnija razmjena bitcoina za upotrebu u 2020. godini

Bitcoin se često smatra jednim od najsigurnijih načina poslovanja na mreži. To je uglavnom točno jer je kriptovaluta izgrađena na decentraliziranoj mreži s javnim pristupom zapisima transakcija. No, isto se ne može reći za sva mjesta koja kupujete i prodajete Bitcoin, zapravo poprilična razmjene kriptovaluta s godinama postajali plijenom hakera.

Možda se sjećate japanske razmjene bitcoina Mt. Gox. Pokrenuta je 2010. godine, a postala je najveća svjetska burza godinu dana nakon 2011. To je bila i godina u kojoj su hakeri odnijeli 2.609 BTC-a na štetu svojih korisnika. Hakeri od tada svake godine napadaju različite razmjene bitcoina.

Pa gdje je sigurno kupiti i prodati Bitcoin? Pročitajte kako biste saznali.

Što čini razmjenu kriptovaluta ranjivom za hakiranje?

Prije nego što uđemo u određene Bitcoin razmjene, korisno je pogledati zašto su neke razmjene sigurne, a druge nisu. Evo pet najčešćih razloga zašto su hakeri uspješni.

1. Curenje podataka

Vjerodajnice za prijavu ključne su za pristup svim Bitcoinima na razmjeni. Ako zaposlenik pohrani te podatke na osobno računalo, velika je vjerojatnost da ih haker može dobiti pod ruku.

2. Insider poslovi

Hakeri se također mogu udružiti s nekim tko radi na burzi kako bi stekli pristup. Na taj će način hakerima jednostavno dati vjerodajnice za prijavu u zamjenu za udio ukradenog Bitcoina.

3. Zlonamjerni softver

Zlonamjerni softver je zlonamjerni softver prerušen u nešto dobroćudno. Ako ga zaposlenik slučajno instalira na računalo za razmjenu, tada hakeri mogu lako dobiti pristup Bitcoin-u.

4. Phishing

Vjerojatno prepoznajete krađu identiteta iz vlastite pristigle pošte. Hakeri ne trebaju ništa prekršiti ako jednostavno mogu uvjeriti zaposlenika da preda Bitcoin e-poštom.

5. Sigurnost novčanika

Većina burzi ima “vruće novčanike” u kojima trgovci drže svoj Bitcoin. Ako ti novčanici nisu pravilno zaštićeni, tada hakeri mogu raznim metodama ukrasti Bitcoin pohranjen u njima.

Ovdje su najsigurnije razmjene kriptovaluta bitcoina u 2020. godini

Sad kad znate zašto neke Bitcoin burze hakiraju, dok druge ne, vrijeme je da pogledate svoje najbolje oklade. Odabrali smo najsigurnije razmjene koje ćemo ovdje koristiti – pogledajte ih.

1. Coinbase

Coinbase sa sjedištem u SAD-u i jedna je od najpoznatijih svjetskih razmjena bitcoina. Nikad ih nisu hakirali do danas, iako su pokušaji hakiranja sigurno poduzeti.

Zašto je sigurno koristiti: Coinbase je vrlo oprezan prema hakerima, uključujući phishing. Pročitajte njihov post na blogu iz 2019. godine u kojem objašnjavaju kako je njihov sigurnosni protokol otkrio i blokirao napad.

2. Kraken

Kraken je još jedna popularna američka razmjena bitcoina koja nije hakirana. Počevši od 2011. godine, proveli su dvije godine rigoroznog beta testiranja prije nego što su uopće otvorili svoja vrata za trgovanje.

Zašto je sigurno koristiti: Kraken usporava i ne dodaje novu kriptovalutu u svoj trgovački portfelj dok ne budu sigurni da je sigurna. To znači da ponekad zaostaju – ali ostaju na sigurnom.

3. NordikCoin

NordikCoin nova je europska razmjena bitcoina koju je započeo tim pravnika, revizora i tehnologa. Bogato iskustvo tima znači da burza koristi najnovije sigurnosne mjere. Većina sredstava pohranjena je u novčanicima s više potpisa s hladnjakom, izbjegavajući jednu točku neuspjeha i znatno otežavajući razmjenu. Uz to, NordikCoin koristi širok spektar postupaka protiv pranja novca i Know-Your-Customer (KYC) kako bi osigurao brzu i sigurnu ulazak klijenta.

Jedan od primjera toga je NordikCoinova inovativna upotreba službenih rješenja za elektroničke ID kao što su BankID, NemID i MobileID za prijavu i registraciju. To NordikCoinu omogućuje obavljanje obveznih KYC provjera novih kupaca, smanjujući vrijeme registracije i provjere na minute, ako ne i sekunde.

Zašto je sigurno koristiti: NordikCoin je prva svjetska burza kriptovaluta koja nudi naprednu provjeru ID-a i štiti Bitcoin svojih korisnika hladnjačom s više potpisa.

4. Nash

Nash je još jedna nova razmjena kriptovaluta koja koristi nove sigurnosne mjere za zaštitu svojih korisnika. Iako su se uglavnom usredotočili na Ethereum, nedavno su usvojili Bitcoin.

Zašto je sigurno koristiti: Nash eliminira potrebu za pohranom vašeg Bitcoina treće strane. To je sustav sličan tehnologiji Smart Contract koju možda prepoznajete iz Ethereuma.

5. Blizanci

Blizanci pokrenuli su blizanci Winklevoss koji su poznati po pobjedi u parnici od 65 milijuna dolara protiv Marka Zuckerberga. Također su 11 milijuna dolara ulaganja u Bitcoin pretvorili u dobit vrijednu milijardu dolara.

Zašto je sigurno koristiti: Ni Gemini nikada nisu hakirani i hvale se kao jedna od najsigurnijih burzi kriptovaluta – zato su osigurali prvo poravnanje bitcoin fjučersa.

  • razmjena bitcoina na sigurne načine

Savjeti za sigurnost kada upotrebljavate razmjenu bitcoina

Znate kako koje Bitcoin razmjene nisu hakirane i zašto je malo vjerojatno da nikada neće. Usprkos tome, još uvijek je dobra ideja biti siguran – pa evo nekoliko savjeta koje možete koristiti.

1. Čuvajte se krađe identiteta

Razmjene bitcoina nisu jedine žrtve pokušaja krađe identiteta. Obavezno potražite pošiljatelja sumnjivih e-adresa koje zvuče predobro da bi bile istinite.

2. Zaštitite svoj uređaj

Bez obzira koristite li stolno računalo, pametni telefon ili tablet, provjerite jeste li instalirali odgovarajuću zaštitu od zlonamjernog softvera i virusa. Na taj način možete smanjiti rizik od napada hakiranjem.

3. Rasporedite svoje Bitcoin depozite

Bitcoin novčanik dobit ćete kada otvorite račun na razmjeni. Ali nemojte držati sva sredstva na jednom mjestu. Širite ih kako ne biste izgubili sve u slučaju napada.

4. Upotrijebite dvofaktorsku autentifikaciju

Budući da vjerodajnice za prijavu mogu procuriti ili biti ukradene, važno je da dodatnim korakom ovjerite svoje podatke za prijavu. Upotrijebite tekstualne poruke ili dvofaktorsku provjeru autentičnosti kako biste bili sigurni.

5. Koristite teške lozinke

Nemojte koristiti datum rođenja, djevojačko prezime svoje majke ili bilo što drugo što haker lako može dokučiti. Imajte na umu da imaju programe koji u nekoliko sekundi mogu pogoditi milijun vjerojatnih lozinki.

Pronađite sigurnu razmjenu kriptovaluta već danas

Nadamo se da sada znate na što treba paziti kako biste mogli odabrati najsigurnije razmjene bitcoina koje ćete koristiti u 2020. godini.

Obratimo brzo ono što smo pokrili.

Imajte na umu da su razmjene kriptovaluta ranjive ako ne poduzmu korake kako bi se izbjeglo curenje podataka, insajderski poslovi, zlonamjerni softver, krađa identiteta i sigurnosne novčanice.

Možete biti sigurni koristeći Bitcoin razmjene poput Coinbase, Kraken, NordikCoin, Nash i Gemini u ovoj nadolazećoj 2020. godini.

Ali trebali biste se zaštititi i opreznošću s e-mailom, zaštitom uređaja, držanjem Bitcoina na nekoliko mjesta i upotrebom dvofaktorske autentifikacije i teških lozinki.

Sretno trgovanje!

Nadam se da ste uživali čitati o najsigurnijim razmjenama bitcoina u 2020. Javite nam o čemu biste željeli čitati dalje? Podijelite svoje stavove o Cvrkut i Facebook.