Fektessek-e be Bitcoinba vagy aranyba?

A COVID-19 gazdasági kiesése sokakat arra késztetett, hogy átgondolják befektetési stratégiájukat, de egyesek szerint nincs szükség a kerék újrafeltalálására.

Peter Mallouk, a Kreatív Tervezés befektetési igazgatója visszavonul az ellen, hogy megpróbálja “gazdagabbá tenni” több “spekulatív eszközzel”. Mallouk szerint, a befektetőknek „a hagyományosan stabil, a koronavírus leállítása miatt alacsonyan kereskedő vállalatok részvényeinek megvásárlására kell összpontosítaniuk, ahelyett, hogy olyan eszközök felé fordulnának, mint az arany vagy a Bitcoin.

Sokan nem fogadják el a tanácsát. A kriptovaluták és az olyan nemesfémek, mint az arany, népszerűsége 2020 folyamán megnőtt, mivel az emberek módszert keresnek a hagyományos pénzügyi piacok volatilitásának fedezésére..

Az arany régóta stabil értékraktárnak tekinthető, míg a Bitcoin erőteljes innovatív n-je és hatalmas növekedési potenciálja sokakat vonzott a kriptovalutához.

Néhány hozzáértő befektető még egyesíti mindkettő elemeit, és olyan virtuális pénznemekbe fektet be, mint például Arany érme, páncélteremben tárolt és az átláthatóság szempontjából ellenőrzött fizikai arannyal.

De mi a jobb eszköz a pénzügyi turbulenciák elleni fedezésre és a befektetési pénzek biztonságban tartására? Egy úgynevezett „digitális arany”, mint a Bitcoin, vagy egy „beváltabb” eszköz, mint a fizikai arany.

Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. A leendő befektetőknek folyamatosan olvasniuk kell, hogy eldöntsék, mi a legjobb számukra.

Menj és szerezz aranyat

Az arany évezredek óta népszerű menedékhely. A nemesfémet még a modern korban is sokféle vonzó ékszer és elektronika használja.

Az aranynak lényegében nincs összefüggése az olyan fiat devizákkal és részvényindexekkel, mint az S&P 500. Ez az aranyat hasznos eszközzé teszi a tőzsde hirtelen visszaesése miatti találatok enyhítésére.

Az arany még a modern világban is nagyon likvid eszköz, nemzetközileg elismert és bevett kereskedési és mérlegelési rendszerekkel.

Noha az arany sokak számára népszerű befektetés volt, néhány hátránya van annak, hogy a nemesfémeket befektető emberek megértsék.

Lehetséges hamis arany, és több olyan nagy jelentőségű eset is előfordult, hogy hamis rudak keringtek.

2020 júniusi jelentések szerint, a wuhani kínai székhelyű Kingold Jewelry 83 tonna hamis aranyat bocsátott ki fedezetként, hogy legalább 14 kínai pénzkölcsöntől és banktól kölcsönöket szerezzen.

Az „arany” aranyozott réz volt. A hamis aranyba történő befektetés kockázatán kívül a nemesfémek fizikai tárolása drága, nehézkes és biztonsági kockázatot jelenthet a megfelelő infrastruktúra nélkül..

Az aranybefektetők nem rendelkeznek azzal a luxussal, hogy osztalékot vagy egyéb időszakos cash flow-kat halmoznak fel, mint azok, akik élvezhetik a hagyományos pénzügyi eszközöket, például részvényeket és kötvényeket..

Ride the Bitcoin Boom

A Bitcoin egyik legvonzóbb aspektusa növekedési potenciálja. A kriptovaluta véges, korlátozott mennyiségű kínálattal rendelkezik, ellentétben az arannyal (ahol új módszerek vannak a fém bányászására és kinyerésére).

A Bitcoin árpotenciálja csak nő, ahogy az emberek kényelmesebbé válnak vele. A virtuális pénznem továbbra is lassan felzárkózik fizetési módként a nagy kiskereskedőknél. A Bitcoin bebizonyosodott, hogy ingatagabb, mint az arany, így kockázatosabb befektetés a konzervatívabb piaci gondolkodású emberek számára.

Sokkal könnyebb nagy mennyiségű kriptovalutát tárolni, mint a Bitcoin, mint a nemesfémeket. A blokklánc megvédi a Bitcoint a hamisítástól, és ellenőrizhető nyilvántartást ad a tulajdonosoknak az összes tranzakcióról.

Az egyik legnagyobb előnye a Bitcoinnak az arannyal szemben jelenleg az adóügyi vonzat. Míg a kriptovaluták és az adók még mindig kissé zavaros sugárútnak számítanak, a jelenlegi irányelvek hosszú távon jobb megtakarítási potenciált kínálnak a Bitcoin tulajdonosainak, mint az aranymozsdás targoncák esetében..

Az IRS 2041-21 közleménye szerint, a kriptovaluták tulajdonnak tekinthetők, ami azt jelenti, hogy azoknál az embereknél, akik több mint 12 hónapig birtokolnak, a tőkejövedelem maximális adókulcsa 20%. A „gyűjtőként” besorolt ​​aranyra 28% -os kulcs vonatkozik.

Míg az adótörvények és -szabályok minden bizonnyal megváltozhatnak a pénzügyi helyzet változásával, a hosszú távú Bitcoin-befektetők jobb megtérülést szerezhetnek, mint az aranytulajdonosok.

A lényeg: Bitcoin Vs. Arany

A Bitcoin és az arany befektetési eszközként történő választása személyes preferenciáknak köszönhető.

Néhányan a fizikai arany viszonylagos stabilitását és annak időnként bevált csábítását részesítik előnyben az egész társadalomban.

Mások választhatnak olyan kriptókat, mint a Bitcoin, amelyek erős növekedési potenciállal rendelkeznek a volatilitás és a kriptopénzpiac kissé ingatag jellege ellenére. Ennek ellenére mások azt tervezik, hogy mindkét eszközzel portfoliót készítenek a kereseti lehetőségek optimalizálása és a rendkívüli veszteségek mérséklése érdekében.