Az Altcoin teljes útmutatója

A Bitcoin meghatározta azt a tendenciát, hogy a kriptovaluták anként jelennek meg alternatív a hagyományos eszközökhöz. Ha kezdő vagy a kriptovaluta világában, felmerülhet a kérdés, hogy vajon a Bitcoin az egyetlen kriptopénz, vagy vannak még!!

Minden bizonnyal több kriptovaluta van, sokkal több, mint a világ fiat devizáinak száma. Állítólag az aktívan forgalmazott kriptovaluták száma meghaladja a 2500-at. Volt egy pont 2017-2018 körül, amikor sok induló elindította kriptovalutáit és tokenjeit. De csak néhányan tartottak fenn a piacon tisztességes piaci sapkával.

A Bitcoin minden nap eléri a felső áramköröket, és volatilitása miatt egyre megfizethetetlenebbé válik a lakossági befektetők számára. Ha Ön azon kiskereskedők közé tartozik, akik megfizethető digitális eszközökbe szeretnének befektetni, hosszú távú stratégiákkal, ez a megfelelő cikk a kezdéshez.

Segíteni fogunk az Altcoins alapjainak megértésében. Hogyan lehet adni ezeket az Altcoins-okat? Altcoin típusok és még sok más!!

Kezdjük el.

Mik azok az Altcoins?

Az Altcoin, az Alternatív érme rövidítése, a Bitcoinon kívüli kriptovaluták és digitális eszközök leírására használt kifejezés. Az altcoinok hasonlóak a Bitcoin-hoz. Olyan kriptovaluták, amelyek a blockchain nevű technológiát használják, amely lehetővé teszi a biztonságos peer-to-peer tranzakciókat.

A BTC az első generációs kriptovaluta. Míg más digitális eszközök olyan alternatív megoldásokat kínálnak a kriptográf felhasználók számára, amelyek megoldására a Bitcoin nem kínálhat fel! Ezért Altcoins-nak hívják őket. Az Altcoins a Bitcoin sikerére épült azáltal, hogy kissé megváltoztatta a szabályokat és a funkciókat, hogy vonzóbbá tegye a nagyobb felhasználói kört.

A CoinMarketCap szerint közel 5400 kriptovaluta van a piacon, és egyikük sem tudta átvenni a Bitcoin vezető szerepét a digitális eszközipar megalakulása óta.

Az altcoinok rövid története

A Bitcoin története 2009-ben kezdődött, amikor a titokzatos Satoshi Nakamoto létrehozta a világ első kriptovalutáját. A 2011-es év az altcoinok születését jelentette, amikor a Namecoin (NMC) a Bitcoin után létrejött első kriptovaluta lett..

Míg a Namecoin volt az első digitális eszköz a Bitcoin után, a második legnagyobb kriptovaluta pozícióját más altcoinok felülmúlják. Az egyik a Litecoin (LTC), egy kriptovaluta, amely nagyon hasonlít a Bitcoin-ra.

2013 augusztusában a Ripple (XRP) csatlakozott a kriptovaluták sorához, majd az Ethereum következett 2015 júliusában. Azóta több ezer új altkoin jelent meg a piacon, amelyek új felhasználási esetekkel és innovatív megoldásokkal látták el a kriptográfia iparát..

Hol lehet megvásárolni altcoinokat?

Az altcoinok megvásárlásának legegyszerűbb módja a kriptopénzváltási szolgáltatások igénybevétele. BTC-t és más fontosabb érméket banki átutalással vagy hitelkártyával vásárolhat meg.

Másrészről, ha kisebb piaci sapkákkal rendelkező altcoinokat szeretne vásárolni, akkor először a fiat pénznemét nagy kripto-ra (lehetőleg ETH vagy BTC) kell cserélnie. Ezután át kell vinnie a kriptográfiáját egy altcoin tőzsdére, amely támogatja a vásárolni kívánt érmét.

Hogyan vásároljunk Altcoins-t?

1. lépés: Az altcoins vásárlásának első lépése az, hogy regisztráljon egy fiókot egy jó hírű kriptotőzsdén, ahol a fiat pénznemet digitális eszközökre cserélheti.

2. lépés: A következő lépés a kriptográfia vásárlása a Fiat Valuta használatával. Amint a tőzsde ellenőrizte dokumentumait, elkezdheti a kereskedést a platformon.

3. lépés: Miután elkészítette a titkosítást, a következő lépés egy fiók regisztrálása és igazolása egy altcoin tőzsdén. A folyamatnak azonosnak vagy nagyon hasonlónak kell lennie a fiat-crypto cserékkel.

4. lépés: Ha az érméit átutalták a pénztárcájába, ideje kicserélni őket a választott altcoinra. Irány a tőzsde kereskedési platformja, és válassza ki a kívánt altcoin-major kriptopárt (pl. ASK / ETH).

5. lépés: Miután megadta a vásárolni kívánt érmék számát, hajtsa végre a kereskedelmet.

Hogyan adjuk el az Altcoins-t?

1. lépés: Fiat-barát csere kiválasztása

2. lépés: Azonosítson párosítást a kívánt Fiat valutával

3. lépés: Érme kiválasztása konvertáláshoz

4. lépés: A legköltséghatékonyabb párosítás azonosítása után kicserélheti altcoinjait a párosításban lévő kriptovalutára.

5. lépés: Átigazolás a Fiat tőzsdére

6. lépés: Keresse meg a fiat cserén azt a párosítást, amelyen szerepel az érme és a kívánt fiat pénznem. Adja el érméit és fizesse ki

Altcoins Felhasználási esetek

A Bitcoin korlátai miatt altcoinok jelentek meg a piacon azzal az ambiciózus céllal, hogy több felhasználási esettel megerősítsék a kriptográfiai teret. A mai napig számos sikeres altcoin projekt adott értéket a kriptográfia felhasználóinak.

Például az Ethereum intelligens szerződésekkel és DApps-ekkel töltötte fel blokklánc-platformját, hogy új funkciókat biztosítson a kriptopénzek számára. Ennek eredményeként az Ethereum az egyik legforgalmasabb blokklánc hálózat, amely naponta közel 900 000 tranzakciót tartalmaz.

Az Ethereum jellemzői, a decentralizált finanszírozás (DeFi), a kriptotérben gyorsan növekvő mozgás a hagyományos pénzügyi megoldások decentralizált alternatíváinak megteremtése érdekében valósággá vált.

Mi az Altcoin szezon?

Az Alt szezon az „altcoin szezon” kifejezés rövidített változata. Ez a kriptovaluták piaci ciklusának egy olyan típusa, ahol az altcoin árai viszonylag gyorsan emelkednek. A Bitcoin dollárértékének hatásával vagy anélkül ez az ármozgás bekövetkezhet.

Az altcoinok ársikere általában meghaladja a Bitcoinét ebben a piaci időszakban. Az altcoinok ára általában stabilnak vagy nagyon lassan mozgónak tűnik. Az összes altcoin értéke azonban rövid időn belül egyszer-egyszer gyorsan növekedhet.

Ennek az igényciklusnak a hossza változó, néhány naptól több hónapig terjed. Sok befektető megkísérli növelni nyereségét ebben az időszakban e bizonytalanság következtében. Az áremelkedés üteme és mértéke az alt szezonban gyakran jelentősen eltér.

Altcoins előnyei és hátrányai

Előnyök

  • Nagyobb potenciál magasabb megtérülés elérésére
  • Alacsony tranzakciós díjak vannak
  • A jogos altcoin projektek új értéket és funkciókat adnak a kriptovalutáknak
  • Sok altcoin hatékonyabb konszenzus algoritmusokat használ, mint a Bitcoin
  • Egyes altcoinok jól skálázható blokkláncokkal rendelkeznek.

Hátrányok

  • A volatilitás fokozott kockázata
  • Nagy a csalások és csalások lehetősége
  • A kis piaci felső korlátokkal rendelkező és korlátozott likviditású altcoinok fokozottan veszélyeztetik a piaci manipulációt.

Következtetés

Igyekeztünk mindent megtenni, hogy betekintést nyújtsunk az Altcoins-ba, az altcoins típusokba stb. Nem könnyű kiválasztani egy altcoin-ot, amelybe befektetni kell. Meg kell vizsgálni a stabilitás és az Altcoins jövőjét.

Mivel az Altcoins hajlamos a kockázatokra a piacon, míg piaci kapitalizációjuk alacsonyabb, kockázatot jelenthetnek. Az is igaz, hogy a korai befektetések magasabb haszonkulcsot eredményeznek, feltéve, hogy erős kriptovalutába fektettek be.

A legtöbb projekt 2018-ban halt meg. Ez érthető, mivel a legtöbb altcoin 2017-ben jelent meg az ICO fellendülésével, és sajnos olyan gyorsan kezdtek meghalni, amint megjelentek.

A nagyobb zavarok elkerülése érdekében javasoljuk a kellő gondosságot a nehezen megkeresett pénz befektetése előtt.