A decentralizált pénzügyek vezető országai
A Közel-Kelettől az amerikai nyugatig a blockchain virágzik.
A népszerű kriptovaluták, például a Bitcoin és az Ethereum összekapcsolása a decentralizált finanszírozás ötlete, DeFi kriptoprojektekké rövidítve. A decentralizált pénzügyi felhasználási esetek általában egy blockchain-kompatibilis módszer újrafeltalálásáról szólnak valamilyen pénzügyi tevékenység végzésére. A DeFi a kriptovalutával táplálkozó gondolatok részhalmaza, amely komolyabban kérdezi.) Mi van, ha a blokklánc-technológia valóban megalapozza gazdaságunkat?
Ez még nem történt meg, de a világ színpadán vannak néhány kiemelkedő emberek, akik utat mutatnak ezeknek a dolgoknak. Sőt, azoktól, akik táplálják a vállalkozói energiát, vagy azoktól, akik megindítják a kényszerítő kísérleti projekteket.
Itt vannak azok az országok, amelyek lendületet adnak a DeFi kriptotechnikájának.
Az Egyesült Államok
Úgy tűnik, hogy az USA-nak van keze a technológia minden területén, majd egyesekben, és ez alól a blockchain sem kivétel. Az ország virágzó vállalkozói hotspot a blockchain startupok és fejlesztők számára. Emellett számos amerikai állam elindította saját teszthasználati eseteit.
Lehet, hogy közülük a legvonzóbb Nyugat-Virginia állam, amely egy blokkláncot támogató távollévők szavazási folyamatát vállalta, és mobiltelefonjával közvetlen szerepet játszott a kormányzati folyamatban.. Voatz társaság lehetővé tette a kísérleti programot.
Álla
Az Egyesült Államok hírhedt gazdasági riválisa legalább egyenlő vele a blockchain fronton. A kriptográfia szokatlanul aktuális téma, amikor manapság Kínáról van szó. A kormány korábban elítélte a technológiát, de úgy tűnik, hogy az utóbbi időben meggondolták magukat. Xi Jinping kínai elnök a DeFi kriptográfiai címsoraira tett szert, amikor nemrégiben a blockchain technológia mellett állt ki.
Kína még az állam által szankcionált digitális valutát is ugratta, bár ott még nincs miről igazán beszélni. Úgy tűnik azonban, hogy az ország rengeteg releváns szellemi tulajdont halmoz fel – 2016 óta az ország 44 blokklánccal kapcsolatos szabadalmat nyert.
Irán
Sokkal más értelemben vett amerikai rivális, Irán blokklánc-kezdeményezései nagyrészt az USA gazdasági szankciói elől való menekülés (vagy más módon felülmúlás) eszközeként vannak motiválva. Az ország leendő tokenizált rialja még nem létezik, de az Iráni Központi Bank nemrégiben frissítette törvényeit, hogy kedvezőbbek legyenek a kriptopénzek számára – még egy korábbi tilalmat is megfordítottak..
Bár motivációi más helyről származnak, mint a listán szereplő többi ország, Irán blokklánc-színtere nagyon gyorsan növekszik.
Szingapúr
Az Oroszlánváros adott otthont a kétnapos Block Show Asia rendezvénynek, és otthona volt a DeFi Project Equilibrium minden idők első Crypto DeFiance konferenciájának is. Az egyensúly egy keretrendszer a decentralizált pénzügyi alkalmazások felépítéséhez, és kiemelt terméke egy USD-hez kötött stablecoin, EOSDT.
Ez a két nagy titkosítási esemény back-to-back történt Szingapúrban 2019 novemberében, és ez nem véletlen. Az ország nemcsak a virágzó DeFi közösségnek ad otthont, de úgy tűnik, hogy a helyi önkormányzat is a kriptóba hajlik.
A szingapúri kormány 2017-ben jelentette be az Ubint, a Szingapúri dollár (SGD) digitális változatát. A Központi Bank kiadta az Ethereum blokkláncon futtatott SGD-t. (Az Ubin azért létezik, mert Szingapúr központi bankja együttműködött az R3 nevű blokklánc-tanácsadóval.)
Az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia
2019 elején ezeknek az országoknak a pénzügyi hatóságai összefogtak, hogy elindítsák az Aber nevű digitális valuta projektet. Az Aber-t arra tervezték, hogy az országok közötti pénzügyi tranzakciókat rendezze. Dubai emírsége 2017 óta kezdte el tesztelni saját államilag támogatott kriptovalutájának bevezetését, de még nem valósult meg valójában.
Szenegál
Szenegál eCFA-ját, CFA Franc fiat pénznemének digitális változatát sikeresen kiadták 2016-ban. A Banque Régionale de Marchés (BRM) nevű helyi bank kiadta a kriptóérmét, az eCurrency Mint Limited nevű ír startup társaságában. Ez a cég véletlenül segíti a központi bankokat saját digitális pénznemük létrehozásában.
A DeFi hangulata sok más országban is erős és sokféle okból kifolyólag. Venezuelától Tunézián át a Marshall-szigetekig a DeFi valóban globális lendületet vesz.