Mi a kriptovaluta tét? Elmagyarázza a laikus feltételekben

A letét azt jelenti, hogy kriptovalutát vagy tokeneket tartunk a hálózati műveletek támogatásához, és ezért jutalmat kapunk. Természetesen ez a folyamat a PoS protokollt vagy annak bármely verzióját használó blokkláncokra jellemző.

A tét behozza az ismeret, az elkötelezettség és a jutalom fogalmát az ökoszisztémába.

Ebben a cikkben átadjuk a teljes útmutatót a tétről, és áttekinthetjük annak működését, előnyeit és még sok minden mást. Vizsgáljuk meg most részletesen ezt az áttekintést.

Mi a tét?

A staking általában a kriptovaluta pénzeszközök tárolására utal, és így támogatja a blokklánc rendszer működését. A kriptókat az érdekeltek a pénztárcájukba zárják. Ezután a hálózat megjutalmazza őket cserébe. A tét lehetővé teszi a jövedelemszerzést.

A letét egy hasonló folyamat, mint a banknál megtakarítási számla, és a betétek után kamatot keresni. A tét nagyszerű kiegészítője a kriptovaluta térnek, amely figyelemre méltó alkalmazásokat kínál. A tét az ismertség, az elkötelezettség és a jutalom szempontjait is bevezeti az ökoszisztémába. Ez még inkább megéri a beruházást.

Mi a tét igazolása (PoS)?

A tét igazolása olyan protokoll, amely lehetővé teszi a résztvevők számára az érmék tétjét. Ezután véletlenszerűen megadja valamelyiküknek a jogot, hogy egyedi időközönként érvényesítse a következő blokkot. A választás esélye az érmék számától függ. Nagyobb esélyek vannak, ha nagyobb az érmék összezárva.

Sunny King és Scott Nadal eredetileg a részesedés igazolását valósította meg a Peercoin 2012 című lapjában. Elsőként írták le és valósították meg ezt az ötletet a Peercoin (PPC) kriptoprojekthez. Eredetileg a blokklánca a PoW és a PoS hibridjét használta.

A blokkok fejlesztése attól függ, hogy a Proof of Work protokoll képes-e megoldani a hash kihívásokat. A tét igazolása esetén azonban a felhasználók birtokában lévő tétes érmék mennyisége határozza meg.

Mi a tét delegált igazolása (DPoS)?

Ezt követően Daniel Larimer kriptovállalkozó vezette be a PoS frissített és módosított változatát. Ezt hívták Delegated Stake Proof (DPoS) néven. A Bitshares volt az első hálózat, amely elfogadta ezt a protokollt. A DPoS-ban a hálózat összes felhasználójának kriptográfiai tulajdonát szavazatokká alakítják át. Ezeket a szavazatokat tovább használják megbízható küldöttek megválasztására.

A küldöttek ellenőrzik és ellenőrzik a hálózat teljes tranzakcióit és normál működését. Minél nagyobb a téted, annál erősebb a szavazatod. Mint érdekelt fél rendszeres jutalmat kap, amiért a kriptóját a hálózatban tartja.

A DPoS javítja a hálózati kapacitást azáltal, hogy növeli a tranzakciók feldolgozásának sebességét. Ezt úgy érik el, hogy a DPoS modell sokkal gyorsabb konszenzus elérését teszi lehetővé, mivel kevesebb csomópontra van szüksége egy tranzakció érvényesítéséhez. A téthasználat delegált igazolása azonban elősegíti a centralizációt.

Hogyan működik a Staking?

A PoW-vel ellentétben ez a protokoll nem támaszkodik azokra a bányászokra, akik a munkák elvégzésével validálják a blokkokat. Ez a munka matematikai feladványok megoldásából áll, egyre erősebb bányászati ​​hardverek felhasználásával. Ehelyett bármely hálózati résztvevő bányászati ​​ereje attól függ, hogy hány érmét vállalnak tétre. Lehetővé teszi a PoS-alapú blokklánc számára, hogy elkerülje az ASIC-k és egyéb, nagy mennyiségű áramot fogyasztó berendezések használatát.

Új blokkokat állítanak elő és validálnak. Az érméket az érvényesítők lezárják, és a protokoll véletlenszerűen választja ki, hogy blokkot hozzon létre a meghatározott időközönként. Jellemzően a nagyobb tétű résztvevőket valószínűbb, hogy a következő blokkellenőrzőnek választják.

A tét előnyei

A tét nagyságának növekedésével növeli annak esélyét, hogy a következő blokk validátorává váljon. Így megnő az esélye a jutalom megszerzésének. A tét igazolása modell sok pénz megtakarításában is segít. Ez kiküszöböli a pénz drága bányászati ​​hardverbe és hűtőberendezésbe történő befektetésének szükségességét.

Továbbá nincs szükség havonta fizetni a hatalmas villanyszámlákat. Az elköltött pénzt közvetlen kriptovaluta befektetésként számolják el. A cövekhálózat minden bizonyítékának megvan a saját tét pénzneme. A tét a megnövelt méretezhetőséget is biztosítja. Kevés olyan modern megoldás, pl MyCointainer lehetővé teszi, hogy sok érmét tegyen egy helyre

A döntéshozatal a megbízható csomópontokra van átruházva. Ezek a küldöttek nagyon fontos kérdésekkel foglalkoznak, és felelősek a blokklánc-kezelésért. Kulcsfontosságú szerepet játszanak a konszenzus elérésében és a vezetői döntések meghozatalában.

Staking Pool

Az érdekképviselet sok hálózati érdekelt együttesen jön létre. Ez tovább növeli esélyeiket egy új blokk érvényesítésére és jutalomra is. A jutalmak arányosan oszlanak meg az összes résztvevőn belül, hasonlóan a Proof of work bányászati ​​medencéhez. Annál nagyobb pénzösszeggel keres nagyobb részt, amibe befektet.

Ha a hálózatának magas a belépési korlátja, akkor a pooling lehet a legjobb tét megoldás. De nagy mennyiségű pénzt kell befektetnie, hogy belépjen a medencébe. Ezenkívül a medence üzemeltetésének tekintendő karbantartási és fejlesztési költségek nem ingyenesek. Általában a tagdíjat kell fizetni a pool szolgáltatóknak. Általában rögzített százalékban veszik a jutalmazott részvényből.

Ezenkívül a poolok felajánlhatják a kivonási idővel, a minimális egyenleggel stb. Kapcsolatos további előnyöket. Ez tovább vonzza az új résztvevőket, ami a hálózat nagyobb mértékű decentralizációját eredményezi.

Hideg tét

A kriptók hideg vagy hardveres pénztárcával történő tárolásának folyamata hideg tészta néven ismert. Hideg pénztárcában nincs internetkapcsolat. Az alapokat a hálózatok nagy része engedélyezheti a hűtőházban. A légréses szoftver pénztárca segítségével is megtehető. A hideg tét egyik fő előnye, hogy az alapok teljesen biztonságosak.

Általában ez az egyik fő prioritás a nagy érdekelt felek számára. Különösen azok használják, akik a hálózat támogatásával együtt szeretnék biztosítani pénzeszközeik maximális védelmét és biztonságát. Hiányoznak a jutalmak, ha az érintett kiveszi a kriptot a hideg pénztárcából

A tét jövője

Mivel a tét egyre népszerűbb, növekszik a tét folyamatában részt vevő felhasználók száma. Vagyonukat arra akarják fektetni, hogy részt vegyenek a blokklánc-kezelésben.

Továbbá, a belépési folyamat általában sokkal felhasználóbarátabb, hogy megfeleljen a felhasználók igényeinek. Ez azt eredményezné, hogy több ember vesz részt aktívan blokklánc-ökoszisztémáik fejlesztésében.

Következtetés

Összefoglalva, a tét kreatív és innovatív befektetési eszköz. A stabilitás szempontjából versenyezhet a hagyományosakkal. Az eszközök növekedési potenciálját tekintve felülmúlja őket.

A tét és a tét igazolása több lehetőséget kínál mindenki számára, aki valószínűleg részt vesz a blokkláncok konszenzusában és irányításában. Ezenkívül úgy tekintik, mint egy egyszerű módja a passzív jövedelem megszerzésének egyszerűen érmék tartásával.